Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wysyłka nart? Kurier? Poczta?


Bończa

Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam się z pytaniem w jaki sposób przesyłacie narty. Czy wymagane jest jakieś specjalne pakowanie. Który sposób jest optymalny: kurier czy poczta.

Jaki jest koszt?

Z góry dzięki.

P.S.

A może ktoś z forumowiczów robi trasę Andrychów-Zakopane(Podhale), to chętnie bym skorzystał.

Ja jestem z Andrychowa powiedz coś więcej kupiłeś narty tutaj czy jak bo jak tak to mam gościa gdzie mogę ci te narty wysłać kurierem”7” za 35 zł długość miedzy 80cm a 200cm

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam się z pytaniem w jaki sposób przesyłacie narty. Czy wymagane jest jakieś specjalne pakowanie. Który sposób jest optymalny: kurier czy poczta.

Jaki jest koszt?

Z góry dzięki.

P.S.

A może ktoś z forumowiczów robi trasę Andrychów-Zakopane(Podhale), to chętnie bym skorzystał.

kurier DPD - koszt około 80- 100 zł za 30 kg, zabezpieczenie nart najlepiej folia bombelkową owinąc dokładnie, dlatego folia by było widac co tam jest, koniecznie z naklejka ostroznie, jest to sygnał dla Kuriera, ze ma tym az tak nie rzucać.

Niestety jak wiadomo nasze paczki czy to Poczatą Polska czy Kurierem są traktowane róznie.

Wazna rzecz by odbierający sprawdził jak juz narty dotrą do niego, Kurier zazwyczaj będzie prosił o podpisanie obioru wczesniej. Nie ma takiej opcji zeby podpisac zanim sprawdzone zostanie w jakim stanie przesyłka dotarła.

wysyłam kurierem dziennie około 5-6 paczek, taka praca..

Poczta Polską moze byc koszt podobny, ale nie liczyłabym na szybka dostawę, 2 dni zazwyczaj jedzie, Pocztex

Kurier masz w 24 h - zawsze mozesz monitorowac swoją przesyłkę.

ps. a nie mozesz pks-em wysłać, ja wsdziłam narty w Żywcu do pks'u a kolega mi w Zakopcu odebrał je i było za darmo:)

Edytowane przez Ewa78
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam się z pytaniem w jaki sposób przesyłacie narty. Czy wymagane jest jakieś specjalne pakowanie. Który sposób jest optymalny: kurier czy poczta.

Jaki jest koszt?

Z góry dzięki.

P.S.

A może ktoś z forumowiczów robi trasę Andrychów-Zakopane(Podhale), to chętnie bym skorzystał.

Jeżeli narty są dłuższe niż chyba 170 cm to Poczta Polska ci tego nie weźmie (zwykła paczka najtańsza z możliwych form przesyłki). Pozostaje wtedy Pocztex lub inna firma kurierska. Ceny około 50 PLN. Pakowanie: no ja robiłem tak, że deski najpierw paskami kartonu na taśmę klejącą, później wszystko grubo w strecza. Jak masz folię bąbelkową to jeszcze lepiej, tylko taką, która nie będzie wypstrykana :D. Generalnie chodzi o to, żeby zabezpieczyć przed uszkodzeniami bo dostawca nie ma czasu na to, żeby z każdą paczką obchodzić się jak z chińską porcelaną.

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, sprawdź sobie takie możliwości wysyłki kurierem, jak wirtualni operatorzy:

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?p=104209&highlight=wysylajtaniej#post104209

Wysyłałem w ten sposób kaloryfery, coś koło 12 kg i wyszło 18PLN.

Pełna wygoda: składasz zamówienie online, płacisz kartą, drukujesz list przewozowy i po to wszystko przyjeżdża pod wskazany adres kurier po stawkach jak dla firm.

Szybko, tanio i bez ruszania się z domu.

Edytowane przez ravick97
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wysyłałem i pocztą i kurierem.

Pocztą raz wysyłałem i zarówno ja, jak i odbiorca byliśmy w szoku: przesyłkę nadałem w piątkowe południe z Bielska, a dotarła do gdańska na sobotnie przedpołudnie - koszt bodaj 16 zł(na pewno nie więcej niż 20 zł - to były narty dziecięce 120 cm)

U kuriera jest drożej od 30 zł w górę. Kurier dostarcza paczkę pod wskazany adres, a pocztowe paczki te większe trzeba odbierać na poczcie. Te 2 warianty mają swoje plusy i minusy...

Reasumując oba warianty dostawy są dobre, bez wskazania któregokolwiek jako lepszy.

Jeśli chodzi o pakowanie to ja zawijam w grubą warstwę streczu i dodatkowo oklejam taśmą szarą i to generalnie wystarczy, choć u jednej z agencji kurierskiej odmówiono mi przyjęcia tak zapakowanych nart - powiedziano mi że tylko karton:confused:. Pojechałem 500 m dalej do innego i ten nie maił problemu:).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc! ale to ja muszę wysłać narty do Andrychowa. Tak więc odwrotna sprawa. A tu u mnie na wsi, to kuriery w cały świat działają.

A to zmienia postać rzeczy, jak masz chwile to przejdź się po najbliższym mieście i zajdź firmę, która ma podpisaną umowę z jakąś firmą kurierską popytaj może akurat ja tak zrobiłem i stąd mam tę cena za wysyłkę.

Pakowanie to końce nart owiń jak najgrubiej, czym tam znajdziesz, ale najlepiej folia bąbelkowa i taśma wiązania tak samo potem weź karton i zrób z niego takie kawałki płaskie jak kartka papieru ułóż na podłodze na długość nart i złóż w formę trójkąta potem taśma i już masz tanio i bezpiecznie zapakowane

Pozdrawiam

Edytowane przez nurek1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DHL 35 zł

pakowanie:

karton na newralgiczne miejsca

worek na calość

złapać taśmą

folia do pakowania w rolkach ->dokładnie owijam

znowu taśma w paru miejscach na wszelki wypadek

korzystam też z usług serwisu kurjerzy.pl i polecam, wpisuje się wymiary wagę, wszystkie dane odbiorcy nadawcy, płaci się przelewem, dostaję się następnie maila z listem przewozowym, drukujemy i czekamy na kuriera( godziny odbiory się ustala samemu), i kurier przychodzi po paczkę,

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Witam pozwolę sobie odświerzyć temat bo nie chcę bez sensu nowego zakładać a być może momuś się przydadzą informacje (dużo czasu poświęciłem na zbadanie tematu jako że pracuję w firmie która dużo wysyła).

Jak kolega wyżej napisał, warto jest wysyłać dużymi kurierami, ale nie koniecznie należy płacić za to wysokie ceny. Ja jak wysyłam narty również owijam folią która się nazywa "strecz" (jakby ktoś nie mógł znaleźć) a następnie pianką i taśmą a na końcu taką mamy tekturę w rolkach. Warto dodać że dobry kurier ma w aucie zawsze jakieś rzeczy do pakowania więc jak nam zalezy na czasie lub potrzebujemy pomocy to mozna poprosić. Wracając do ceny- korzystajcie z pośredników! Oni negocjują ceny z duzymi firmami (warto zobaczyć z jakimi swoją drogą) i czasami mozna nawet 2x taniej wyslac paczke, dodatkowo niektórzy zatrudniaja dodatkowo fachowców którzy nadzorują paczkę i jakby coś nie poszło zadzwonia i mozna cos uzgodnic (czasami nawet zniżkę czy coś!). Kurjerzy sa ok, jest tez wielu wielu innych. My wysyłamy przez polfast.pl jest sprawdzony. Jak ktoś potrzebuje pomocy chętnie doradze!! Proszę pisać wiadomość prywatną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...