Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jak przekazać komuś podstawowe wskazówki.


dessous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam mianowicie pytanie. Jeżdżę na slalomkach już dość długo. Od zawsze dostawałem masę rad dotyczących przodów, nogi zewnętrznej, biodra. Wszystko rozumiałem, kombinowałem, ale tylko czasami czułem, że jakieś minimalne sprężynowanie nartki pod koniec skrętu jest. Ale to nie było to. Nikt przy tym nie powiedział mi żebym sobie 'kucnął' i deptał zewnętrzną nogą tak aby ładnie zainicjować skręt, przeciągnąć go chwile dłużej i czekać na zwrot siły włożonej w nartę. Odkryłem to sam, i dopiero po odkryciu tego deptania zewnętrzną nogą, wciskania jej i cięcia tak mogłem doskonalić, opieranie się na przodach, biodro itd... Czy to 'kucanie' to dobry pomysł na załapanie cięcia skrętu zewnętrzną? Chce podpowiedzieć, siostrze młodszej, tak jak mi nikt tego nie przekazał, bo po odkryciu tego, nastąpił ogromny skok mojej techniki i cała technika zewnętrznej nogi, która jest podstawową kwestią stała się naturalnym odruchem. Jeszcze sprostuje dla megalomanów. To całe kucanie to nie żadne wkładanie tyłka między kolana. To po prostu zwarta pozycja, nogi ugięte..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt przy tym nie powiedział mi żebym sobie 'kucnął' i deptał zewnętrzną nogą tak aby ładnie zainicjować skręt, przeciągnąć go chwile dłużej i czekać na zwrot siły włożonej w nartę. Odkryłem to sam, i dopiero po odkryciu tego deptania zewnętrzną nogą, wciskania jej i cięcia tak mogłem doskonalić, opieranie .

W tym fragmencie jest sporo cennych informacji. Z tego wynika jednak, ze wrazenie jest subiektywne. Czy ktoś (dobrze jezdzący)ma podobną opinię

o Twojej jezdzie. Najlepiej abyś pokazał jakiś filmik, pare fotek.

Wszystko zalezy od własciwej korelacji, balansu, kształtu łuku jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trening i doskonalenie w narciarstwie się liczy,jak również odkrywanie czegoś nowego,o czym wcześniej nie wiedzieliśmy ,albo nie za bardzo kumaliśmy.Ale noga zewnetrzna to już lata do tyłu;),oczywiście jeśli chodzi o swobodną jażdę na krawędzi:pObciązenie nart powinno odbywać się w zależności od zaistnialej sytuacji,czasmi wewnetrzna musi prowadzić skręt,a najlepiej jak jest obciążenie jednakowe-tak jak poza trasą:P.Ale wiadomo,że na początku dobrze jest obciążyć zewnętrzną;),która powinna zawsze być obciążona:DMoże chodzi Ci o coś innego:p,to przedstaw to w innej formie-tak jak pisze niko:rolleyes:

"kucać"?-o co chodzi,jeździc w pozycji niskiej,czy w czsie fazy skrętu obniżyć syletkę-ale nie kucać!!

Edytowane przez dareklewandowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...