Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...

Witam nie jadę ale byłem tam w lutym br. na tydzień .Świetny ośrodek ,dość kameralny bez tłoku ,wspaniałe super przygotowane trasy i można się najeździć do woli.Trasy są dość mocne i urozmaicone.Mieliśmy tam slalom i zawody tak więc z racjii zajęcia 2 m-sca miło wspominam.Na pogodę raczej nie Powinieneś narzekać bo są to już Doloimity a po drugie stronie góry są już Włochy,tak że jeździ się na samej granicy po stronie austriackiej.Polecam serdecznie i Udanego Wyjazdu Jorguś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są Alpy Zillertalskie - Dolomity to z Silan widać tylko.

Chyba nie bardzo ;) Nie wiem dokładnie jak opisać pasmo ale pojawiają się pojęcia takie jak Hochpustertal (Alta Pusteria), niedaleko Lienzer Dolomiten, z drugiej strony włoskie Dolomity, a ogólnie to chyba gdzieś między Karnische Alpen a Defereggeralpen :) Zillertaler Alpen to jakieś kilkadziesiąt kilometrów stąd :)

Tu: http://tinyurl.com/6jpd69z jeden klik w dół (oddalenia) i pojawią się nazwy geograficzne :)

Jakby co to nie czepiam się, tylko bardzo lubię bawić się mapami i ustalać takie rzeczy więc skorzystałem z okazji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granica między Dolomitami a innym pasmem przebiega Doliną Hochpustertal - jak się jeździ na Helmie to nie są Dolomity a jak na Rote Wante już chyba tak, nie wiem jak to oficjalnie geograficznie wyglada i którym potokiem to się dzieli ale tak mi sie wydaje na logikę i tak to odbierałem będąc tam. Kronplatz wchodzi w skład Ap Zillertalskich ale on faktycznie jest ze 30 km na zachód, można to sobie zobaczyć na tej uproszczonej mapie. Górka nad Silan leży po pn stronie doliny Pustertal, nie leży w Dolomitach tylko w takim paśmie Villgratner Berge, ale biję się w pierś, z Alpami Zillertalskimi to było pewne uproszczenie niemniej ta górka to nie Dolomity i przy tym będę sie upierał:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/ac/Zillertaler_Alpen.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mihumor ma rację Sillian to nie Dolomity :) chociaż już naprawdę blisko. Do Alta Pusterii rzut beretem. A sam ośrodek polecam , gdy jest pogoda można naprawdę ładnie pośmigać. Wspominam go z sentymentem bo właśnie tam pojechałem pierwszy raz za granicę na narty :) Słowacji nie liczę bo to blisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och tam Dolomity czy nie ,ośrodek jest super a pogoda włoska ,czy może być źle? a jak Chcesz wyskoczyć do Akwa Parku to po stronie austriackiej nie ma ,jechaliśmy z pół godz.do włoch przez góry -kręta ale dobra droga .nie pamiętam miejscowości ale tuż 1 m-scowość po stronie włoskiej z resztą pełno reklamówek jest bwszędzie opisujących ten obiekt.Sam Akwa Park maławy ,ale można się pobawić np. w dużej wirówce a po nartach nie ma jak woda i relaks na mięśnie - polecam Jorguś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innichen

Aqua Park jest w Innichen (San Candido). Jak wam się podobało w Hochpustertal? Wkrótce się tam wybieram (będę mieszkał w Winnebach ok.2km od granicy austryacko-włoskiej) i zastanawiam się czy nie wyskoczyć na 1 dzień do Sillian lub kupić skipass kombinowany (Hochpustertal+Dolomiti Superski)... Choć na spokojne nartowanie Hochpustertal wydaje się wystarczający.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helm to fajna górka, jeśli lubisz kameralne klimaty, niezatłoczone, długie trasy to będziesz zadowolony. Ja bym to połączył jednak z Silan bo tam masz bliżej niż do Sexten skąd musiałbyś startować na Rote Wande, niestety wyciągami nie są skomunikowane. A jak masz już jechac do Sexten to lepiej do Brunico i pobujać się po Kronplatzu z 1-2 dni (warto), do Cortiny jest troche dalej i droga już wolniejsza. Masz 2-3 dni na Helmie, 1-2 w Silan i 1-2 na Kronplatzu. Do Badii to już jednak daleko i musi się chcieć tyle autem gonić jak pod nosem jest po czym poganiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helm to fajna górka, jeśli lubisz kameralne klimaty, niezatłoczone, długie trasy to będziesz zadowolony. Ja bym to połączył jednak z Silan bo tam masz bliżej niż do Sexten skąd musiałbyś startować na Rote Wande, niestety wyciągami nie są skomunikowane. A jak masz już jechac do Sexten to lepiej do Brunico i pobujać się po Kronplatzu z 1-2 dni (warto), do Cortiny jest troche dalej i droga już wolniejsza. Masz 2-3 dni na Helmie, 1-2 w Silan i 1-2 na Kronplatzu. Do Badii to już jednak daleko i musi się chcieć tyle autem gonić jak pod nosem jest po czym poganiać.

Tylko, że raczej nie ma takie skipassu ...chyba (?)

Optymalny program na tamten region, to mieszkanie w okolicach Toblach (Dobiacco) i 2-3 dni Kronplatz, 2-3 dni Cortina, 1-2 dni Alta Pusteria (czyli Helm, Rotwand, ew. Houhold) - z naciskiem raczej na przepiękną Cortinę :)

Oczywiście przy założeniu, że ktoś lubi formułę ski-safari - ja bardzo ;)

Znów - nie czepiam się ale lubię układać takie plany - nawet abstrakcyjnie ;) bo raczej mnie tam w tym sezonie nie będzie - chyba że wyskoczę z Karyntii, czy Tyrolu Wschodniego ...pod byle pretekstem ;)

Będę mieszkał w Hollbruck nocleg ze śniadaniem (domowym) 17E, i te 13 km zjazdu czerwoną trasą w Sillian ponoć bajer:D:D:D

No to gdybyś chciał sobie urozmaicić pobyt: karnet Top Ski (Karyntia i Tyrol Wschodni) i oprócz Silian dojazdy do Lienz (2 mniejsze ośrodki), Matrei (Kals/Matrei), ew. do St. Jakob - w kolejności od najbliższej. Ew. jeszcze małe (16 km tras, hmm, małe :) ) Obertilliach - najbliżej.

Edytowane przez gajowy01
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gajowy - a gdzie będziesz nartował w Ost Tirolu i Karyntii? Ja jak śnieg całkiem nie zejdzie to w lutym tydzień w GG Resort(kals) i tydzień w Katschbergu , a że zakupię sobie sezonówkę to później się zobaczy w zależności od aury i możliwości czasowych. Z brakiem skipasu na Silan - Hochpusterrtal to też nie wiem jak jest, zastanowiły mnie 2 lata temu te skibusy z dużym napisem Silan, po co one takie duże, może coś tam jednak jest....

Co do karnetu w Silan to można kupić Ski Hit - obejmuje cały Ost Tirol oraz Lodowiec Molltaler i Mainlitz w Karyntii, jak ktoś chce kilka osrodków pobliskich obskoczyc to warto bo cenę ten karnet ma atrakcyjną.

Edytowane przez mihumor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gajowy - a gdzie będziesz nartował w Ost Tirolu i Karyntii? Ja jak śnieg całkiem nie zejdzie to w lutym tydzień w GG Resort i tydzień w Katschbergu , a że zakupię sobie sezonówkę to później się zobaczy w zależności od aury i możliwości czasowych. Z brakiem skipasu na Silan - Hochpusterrtal to też nie wiem jak jest, zastanowiły mnie 2 lata temu te skibusy z dużym napisem Silan, po co one takie duże, może coś tam jednak jest....

Przed sylwestrem kupiłem już sezonówkę :)

W okolicach sylwestra było ski-safari, czyli parę miejsc: Gerlitzen, Turracher, Katchberg, Goldeck, Bad Kleinkircheim; w ub. tygodniu (3 króli) - 4 dni Nassfeld :)

Mam dalsze plany - teraz chcę jeszcze trochę Karyntii, żeby w miarę postępu wiosny zbliżać się do Tyrolu :) ...choć w sumie to diabli wiedzą, kiedy wiosna a kiedy zima w tym sezonie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...