Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jaka dłogość Rossigniol Zenith Z82 Carbon


piowolt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, testowałem niedawno narty z tematu i zachorowałem na nie:)

Testowane Zenith Z82 miały 162 cm i jeździło mi się na nich ...cudownie (stok 6 godz. po otwarciu czyli muldy, lód, świeży śnieg z armatek)

Mam tylko dylemat czy nie kupić dłuższej od testowanej czyli 170 cm. Dostępne długości tego modelu: 162, 170, 177, 182

1. Mężczyzna

2. Wiek - 40

3. Waga - 75

4. Wzrost - 174

5. Na nartach jeżdżę od 10 sezonów

6. Moje umiejętności określam na 7/8

7. Moje buty to - Heady (napisy starte i nie jestem w stanie odczytać dokładnie modelu

8. Teraz jeżdżę na nartach Salomon Xscream 7, 163 cm

9. Preferuję styl jazdy każdy i w każdych warunkach, jak to na Polsko Słowackich stokach, Najczęściej Łomnica, Chopok

10. Upatrzyłem sobie narty - Rossigniol Zenith Z82 Carbon

11. Mój budżet na narty to około - 2000 PLN

Wg producenta

http://www.rossignol.com/PL/PL/zenith-z82-carbon_RA0EE01_product_ski-men-skis-all-mountain.html (PDF - "Wybierz swój rozmiar")

162 cm jest za krótka a 170 cm za długa.

Ale wiem ze forumowicze zwracają uwagę również na wagę.

CO byście doradzili?

Pozdrawiam wdzięczny za opinie:)

Piotr

PS. Szukając opinii o Zenith'ach zobaczyłem testy http://www.skionline.pl/worldskitest/?co=test&sezon=10/11&id_kategorii=7

I zastanawiam się teraz czy może odpuścić Zenitha i nie zainteresować się bardziej zwycięzcą K2 Rictor, tym bardziej że cenowo podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że jeździłem ostatnio zarówno na Zenith Z82, jak i na Elanach z 82 mm pod butem i jeszcze innych. Miałem podobne wrażenia, jak ty. Narty te bardzo dobrze zachowują się na popołudniowej trasie. Wszystkie one miały długości 162 i trochę więcej.

Raz jednak miałem te narty w długości 176 o ile dobrze pamiętam i jazda szybsza była pewniejsza.

Tak więc reasumując, przy twoich um. 170 będą lepsze, ale na 162 też się nieźle jeździ.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to 8 cm różnicy pomiędzy modelami. A 170 cm to tylko 4 cm miej niż mój wzrost.

Jak to na naszych stokach na których jestem najczęściej , najbardziej przydaje się zwrotność (wąskie stoki, pojawiający się nagle narciarze jeżdżący w poprzek stoków, przeszkody które trzeba w ostanim momencie ominąć.

Może rzeczywiście 170 będzie lepszym wyborem, tym bardziej że umiejętności rosną a nie maleją:) Choć na początku myślałem jednak o 162 cm.

Dziękuje za porady

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, testowałem niedawno narty z tematu i zachorowałem na nie:)

Testowane Zenith Z82 miały 162 cm i jeździło mi się na nich ...cudownie (stok 6 godz. po otwarciu czyli muldy, lód, świeży śnieg z armatek)

Mam tylko dylemat czy nie kupić dłuższej od testowanej czyli 170 cm. Dostępne długości tego modelu: 162, 170, 177, 182

1. Mężczyzna

2. Wiek - 40

3. Waga - 75

4. Wzrost - 174

5. Na nartach jeżdżę od 10 sezonów

6. Moje umiejętności określam na 7/8

7. Moje buty to - Heady (napisy starte i nie jestem w stanie odczytać dokładnie modelu

8. Teraz jeżdżę na nartach Salomon Xscream 7, 163 cm

9. Preferuję styl jazdy każdy i w każdych warunkach, jak to na Polsko Słowackich stokach, Najczęściej Łomnica, Chopok

10. Upatrzyłem sobie narty - Rossigniol Zenith Z82 Carbon

11. Mój budżet na narty to około - 2000 PLN

Wg producenta

http://www.rossignol.com/PL/PL/zenith-z82-carbon_RA0EE01_product_ski-men-skis-all-mountain.html (PDF - "Wybierz swój rozmiar")

162 cm jest za krótka a 170 cm za długa.

Ale wiem ze forumowicze zwracają uwagę również na wagę.

CO byście doradzili?

Pozdrawiam wdzięczny za opinie:)

Piotr

PS. Szukając opinii o Zenith'ach zobaczyłem testy http://www.skionline.pl/worldskitest/?co=test&sezon=10/11&id_kategorii=7

I zastanawiam się teraz czy może odpuścić Zenitha i nie zainteresować się bardziej zwycięzcą K2 Rictor, tym bardziej że cenowo podobnie.

Przy wzroście 174 narty 162 są w sam raz . Gdzie wyczytałeś że narta jest za krótka dla Ciebie ?

Mam 176 cm na zenitach 163 cm czułem się tak samo jak Ty bardzo dobrze .

Miałem je grubo ponad 100 dni na nogach po 5-8 godzin .

Jak Ci pasują to poco kombinujesz ? Przetestowałeś są ok . te się bierze .

K2 nie znam ale na pewno koledzy Ci doradzą .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wzroście 174 narty 162 są w sam raz . Gdzie wyczytałeś że narta jest za krótka dla Ciebie ?

Mam 176 cm na zenitach 163 cm czułem się tak samo jak Ty bardzo dobrze .

Miałem je grubo ponad 100 dni na nogach po 5-8 godzin .

Jak Ci pasują to poco kombinujesz ? Przetestowałeś są ok . te się bierze .

K2 nie znam ale na pewno koledzy Ci doradzą .

Wyczytałem w pdf-ie na stronie producenta do którego link podałem (wzrost -5/-10 cm)

Niestety nie przetestowałem 170 cm, to bezie zakup na następnych kilka lat wiec wole się doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem w pdf-ie na stronie producenta do którego link podałem (wzrost -5/-10 cm)

Niestety nie przetestowałem 170 cm, to bezie zakup na następnych kilka lat wiec wole się doradzić.

Nie mogę znaleźć w specyfikacji tych porad odnośnie wzrostu do narty . W której zakładce ?

Szkoda że niema 166 miałbyś problem z głowy :)

Ta narta przy długości 162 cm w niczym Cię nie ograniczy przez następne lata.

Głupio napiszę ale może weź ZENITH Z76 TI

.

Mają mniejszy Radius 13,5 to spokojnie będziesz mógł dobrać 162 cm . Narta będzie bardzo zwinna i łaskawa z złych warunkach na stoku . Na większych szybkościach też nie będzie myszkowała ( niech mi Darek wybaczy słownictwo:) ).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to, abyś nic nie pisał i się obrażał.

W kwestii doboru sprzętu słowa musimy mocno ważyć. Tak się staramy tutaj robić.

Właściwie po wypowiedzi z drugiego posta gajowego można by ten temat zakończyć, ale jeszcze trochę pogadaliśmy sobie o wariacjach na temat długości nart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to, abyś nic nie pisał i się obrażał.

W kwestii doboru sprzętu słowa musimy mocno ważyć. Tak się staramy tutaj robić.

Właściwie po wypowiedzi z drugiego posta gajowego można by ten temat zakończyć, ale jeszcze trochę pogadaliśmy sobie o wariacjach na temat długości nart.

Kolego zwróciłeś mi kulturalnie uwagę ja się ustosunkowałem i nie mam do kolegi żalu bo to jest tylko dyskusja.

Bez urazy ale : masz całkowitą rację moje doświadczenie jest za małe a typowałem na podstawie swoich obserwacji co chyba nie jest właściwe .

Za zamieszanie przepraszam .

Edytowane przez ROSSIGNOL
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne narty, Fischer Motive 80, dobrane 175 cm na gościa 182/86, powiem tak, krótsze bylyby dla mnie bez sensu, mogłem spoko dłuższe, te narty sa po prostu świetne, dzis jeździłem na nich po bardzo ciężkim i mokrym sniegu, po trasach czarnych i jednej z PS i szły cudnie. Ja bym bral 170 jesli sie poza trasę chcesz wypuścić, jesli nie to na krótszych tez pojeździs niemniej nie na co sie obawiać długości

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w tym seznonie Zenithy 76ti. Mam 164 cm wzrotstu, narty kupiłem 162. Bardzo się obawiałem, że nie dam rady i takiem tam. Ale jest świetnie i nie zmieniłbym absolutnie nic, poza tym, że gdyby mi żona pozwoliła wydać więcej kasy i mógłbym cofnąć czas, to kupiłbym może te 82. Zenity mają wiązania rentalowe i jak sądze w tym modelu, o którym napisałeś, też pewnie tak jest. Te wiązania dają się ustawiać niezależnie, tj. tył i przód można dosyć sporo przesunąć. Mi ustawili w sklepie maksymalnie do przodu. Teraz chyba je trochę cofnę. A więc podsumowując, kupuj 170 cm. Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w tym seznonie Zenithy 76ti. Mam 164 cm wzrotstu, narty kupiłem 162. Bardzo się obawiałem, że nie dam rady i takiem tam. Ale jest świetnie i nie zmieniłbym absolutnie nic, poza tym, że gdyby mi żona pozwoliła wydać więcej kasy i mógłbym cofnąć czas, to kupiłbym może te 82. Zenity mają wiązania rentalowe i jak sądze w tym modelu, o którym napisałeś, też pewnie tak jest. Te wiązania dają się ustawiać niezależnie, tj. tył i przód można dosyć sporo przesunąć. Mi ustawili w sklepie maksymalnie do przodu. Teraz chyba je trochę cofnę. A więc podsumowując, kupuj 170 cm. Pozdrawiam

W tym wypadku ja na szczęście nie mam zony i 82 będę miał już w weekend:)

Zrobiłem dokładnie tak jak piszesz i kupiłem 170.

Powiedz mi, czy one są ostrzone przez producenta i to wystarczyło czy jeszcze je ostrzyłeś?

W sklepie w którym kupiłem maja zdjąć smar konserwujący i je przesmarować.

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku na fabrycznym ostrzeniu pojeździsz bez problemu, rewelacji nie będzie ale powinno być dobrze. Jeśli to wyjazdy jednodniowe u nas to nie widzę problemu. Jeśli zaś chcesz brać te narty od razu na tydzień w Alpy na intensywna jazdę to lepiej daj je na ręczne ostrzenie - to pierwsze ostrzenie jest wazźne, ręczne jest robione na zimno i dłużej wytrzymuje, krawędź jest trwalsza - wolniej się tępi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku na fabrycznym ostrzeniu pojeździsz bez problemu, rewelacji nie będzie ale powinno być dobrze. Jeśli to wyjazdy jednodniowe u nas to nie widzę problemu. Jeśli zaś chcesz brać te narty od razu na tydzień w Alpy na intensywna jazdę to lepiej daj je na ręczne ostrzenie - to pierwsze ostrzenie jest wazźne, ręczne jest robione na zimno i dłużej wytrzymuje, krawędź jest trwalsza - wolniej się tępi.

Nie, na razie jednodniowe wypady na nasze i Słowackie stoki.

Jak się ustawia wiązania? Można to zrobić samemu czy skorzystać z serwisu?

Jest do tego jakaś dokumentacja producenta?

Aha... i na ile Rossigniol daje gwarancji?

Dziękuje za porady i pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będziesz jednym z pierwszych, którzy na tych nartach jeżdżą. Ja już miałem okazje i opisałem to w tekście o Rusin Ski na głównej stronie. Gdybym miał kupować drugie narty, to właśnie te.

Czekamy na opis twoich wrażeń z jazdy.

Do wiązań powinna byc dołączona instrukcja z ustawieniami skorupy buta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będziesz jednym z pierwszych, którzy na tych nartach jeżdżą. Ja już miałem okazje i opisałem to w tekście o Rusin Ski na głównej stronie. Gdybym miał kupować drugie narty, to właśnie te.

Czekamy na opis twoich wrażeń z jazdy.

Do wiązań powinna byc dołączona instrukcja z ustawieniami skorupy buta.

Witaj, ja już na nich jeździłem na RDT w Kosinie i stąd decyzja o kupnie:)

Miałem jeszcze ochotę na K2 Rictor ale nie ma szans żeby je gdziekolwiek potestować.

Oczywiście podzielę się opinią jak pojeżdżę więcej:)

Pozdrowienia

Piotr

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...