Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty na wyrost


misio80

Rekomendowane odpowiedzi

Te nerwowe zachowanie to na pewno nie wina nart, Zenith 3 to spokojne deski nie sprawiające same w sobie problemów, to klasyk gatunku, to raczej kwestia twoich brków i warunków. Krotszych nart nie masz co brać, nic Ci to nie da, ja bym radził spróbowac coś dłuższego troszke (165-168) i szerszego pod butem - 74-76 mm, zwłaszcza jakby warunki były miękie i gorsze, różnica w jeździe wielka nie będzie ale odczuwalna, zawsze to jakieś doświadczenie. Ale generalnie to jeździj jak najwięcej na tym co masz i postaw na robienie postępu, na zmianę sprzętu przyjdzie czas zwłaszcza, ze wraz z rozwojem umiejętności lepiej będziesz wiedział czego tak naprawdę potrzebujesz. Próbowanie innych nart pozwala również skonkretyzować takie oczekiwania i daje sporo doświadczeń.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziałeś i trzeba wymienić buty :rolleyes:

Przypuszczalnie i tak bym wymienił buty na nowe w nowym sezonie ale teraz wiem , że przypuszczalnie odchodzi w niepamięć...:P DZIĘKI WIELKIE ZA RADY na pewno się do nich zastosuję.Na początek może przymierze te rossignole intense 12 z flexem 90-100 i porównam wrażenia z jazdy w innych trzewikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj z butami to jest niezła jazda trzeba pamiętać że "flex" to wartość czysto umowna dla producentów moja skromna osoba -jeżdżę wg skali:o na 1- przymierzała wiele butów i np. Salomon 100 okazał się twardszy niż Rossi 120 ale to moje i tylko moje subiektywne odczucie a 20-letni z najwyższej półki Dachstein to przy nich imadło:D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Wiem Mitek że narciarz to nie robot. :) Ale firmy zalecają długości nart a w firmie Fischer nigdzie tych danych nie znalazłem.

Nie lubię bazować tylko na odpowiedzi że rozmiar ma być : cytat "176 cm"

I to cała odpowiedź , żadnego uzasadnienia i ja mam w to wierzyć . Nie dziękuję .

Taką odpowiedź otrzymam w każdej wypożyczalni lub sklepie .

Ty nie jesteś od pytania - jesteś od odpowiadania. Przecież kto ma wiedzięć jak nie narciarze z 40 letnim stażem. Rossi chłopak w wypożyczalni często ma dwa razy mniej lat niż Ty jeździsz na nartach to kto kogo ma pytać?

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ale i tak Mitku buty zmienia się przeważnie nie tak często jak narty np ja w tym rozmiarze mam dopiero 4-te:( inna sprawa że wiele,wiele,wiele.... przymierzałem ale jak ktoś ma 2- numery różnicy między lewą a prawą to dobrać ciężko

Buty zmienia się raczej bardzo rzdako w porownaniu z nartami. Ja jeżdżę Rossi KX - ROSSIGNOL będzie wiedzial ile mają lat. Dostalem w zeszłym roku nowe ale nie są tak wygodne. A walczyć z przymierzaniem - szczerze mówiąc nie chce mi się. Dobry but to podstawa a jak coś jest dobre i się chce jeszcze lepsze to wiesz jak to się czesto konczy.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie kwestionuje, flex 90 zniższego modelu może być bo na pewno bardzo twarde (i drogie zarazem) nie będą, byle tylko ktoś na takim poziomie nie zrozumiał opatrznie i nie kupił butów race albo twardych (i drogich zarazem) high performans - flex 100. Tu jednak pojawia sie inne ograniczenie, generalnie te niższe modele to przeważnie szersze buty i też nie do końca tak sie da powiedzieć, moim zdaniem bardziej należy zwracać uwagę na dopasowanie buta niż samą twardośc, zwłaszcza na etapie braku doświadczenia, bo później noga lata i cały taki flex można sobie wsadzić gdzieś.

Edytowane przez mihumor
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...