Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Fischer Progressor 7+, jaka długość?


natchnienie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Wreszcie zdecydowana na wybór nart, kupuję jutro bo w piątek wyjezdżam. Zdecydowalam się wlaśnie na Fischer Progressor 7+ ale trochę myli mnie ten dual radius i nie wiem czy dobierać jak slalomówki czy jak narty uniwersalne, czyli 150 czy 155 cm?

Kobieta

umięjętności 7

waga 59

wzrost 160 cm

Dzięki!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Wreszcie zdecydowana na wybór nart, kupuję jutro bo w piątek wyjezdżam. Zdecydowalam się wlaśnie na Fischer Progressor 7+ ale trochę myli mnie ten dual radius i nie wiem czy dobierać jak slalomówki czy jak narty uniwersalne, czyli 150 czy 155 cm?

Kobieta

umięjętności 7

waga 59

wzrost 160 cm

Dzięki!!

Jaki koleżanka styl preferuje ? . Krótki zakręt , długi ?

Dla czego nie typowa narta kobieca ?

Do jakiej ceny ma być ?

Edytowane przez ROSSIGNOL
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, nie śpicie! :-)

Ale "smacznie waży", a narta i tak krótka i tak krótka.

No to i ja z Tobą, Tobie i innym :)

Browarek, siusu i nyny :D

Ach dziekuje za "smacznie waży" :P :P

Ach, pisze jeden z moich ulubionych Nicków :o

Tak.

A jak chcesz "pojeździć" to weź 155 :rolleyes:

Pozdrawiam,

Dziękuję za docenienie mojej inwencji twórczej raz jeszcze Soku Do Wódki ;) Rozumiem na 155 będzie szybciej, a na 150 łatwiej?

160 są na pewno za długie. ta narta idzie jednak bardziej w krótsze niż dłuższe skręty.

Jaki koleżanka styl preferuje ? . Krótki zakręt , długi ?

Dla czego nie typowa narta kobieca ?

Do jakiej ceny ma być ?

Na łatwych trasach wolę dlugi skręt ale na bardzo stromych jeżdżę krótkim. Ale ogólnie wolę dluższy skret.

Jakoś narty kobiece mnie nie przekonują. Do ceny 1000 zł i w dodatku na jutro ;)

A decyduję się właśnie na te, bo kupiłam w zeszłym tygodniu uzywane Salomon 24 Hours, wydawały się super ale zaniosłam do serwisanta który zauważył małe pęknięcie płyty i i w dodatku powiedział, że sa juz zeszlifowane "do mięsa" i niewiele krawędzi i ślizgu zostało.

Narty zwróciłam a teraz wolę trochę mniej wymagające, trochę droższe ale nowe, żeby nie bylo niespodzianek.

Edytowane przez natchnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pamiętajmy,że to Kobieta :rolleyes: a progressor to nie gigantka.

Też jestem zawiedziony;),myślałem,że zwrócisz uwagę na te "zakręty":D

Rossi nie gniewaj się:rolleyes: w narciarstwie mówimy o skrętach/nie mylić z tymi do palenia:D/

Pozdr:)Dzięki Wszystkim za dzisiejsze dyskusje:rolleyes:

Darek dla mnie to wszystko jedno jak chcesz to może być zakręt :)

Dziękuję za wytknięcie oczywistego błędu , na pewno to zapamiętam.

Miałem doradzić długość nart ale wstrzymam się bo : proponujecie rozmiar 150 ,155,160 cm ale nie wyjaśniacie dlaczego.

Już sam nie wiem co sądzić o tej narcie . Taka wszechstronna ?

Koleżanka napisała jakie skręty wykonuje więc szybko ustosunkujcie się bo jutro narty kupuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

155 - jak dla mnie będzie OK.

W zasadzie mój ogólny punkt widzenia, taka "holistyczna teoria doboru sprzętu" ;) jest taka, że "normalna" narta, dla dobrego narciarza (jest przecież 7) równa jest wzrostowi - jeśli ją skracamy lub wydłużamy to z jakiegoś powodu.

Uznaję, że ta jest na tyle taliowana, że -5 cm będzie w sam raz :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli jeździsz na 7:) to weź progresora ale 8+ !!! i ze 150 będziesz również zadowolona

Jasne, jak przestanę być studentką i zacznę zarabiać to na pewno wezmę progressora 8+ a nawet 9+ :-)

To ja już nie wiem czy 150 czy 155, głosów jest pół na pół. Rozumiem że oba wybory są dobre ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, jak przestanę być studentką i zacznę zarabiać to na pewno wezmę progressora 8+ a nawet 9+ :-)

To ja już nie wiem czy 150 czy 155, głosów jest pół na pół. Rozumiem że oba wybory są dobre ;)

między 7 a 8 masz niecałe 300 zł róznicy i to tak bez specjalnego szukania więc pomyśl czy nie warto czasem nawet pożyczyć te 300 zł. 7 siódemka jest miększą narta i nie ma rdzenia drewnianego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po namyśle zdecydowanie 150 cm .

To narty ogólne i raczej rekreacyjne więc nie widzę sensu szarpania się z dłuższymi . Długi skręt można spokojnie przejechać na średnich szybkościach . Na krótkich narta w tej długości będzie sama chciała skręcić .

Polecam 150 cm .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej trochę więcej wydać na narty teraz niż wziąć tańsze i po sezonie stwierdzić, że to jednak nie jest to. Ceny progressorów 8+ są na aukcjach naprawdę atrakcyjne:

http://allegro.pl/fischer-progressor-8-rs11-10-(11-155cm-wyprzedaz-i1450214266.html

Kurczę, chyba mnie namówiliście na Progressora 8+....jeszcze się troszkę waham czy się zadłużać, ale jeśli wezmę to 150 cm z powodu tej recenzji:

http://www.epicski.com/forum/thread/81433/chick-s-review-of-fischer-progressor-8-165-cm

Kobiteta 177, dobrze jeżdżąca, wzięła narty 165 cm, pisze że są stabilne. A ja doszłam do wniosku że nie mam wystarczająco mocnych kolan i kondycji żeby się zmagać z 155, wolę łatwiej i milej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, chyba mnie namówiliście na Progressora 8+....jeszcze się troszkę waham czy się zadłużać, ale jeśli wezmę to 150 cm z powodu tej recenzji:

http://www.epicski.com/forum/thread/81433/chick-s-review-of-fischer-progressor-8-165-cm

Kobiteta 177, dobrze jeżdżąca, wzięła narty 165 cm, pisze że są stabilne. A ja doszłam do wniosku że nie mam wystarczająco mocnych kolan i kondycji żeby się zmagać z 155, wolę łatwiej i milej :)

Czekam aż zniknie to chyba :):D no i 150.. nie będziesz żałowała..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam aż zniknie to chyba :):D no i 150.. nie będziesz żałowała..

Do dzisiaj wieczorem się zdecyduje. Ale jednak boję sie trochę 8+ ze względu na słabą kondycję. Skoro 7+ są bardziej miękkie i rekreacyjne, może jednak będą fajniejsze?

Zresztą to jak mi się jeździ i tak zalezy od umiejętności a nie od nart w aż tak dużej skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd opinia, ze narty o 5 cm dłuższe wymagają wiecej siły i kondycji? To sie moze tyczyć początkujących i Slabo jeżdżących, jesli jeździsz dobrze to powinno byc na odwrót,bardziej męcząca bedzie narta za krótka. Ja mam 2 pary nart i te wyraźnie dłuższe na pewno nie wymagają wiecej kondycji

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd opinia, ze narty o 5 cm dłuższe wymagają wiecej siły i kondycji? To sie moze tyczyć początkujących i Slabo jeżdżących, jesli jeździsz dobrze to powinno byc na odwrót,bardziej męcząca bedzie narta za krótka. Ja mam 2 pary nart i te wyraźnie dłuższe na pewno nie wymagają wiecej kondycji

Ale 8+ na pewno wymaga więcej kondycji i silniejszych kolan niż 7+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie biorąc pod uwagę Twoje umiejętności lepsza będzie 8+ na niej naprawdę bez problemu zarówno się powozisz jak i szybciej pojedziesz. Skąd ta pewność? moja narciarka właśnie na nich śmiga :P i temat nart rozpracowywałem dłuższą chwilę

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli mogę dorzucić swoje trzy grosze to też poleciłbym Ci progressory 8, sam ich używam i jestem z nich zadowolony.

Co do długości wydaje mi się że 150 będą OK choć to też zależy czy lubisz bardziej kręcić czy preferujesz dłuższe skręty, ale taki średnik wydaje mi się to 150 cm.

Weź też pod uwagę, że na pewno chcesz się rozwijać a progressory 8 dają Ci taką możliwość w 100% więc to będzie inwestycja na parę sezonów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, chyba mnie namówiliście na Progressora 8+....jeszcze się troszkę waham czy się zadłużać, ale jeśli wezmę to 150 cm z powodu tej recenzji:http://www.epicski.com/forum/thread/81433/chick-s-review-of-fischer-progressor-8-165-cmKobiteta 177, dobrze jeżdżąca, wzięła narty 165 cm, pisze że są stabilne. A ja doszłam do wniosku że nie mam wystarczająco mocnych kolan i kondycji żeby się zmagać z 155, wolę łatwiej i milej :)
Skąd to przekonanie, że 5 cm mniej - ogólnie ułatwia? Ułatwia gęste "rzeźbienie" ale do całodziennej jazdy dłuższe powinny być mniej męczące.Weź dłuższe 155 cm - będziesz miała bardziej stabilną nartę :)W końcu celujesz w nartę z grupy "medium turn" dość uniwersalną - to nie jest slalomka :)Nie ukrywam też, że dla mnie ma znaczenie gdzie się jeździ. W Polsce, czy gdzieś na ciaśniejszych zatłoczonych stokach, przy gorszej pogodzie/widoczności sięgam częściej po slalomkę, czy "slalomkowatą" nartę :) w Alpach, czy ogólnie na długich szerokich trasach - to zawracanie głowy; wolę nartę dłuższą, w praktyce używam nieco dłuższe ode mnie :)
Do dzisiaj wieczorem się zdecyduje. Ale jednak boję sie trochę 8+ ze względu na słabą kondycję. Skoro 7+ są bardziej miękkie i rekreacyjne, może jednak będą fajniejsze? Zresztą to jak mi się jeździ i tak zalezy od umiejętności a nie od nart w aż tak dużej skali.
Wg mnie możesz poważnie rozważyć Prog 7 - wystarczą. Zadaj sobie pytanie jak bardzo je będziesz eksploatować, ile dni na śniegu na nich spędzisz w sezonie, wg mnie pewnie nie aż tak wiele, i pewnie nie aż tak bardzo je będziesz doginać, żeby miało dla ciebie znaczenie jak są skonstruowane, czy mają drewno czy nie, itp. Tak mi się wydaje.Ale w wypadku P7 155 cm zdecydowanie :)I ogólnie to uważam, że bardziej uniwersalny wariant to narta raczej dłuższa i bardziej elastyczna, niż krótsza i twarda - powtarzam - to wersja uniwersalna :)Możesz skorzystać też z tego, co sugeruje producent a on przecież krzywdy ci nie che zrobić :)http://pl.fischersports.com/en/product_finder1011/index.php?group=alpinePopatrz na załącznik, jak ja to widzę - a jeśłi masz wątpliwości co do zaawansowania to akurat te 155 to będzie kompromis ;)Jeśli boisz się o kondycję to weź raczej niższy model niż krótszą nartę

Picture 28.jpg

57da811e69677_Picture28.jpg.21874958b3241f7630e0c569c2998a07.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To forum jest wspaniałe, a Wy wszyscy jesteście kochani że pomagacie zagubionym ludziom a nawet kobietom :D w doborze sprzętu! :) :) :)

Koniec końców - biorę progressora 8+, długość 150, długość uzasadniam tym, że (co sobie dopiero uświadomiłam) w cięższych warunkach i na czarnych trasach jeżdżę krótkim skrętem, a długim jeżdżę bardziej dla relaksu i na łatwiejszych trasach, więc będzie mi 150tka łatwiej manewrować w trudnych warunkach.

Ponadto jestem w czasie diety i plan jest taki że będę lżejsza o 4 kg więc tym bardziej - 150 cm.

Raz jeszcze wielkie dzięki! W piątek jadę do Zakopanego i w sobotę będą tam już na mnie czekać narty!! :)

Dzię-ku-ję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...