Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Livigno free ski 26.03.2001 - natężenie ruchu i tunel


coolakilla

Rekomendowane odpowiedzi

Jedziemy pierwszy raz do Livigno i tak się zdarzyło, ze w pierwszym terminie free ski, czyli 26.03.2011. Większość apartamentów i hoteli w mieście jest już zarezerwowane w tym terminie, stąd też należy spodziewać się dużego napływu narciarzy, z tego co czytałem zwłaszcza Polaków. Moje pytanie brzmi, czy w tym terminie, w sobotę również można spodziewać się dużego natężenia ruchu i korków na autostradach w Austrii i Niemczech (jak w sezonie), bo w większości ośrodków po drodze jest już końcówka sezonu i obłożenie nie powinno być duże. Mimo dużej ilości Polaków udających się do Livigno (i kilku jeszcze obleganych w tym terminie ośrodków), nie powinno to chyba zakorkować autostrady? Drga kwestia to tunel między Szwajcarią a Livigno. Czytałem, że można tam odstać nawet 3 godziny. Będę wdzięczny za porady osób, które jeździły na pierwszy termin free ski (kwietniowe są już podobno mniej oblegane). O której najlepiej dotrzeć do tunelu w sobotę? Jest on czynny od 5-9 rano w stronę z Włoch do Szwajcarii, a od 10 do 16 wjazd ze Szwajcarii do Włoch. Czy przejazd w tym terminie idzie w miarę płynnie, czy tworzą się korki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś od 15 zacznie się korkować całe Livigno! O autostrady to sie chyba nie martw. Nieraz stałem koło Innsbrucka ale tego nie mozna przewidzieć. Tunel to wąska kicha za którą płacisz 35 euro ( przejazd autem do 3,5 tony tam i z powrotem). Po tunelu jedziesz kilka km do Livigno i tam zaczyna sie poszukiwanie kwatery. Ulice nie oznaczone (lub żle oznaczone małymi tabliczkami na słupachgdzie jest kilkanaście innych tabliczek), domy bez numerów. Moze dobra nawigacja coś by dała,moja automapa tylko wprowadza w błąd!!! Miłego poszukiwania kwatery!!!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem 2x na grudniowym freeski. Nie powinno być problemów większych ani na trasie ani na stokach.

Nie wiem jak dokładnie będziesz jechał (pewnie przez Niemcy) ale ew. korki grożą ci w okolicach Monachium ok. 8-10 rano, aż do okolic Innsbrucka i zjazdy na przełęcz Brenner.

Kwaterowanie masz pewnie jakoś po południu - nie ma sensu więc pchać się tam rano. Jak dotąd do tunelu nie stałem zbyt długo, ostatnio jakieś pół godziny (ok. 15) ale nie ze względu na kolejkę ale ruch wahadłowy.

PS. Najlepszy plan to jest dojechać gdzieś w okolice na rano, pojeździć na nartach, np. w Nauders, Serfauss Fiss Ladis etc. a po południu pojechać na kwaterę w Livigno - ale to dla napalonych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...