Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kije narciarskie


marcin1994

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Najtańsze kije kupisz za 50 - 60 zł - wykonane ze stopu aluminium oznaczonego 5083, z jednorodnymi uchwytami z tworzywa sztucznego. Zupełnie wystarczające kije do rekreacyjnej jazdy. Wyżej - drożej:D masz kije ze stopu 6013, z miękkimi uchwytami, czasem z kilku rodzajów tworzywa - ceny 100 - 150 zł. Trochę droższe są kije wykonane z aluminium 7075. Im wyższa liczba w nazwie stopu, tym większa wytrzymałość mechaniczna kija i wyższa jego cena. Na cenę ma też wpływ budowa uchwytu i oczywiście logo firmy:D. Najdroższe i najlżejsze, przy dużej wytrzymałości są kije wykonane z włókna węglowego - według mnie zupełnie zbędne przy amatorskiej jeździe.

Pozdrawiam

Mirek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że waga nie jest najważniejsza - ale już materiał z którego kijek jest wykonany to na pewno.

Dobrym pomysłem jest wybór kijków wykonanych z alu 7075.

Naprawdę bardzo wytrzymały materiał .

Osobiście posiadam FISCHER RC4 WORLDCUP SL wykonane właśnie z tego alu i nie jeden upadek nie zrobił krzywdy tym kijkom . Zdecydowanie polecam - cena przystępna a jakość wystarczająca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Najtańsze kije kupisz za 50 - 60 zł - wykonane ze stopu aluminium oznaczonego 5083, z jednorodnymi uchwytami z tworzywa sztucznego. Zupełnie wystarczające kije do rekreacyjnej jazdy. Wyżej - drożej:D masz kije ze stopu 6013, z miękkimi uchwytami, czasem z kilku rodzajów tworzywa - ceny 100 - 150 zł. Trochę droższe są kije wykonane z aluminium 7075. Im wyższa liczba w nazwie stopu, tym większa wytrzymałość mechaniczna kija i wyższa jego cena. Na cenę ma też wpływ budowa uchwytu i oczywiście logo firmy:D. Najdroższe i najlżejsze, przy dużej wytrzymałości są kije wykonane z włókna węglowego - według mnie zupełnie zbędne przy amatorskiej jeździe.

Pozdrawiam

Mirek

Uzupełnienie... ;)

6013 to jedna z odmian najszerzej stosowanego aluminium z serii 6000 w USA,a w europie,nie wiem czemu,rzadko spotykanego.... :confused:

7075 - podobnie jak ze stopem z serii "6000" to też odmiana,którą można spotkać pod różnymi symbolami,np.7005 itp.(w rowerach).

Niestety Europa ,nawet ta rozwinięta,pod tym względem daleko jest z tyłu za Amełyką i innymi krajami,jakimi ............. :eek:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze mowicie ze alu i alu i i ze 134432 stop a przeciez zapomnieliscie ze też są takie jak carbon/fiber glass które niczemu nie ustępują ba wg mnie są zdecydowanie lepsze od takich alu

Niewątpliwie carbon i podobne są przyszłością,ale gdzie My jesteśmy... :rolleyes::eek:

Te stopy wymienione przeze mnie to standard w USA od dobrych 20 lat!!!

A w Polsce jak w SzCyrku... wszystko się "rozwija"... :eek:

Ech,szkoda komentować jak jesteśmy w d... :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem (do niedawna) polsportowskich chromowanych "stalówek".

Wydawało mi się,że do końca moich dni na nartach tak będzie.Choć czasami troszkę za ich wygląd było mi wstyd.

Niestety zmęczenie materiałowe wyeliminowało je z użycia.

Stal ,kółeczka i uchwyty wytrzymały ,ale skórkowy pasek się zerwał.Nie była to rzecz nienaprawialna........no ale.

Postawiłem na lans ;) i zakupiłem sobie do kompletu Fischerki.

Byłem pełen obaw tego przejścia ze stali na alu.A to dlatego,że zawsze obijam śnieg z pod buta krótkim energicznym uderzeniem kijkiem o kant podeszwy.

Zazwyczaj jeden dwa takie mocne strzały i cały śnieg odpada.

Bałem się ,że aluminiowy kij takiego strzału nie wytrzyma.

Nie wpadłem na pomysł aby sprawdzać z jakiego stopu są moje kije.

Ale testy przechodzą pomyślnie.

Stwierdzam więc,że kije alu są OK.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko rozbija się o portfel :)

Portfel ma tu niewiele do znaczenia... Dostajesz zlecenie,potrzebujesz odpowiedniego materiału,a tu zonk!Nie dość,że nieporównywalnie drożej,to jeszcze karzą czekać miesiąc na dostawę!!!Europa pod tym względem jest daleko w d... :( Tu nie tylko o Polskę chodzi.

Ja używałem (do niedawna) polsportowskich chromowanych "stalówek".

Wydawało mi się,że do końca moich dni na nartach tak będzie.Choć czasami troszkę za ich wygląd było mi wstyd.

Niestety zmęczenie materiałowe wyeliminowało je z użycia.

Stal ,kółeczka i uchwyty wytrzymały ,ale skórkowy pasek się zerwał.Nie była to rzecz nienaprawialna........no ale.

Postawiłem na lans ;) i zakupiłem sobie do kompletu Fischerki.

Byłem pełen obaw tego przejścia ze stali na alu.A to dlatego,że zawsze obijam śnieg z pod buta krótkim energicznym uderzeniem kijkiem o kant podeszwy.

Zazwyczaj jeden dwa takie mocne strzały i cały śnieg odpada.

Bałem się ,że aluminiowy kij takiego strzału nie wytrzyma.

Nie wpadłem na pomysł aby sprawdzać z jakiego stopu są moje kije.

Ale testy przechodzą pomyślnie.

Stwierdzam więc,że kije alu są OK.:D

Mówiąc krótko - też mam gdzieś z jakiego aluminium mam kijki... ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... to chyba nie do końca prawda.

SB (o ile dobrze pamiętam) kiedyś stwierdził, że woli cięższe kije.

Ja też.

Tak to prawda to moje słowa, po prostu lubię czuć że coś mam w ręku i nie lubię jak taki lekki kijek mi lata od pędu powietrza:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...