Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Gogle czy szyba


jesku

Rekomendowane odpowiedzi

Obiecałem, opowiadam

Obiecałem więc opowiem Wam jak to działa. Na stoku spotkałem tylko jednego Niemiaszka z tego typu kaskiem. Zapewniam Was że ten kask jest przeznaczony nie tylko dla okularników. Jestem po pierwszym dniu w dolinie Zillertal Przy jeździe spacerowej było wszystko OK., spróbowałem Speeda i nawet przy bardzo duzej prędkości było OK. Kiedy się spociłem i okulary mi zapotniały to wystarczyło 1-3 sekundy jazdy aby wszystko było super Generalnie polecam wszystkim a specjalnie okularnikom. Ten kask absolutnie nie uwiera przy założonych okularach ( ten sprzedawca chyba musi mi coś dopłacić do interesu bo mu robie darmową reklame). Ale warto. A dla snobów >>> kask jest zaje……………… i wygląda się super, szyba daje wyglad jak F16. Poleceam, absolutnie. Opienie w necie nie były przesadzone.

Warunki w Austrii super. Na dole bez śniegu (dzisiaj w nocy troche spadło, sprawdzę później) ale za to na górze fantastiko, stoki przygotowane bezbłędnie, temperatura na minusie kilka stopni, chociaż moi koledzy twierdzą ze kilkanaście. Pełne słońce, ale super bo swieci w zadek podczas jazdy.

Pozdrawiam wszystkich

:D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawka do opinii

Oczywiście używanie tego typu kasku jest zalezne jedynie od narciarza. Zgadzam się zwe wygląda się jak Sowietski Kosmonaft, ale dla snobów info >>> wielokrotnie spotkałem się z opinia róznych ludzi ( Anglia, Niemcy) ze jest to doskonałe rozwiązanie a kask tego typu uwazają za wysoką klasę.

Kolejne zapytanie >> waga = kask ten jest bardzo lekki 0,40 KG i bardzo wygodny. Inne kaski waz a róznie , te z dolnej pólki waza nawet 0,60- 0-80.

Tak jak napisałe jexst to doskonałe rozwiązanie dla okularników. Wczoraj w Zillertal straszliwie padał śnieg, jest absolutnie wszystko zasypane (ostatnie nocy spadło 30 cm nowego puchu), zapowiadają super pogodę na najblize dni ( mam taką nadzieję ze się to sprawdzi)

Co do kasku w eksteramalnych warunkach = mgła , wiodoczność na górze 15-20 m, kopny śnieg, cięzka impreza poprzedniego wieczora = nic nie pomoglo, jechałem na oślep z szybą podniesiona i bez nieszczęsnych okularów (pot załatwieł resztę bardzo dokładnie)

Mimo wszystko polecam to rozwiązanie i zapraszam do Tyrolu

Pozdrawaim Wszystkich czekających na wyjazd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc ostatnio w gondoli we Włoszech słyszałam opinię Polaka bardzo zachwalającego tego typu kask ze zintegrowaną szybą. Chwalił głównie ze względu własnie na okulary, twierdził że nic mu nie paruje ale zaznaczam że pogoda była piękna słoneczna. Kask miał o ile dobrze zauważyłam firmy HMR bo taki sam przymierzał wcześniej u nas w sklepie mąż ale jemu taki niepotrzebny - nie okularnik;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba - ciąg dalszy

Zintegrowana szyba bardzo dobrze się sprawdziła przy pochmurnej pogodzie ( w Zillertalu najczęście jeżdzi sie w cieniu bo to północne stoki) Założyłem wówczas szybę zóltą (podbija kontrast). Trzeba tu przewidywac pogodę po jak to w górach zmienia sie ona szybko.Co ważne - trzeba również dobierać okulary pod szybę i pogodę. Pamietać należy iż fotochromy bez względu na rodzaj szyby jak i również pogody na stoku natychmiast sciemniają sie na maxa. Polecałbym okularnikom uzywanie fotochromów do mocy max 35-50%. W przypadku bardzo ciemnych okularów można mieć kłopopty z rozpoznaniem muldek.

Musze tu oddać sprawiedliwosć iż Hintertux wycisnął nie tylko pot ale i łzy. Jazda z duza szybkoscia plus mroźny wiatr, mordziak, powodowały łzawienie oczu. Ale również w goglach w ekstremalnych warunkach podobne zjawisko zachodziło. Niemniej jednak należy brac pod uwagę iz szyba jest zintegrowana z kaskiem a nie z twarzą. Ogólnie jednak było dosc dobrze.

I na koniec >> niech sie cieszą ci którzy nie muszą chodzic w okularach. Choćby najlepszy wynalazek kupic to jednak kuper zawsze jest z tyłu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darrmtrade

Ja jeżdzę w kasu z szybą od dwóch miesięcy i muszę przyznać, że komfortowo się w nim czuję. Potwierdzam, że szyba nie paruję. Oczywiście o ile nie kupi się taniego kasu z allegro.

Edytowane przez darrmtrade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma mocnych

Zjezdzałem z Hintertuxa przy minus 10. Wiał dosć ostry wiatr , mordziak. Odczuwalna temperatura było wg mojej oceny na poziomie minus 15, no i ten wiatr. Oczywiście ostry pęd plus wiatr mrożny i do tego prosto w gębe powodował znaczace łzawienie ale to było jeden jedyny raz. Oczywiscie zalezy to od indywidualnych predyspozycji. Mój kolega zawsze jeździ w okularkach i zapomnij o jakimkolwiek łzawieniu, on tego nie rozumie gdy zadałem mu podobne pytanie. Tak na prawdę to najlepiej być pięknym , młodym i bogatym. Kto jednak ma pecha i okulary moze zastanowić się nad tym rozwiązaniem. Uczciwie przyznaję ze gdybym widział "normalnie" zapewne nie szukałbym takiego rozwiązania gdyz gogle trzymają super i człowiek nie wyróźnia sie na stoku. Rozwiązanie to przetestowałem na własnej skórze i z cała odpowiedzialnością polecam go wszystkim okularnikom ale i nie tylko. Jest to bardzo dobre i wygodne rozwiązanie, jednym ruchem podnosisz szybę dwustopniowo, w zależnosci od potrzeby. Kask tej marki jest absolutnie wygodny, szczególnie dotyczy to okularów , nie odczuwa się żadnego ucisku w okolicy uszu. Kompletnie nie miałem zadnego dyskonfortu z tytułu posiadania okularów. I ostania uwaga - waga kasku, zaledwie 0,4 KG. Tu pragnę poinformować iż to jest już trzeci mój kask. pierwszym był Salomon, drugi Uwex - mam go nadal (musiałem go przerobic po swojemu i teraz OSBE

Pzdr :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400g to rewelacyjny wynik i tu mnie martwi to z czego jest wykonany :/

Jeśli nie karbon, kevlar to mam wątpliwości co do skutecznej ochrony.

Skorupa kasku to tylko część, co z materiałem tłumiącym???

Oczywiście... nie mam pojęcia. Wg dostawcy wszystkie certyfikaty ten garczek posiada. Skorupa wyłożona jest twardym styropianem lub czymś do tego podobnym. Co wazne całośc wyscielenia jest łatwo wyjmowalna. Mozna ja wyprac, wysuszyc. To wielka wygoda. Kask ten posiada również opcję mantażu gardy oraz systemu bluetooth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto atest

Tak producen opisuje ten garczek:

Firma OSBE powstała w 1976 roku, a od 1996 produkuje kaski motocyklowe. W 2001 w oparciu o zdobyte doświadczenie w tej trudnej i wymagającej branży motoryzacyjnej wykorzystano do produkcji kasków narciarskich o snowboardowych.

Głównym celem przyświecającym włoskiej firmie jest zapewnienie swym klientom absolutnego bezpieczeństwa.

Wszystkie kaski OSBE posiadają certyfikat F.I.S.I i C.E.

Kaski posiadają atest (norma E13).

Najwyższymi kaskami są modele PROTON Jr i Sr posiadające oprócz w/w systemów m.in.

HTR (bardzo wytrzymała powłoka wykonywana z wysoce termoplastycznej żywicy- większe pochłanianie energii),

DAF (kanałowy system wentylacyjny z bezpośrednim wpływem powietrza)

Dzięki temu mogą być Państwo pewni bezpieczeństwa podczas użytkowania naszych produktów.

- wnętrze wypełnione styropianem o wysokiej gęstości EPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
  • 1 month later...

Używałem kasku z szybą przez 2 sezony (VS model ONDE VM V54SB). W tym roku go sprzedaję http://allegro.pl/kask-vs-onde-vm-rozm-xl-dodatki-okazja-i2007331022.html i kupuje "zestaw tradycyjny". Kask rewelacyjnie leży na głowie, jest lekki i dobrze chroni podczas upadku (o czym mogłem sie przekonać :-). Podczas słonecznej, bezwietrznej pogody - rewelacja. Natomiast szyba nie sprawdza się w trudnych warunkach: wiatr, śnieg itp - wszystko miałem na twarzy. Podczas spokojnej jazdy zdażało się zaparowywanie szyby. Ten model szyby jest "otwarty" od spodu i stad problemy z podwiewaniem. Widziałem (ale nie używałem) kaski z szyba firmy KASK, w którym dół szyby miał gąbke i przylegał do twarzy (cena ok. 200 euro). I jeszcze jedna uwaga - większośc kasków jest sprzedawana z lustrzana, przyciemnianą szybą - wyglada extra, ale koniecznie trzeba dokupić druga, rozjaśniającą szybę. Wesołych Świat :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam chciałem zakupić taką hybrydę ale brak zimy mnie zniechęcił:/

W oko wpadł mi fajny kask z szybą, Dainese ...chyba Jet. Lekki idealnie leżał o wyglądzie nie wspomnę:biggrin:...najważniejsze aby szyba miała Anti-Fog !!!!

Zawiewa od dołu? Mam na to patent z motocykli...rękaw-szalik czy jak to się nazywa zaciągamy do samej szyby lekko marszcząc na samej górze :)

Poczuje się różnicę :)

Minus zakupu takiego kompletu to zazwyczaj ciemne szyby, trzeba zakupić drugą jasną i w kieszeni mieć okulary przeciwsłoneczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...