Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

pomocy doświadczeni koledzy


benito

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 43 lata,ważę 90 kg,wzrost 180 cm.Jestem początkującym narciarzem.W poprzednim sezonie rozpocząłem przygodę z nartami.miejsce-Włochy,narty fischer Rx 8,na początku było trudno siniaki etc:)ale z każdym dniem lepiej i lepiej-także po tygodniu nie chciałem z tamtąd wyjeżdzać- załapałem bakcyla.Po powrocie postanowiłem kupić sobie narty i buty - uwaga,mimo szacownego już wieku, kupowały oczy zamiast głowy-narty salmon 24 hours 162, buty salomon flex 100, I dalejże szlifować "formę" na stoku ,miejsce Bełchatów 3 dni o dziwo nawet jakoś szło.stok wyratrakowany było ok.Jakie było moje zdziwienie gdy po 2 tygodniach wyjechałem do Świeradowa, muldy śnieg ,lód a ja walczę o życie ze sobą i z nartami . natychmiast wymieniłem moje salomony wyśnione,na sprzęt z wypożyczalni rossignol 3000 i znów zadowolony mogłem czerpać przyjemność z jazdy. w tym sezonie znów do Włoch w styczniu, ale wcześniej chciałbym potrenować w Polsce.noszę się z zamiarem kupna drugich nart- dostosowanych do moich umiejętności.20 dni na nartach , wg skali 3/4,Nie wiem czy zostawić te salomony?Może są za krótkie,ale we Włoszech chyba dałbym radę .Proszę pomóżcie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Według mnie, z tymi salomonami to był zły pomysł - to narta z grupy race - sztywna,wymagająca dobrej techniki. Przy twoich parametrach nawet 170cm to byłoby przykrótko. Fischer Rx 8 to też nie była odpowiednia narta na początek. Pewnie była równie krótka jak salomon, więc jakoś ją obracałeś na dobrze przygotowanym stoku. W tej chwili odpowiednia dla ciebie grupa nart to niższe modele nart uniwersalnych - tak 2, 3 model od dołu w katalogach.

Ważne, aby narta miała w opisie zwrot ,,dla średnio zaawansowanych"".

Długość ok 170 cm - lepiej trochę więcej jak mniej - sporo ważysz.

Dobrym pomysłem jest inwestycja w instruktora - pokaże podstawy techniki, wtedy będzie co szlifować.

Z tym szacownym wiekiem to nie przesadzaj:)

Powodzenia i dobrej zabawy na stoku.

Mirek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzięki za tak szybką reakcję:) fishery 04/05 były też trochę krótkie 165 cm,także dobrze wyczułeś!Zwrotu "szacowny wiek" użyłem aby bardziej podkreslić mój gorący wybór,bez konsultacji,trochę szalony,jak sztubak:D pozdrawiam wszystkich starszych i mlodszych forumowiczów.Ale do rzeczy: Gdybyś dysponował nieograniczonym budżetem,nagły zastrzyk nieoczekiwanej gotówki to która z tych nart jest najbardziej sensowna? Volkl sensor2 ;sensor3;unlimited 10;unlimited 20; Fischer viron 2.2 viron4.4Salomon x-wing 6 salomon x-wing 8; Head peak 74 a może jakaś inna? Proszę o trochę wysiłku pozdrawiam P.s Mysiauek co prawda myslałem aby salomony zostawić, aż do nich "dojrzeje"' lecz skoro są za krótkie , to z moim wzrostem chyba nie ma sensu ich trzymać?stan idealny 10 dni na stoku mozemy pogadać :) pozdrawiam przemysław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.s Mysiauek co prawda myslałem aby salomony zostawić, aż do nich "dojrzeje"' lecz skoro są za krótkie , to z moim wzrostem chyba nie ma sensu ich trzymać?stan idealny 10 dni na stoku mozemy pogadać :) pozdrawiam przemysław

Może jeszcze ktoś się wypowie, natomiast IMHO dużo za krotkie te narty i nie masz ich co trzymać.

Jakby co: daj znać na PM jaka cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natychmiast wymieniłem moje salomony wyśnione,na sprzęt z wypożyczalni rossignol 3000 i znów zadowolony mogłem czerpać przyjemność z jazdy.

Jaka była długość tych nart? Kupiłem sobie właśnie te PMC3000 jako pierwsze narty w życiu (długość 162 cm) i nie wiem czy nie był to strzał w stopę przy wzroście 178cm... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka była długość tych nart? Kupiłem sobie właśnie te PMC3000 jako pierwsze narty w życiu (długość 162 cm) i nie wiem czy nie był to strzał w stopę przy wzroście 178cm... :(

Dokładnie twoja długość,ja myslałem ,że im krótsze tym lepsze , teraz już wiem,że muszą być około 170,więcej się nie wymądrzam bo jestem zielony:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś dysponował nieograniczonym budżetem,nagły zastrzyk nieoczekiwanej gotówki to która z tych nart jest najbardziej sensowna? Volkl sensor2 ;sensor3;unlimited 10;unlimited 20; Fischer viron 2.2 viron4.4Salomon x-wing 6 salomon x-wing 8; Head peak 74 a może jakaś inna? Proszę o trochę wysiłku

Gdybym dysponował nieograniczonym budżetem:cool: to wypożyczył bym każdą z tych nart ( i wiele, wiele innych:D) i na każdej pojeździłbym przynajmniej jeden dzień, w miarę różnych warunkach. Po takim doświadczeniu byłbym mądrzejszy - a może nie:). Potem natychmiast wybrałbym się na jakiś szkoleniowy wyjazd z dobrymi instruktorami.

Ale się rozmarzyłem:D

Wszystkie proponowane przez Ciebie narty są sensowne:) i pasują do twoich umiejętności. Z tego samego klucza można dorzucać kolejne modele innych producentów. Jeżeli tylko na przygotowany stok to sensor i viron, jeśli trochę bardziej uniwersalnie to unlimited i X-wing. Ja wybierałbym narty z drewnianym rdzeniem. Dokładnie które modele - nie wiem. Ma być ambitnie i rozwojowo, czy rekreacyjnie i lepiej na teraz? W grę wchodzi też twoja waga - ja nie czuję tematu - jestem ponad 20 kg lżejszy.Może te wyższe modele były by lepsze. Najlepiej by było spróbować.

Nie traktuj tej mojej pisaniny całkiem serio - nie jestem instruktorem ani ekspertem. Może ktoś mądrzejszy coś jeszcze podpowie.

Pozdrawiam

Mirek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIRKU Wszystko co piszesz ma sens. Po pierwsze ilość gotówki u mnie jest ograniczona:(Chodziło mi o brak ograniczeń finansowych przy wyborze nart, choć pewnie nie koniecznie najdroższe musi być najlepsze i dochodzimy do sedna sprawy: nie chciałbym być naciągniety przez nieuczciwego sprzedawce na najdroższy model( bo akurat ma procent od sprzedaży i mu na tym zależy)czy na model ,który aktualnie posiada i chce sie go pozbyć wychwalajac jego zalety.stad moje pytania na tym forum, po prostu oczekiwałem bezstronnej podpowiedzi od kogos doswiadczonego.Co do Twojej sugestii odnośnie instruktora to zdecydowanie tak, niech tylko sypnie ,a jesli chodzi o próby to może znasz takie miejsce w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SkiCentrum.pl

Witam.

Polecam narty z rodziny Rossignol Zenith, deski dobrze spisują się zarówno na przygotowanych stokach jak i poza trasami, w zależności od modelu można poszukać interesujący nas promień skrętu jak i sztywność. Długość ok 165-170.

http://www.skicentrum.pl/Pages/Wyszukanie.aspx?keyword=ross%20zenith&producer=&category=S.zjazdowe-S.nazjaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...