Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty dla średnio zaawansowanej i średnio odważnej narciarki


sylvinho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

moja dziewczyna zamierza kupić sobie nowe narty. Poniżej jej dane oraz model, który sobie wypatrzyła. Proszę Szanownych Forumowiczów o porady :-)

1. Płeć - kobieta

2. Wiek - 22

3. Waga - 52kg

4. Wzrost - 166cm

5. Na nartach jeżdżę od 4 sezonów, ( 6 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na .... 5

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - Rossignol Saphir Cockpit (flex chyba 50)

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Rossignol Saphire 100 (model 2006)

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) - dlugim skretem, rekreacyjna, po przygotowanych stokach

10. Upatrzyłem sobie narty - Rossignol Passion S (http://esklep.intersport.pl/pl/product/59428/narty-rossignol-passion-s-ra0jk09-+-wiazania-rossignol-zip-90s-rc0c025) potrzebuje przede wszystkim nart, na ktorych bede sie czuc bezpiecznie, zeby nabrac wiecej odwagi do wyzszych predkosci

11. Mój budżet na narty to około - do 800zl

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że te Rossignol Passion to raczej słaby wybór. Z tego co widzę jest to miękka narta dedykowana dla początkujących. Radziłabym zainwestowanie w nartę o kilka modeli wyższą i twardszą, tak, żeby dawała Ci większą pewność przy szybszej jeździe i trudniejszych warunkach. Modeli do wyboru masz bardzo dużo, z tym że w podanej przez Ciebie kwocie to byłaby raczej narta używana.

Zobacz np. tutaj. Masz różne fajne modele nart.

http://www.skionline.pl/worldskitest/?co=test&sezon=10/11&id_kategorii=4

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoba z znkiety ma za sobą 24 dni na nartach - to jest osoba początkującą moim zdaniem o niewielkim doświadczeniu, oczywiscie mogą być Att 3, będą lepsze tylko też znacznie droższe i chyba niekonieczne z takim bagażem doświadczeń. A Passion słaby jest - fakt, trochę kasy może i szkoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta skala na portalu jest do niczego, ja się nie dziwię, że ludzie wpisują sobie po roku 5 czy 6 bo tak ja można rozumieć, z tak małym doświadczeniem nie trafili jeszcze na warunki, które pokazują braki. Taka sama czarna trasa może być bułką z masłem a w inny dzień walka o życie i właśnie kiedy walczy się o zycie i widzi obok człeka, który zjeżdża nią z łatwością i gracją to rozsądnego narciaża nachodzi refleksja ile jeszcze należy się nauczyć i jak bardzo musi zweryfikować samoocenę. Owszem, bywaja ludzie zdolni, szybko się uczący ale ja tam w cuda nie wierzę i wiem, że swoje trzeba odpękać. Talent to jedno ale ważniejsza jest praca i doświadczenie a o tym świadczy staż. To dla mnie lepsza informacja od samooceny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mihumor fakt, ta skala bywa nie zawsze odpowiednio dopasowana przez samych forumowiczów :D Choć poprawić zawsze coś można;)

Z drugiej strony 4 sezony to nie 4 lata a jeden dzień nie znaczy to samo co dzień u innego:) przejechanych 50 - 100 kilometrów ( nawet 100 kilka kilometrów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat i raz jeszcze proszę o pomoc :P

Proszę napisać co koleżance nie pasuje w aktualnych nartach typu Rossignol Saphire 100 . Czy są : za miękkie , brzydkie , za krótkie , za długie , znudziły mi się , nie czuję się na nich pewnie , itd ?

Narta którą koleżanka proponuje Rossignol Passion S jest prawie taka sama jak aktualnie ma . Ma tylko inną szatę graficzną ale parametry prawie jednakowe .

Czy masz zamiar jeździć dynamiczniej , szybciej czy wystarczy Ci doskonalenie aktualnej techniki ?

Mój typ jest zgodny z kolegą Mihumor .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że skala nie jest najlepsza, co zdaje się przyznał sam JC w którymś z postów.

Rossignol, chyba wszystko po trochu. Narty są zbyt miękkie, przez co przy nieco większych prędkościach pojawia się problem.

Nie mogę także oprzeć się wrażeniu, że Saphiry znudziły się mojej dziewczynie, a te Passion "są taaakie ładne" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sylvinho;126777]Zgadzam się, że skala nie jest najlepsza, co zdaje się przyznał sam JC w którymś z postów.

Rossignol, chyba wszystko po trochu. Narty są zbyt miękkie, przez co przy nieco większych prędkościach pojawia się problem.

Nie mogę także oprzeć się wrażeniu, że Saphiry znudziły się mojej dziewczynie, a te Passion "są taaakie ładne" :D

Na pewno jej się znudziły ;):) .

Napisałaś :

potrzebuje przede wszystkim nart, na ktorych bede sie czuc bezpiecznie, zeby nabrac wiecej odwagi do wyzszych predkosci

Mój typ jest zgodny z kolegą Mihumor ATTRAXION 1 .

Są niestety o 200 zł droższe i mają mniejszy promień skrętu ale są bardziej uniwersalne niż Passiony na których się nie rozwiniesz .

Ps. Jaką długość masz aktualnych nart ?

Edytowane przez ROSSIGNOL
pytanie o długość
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wszystkie kobiety tak mają, ale większość na pewno "wyrasta" z kwiatków, bratków i innych wzorków po kilku sezonach jeżdżenia. Ja przynajmniej tak miałam. Na początku owszem, patrzyłam czy ładne i czy pasują do butów i kurtki, teraz przestało to mieć takie znaczenie. Dlatego sugeruję niesugerowanie się szatą graficzną nart, zwłaszcza jeśli to ma być narta na kilka sezonów.

Z tego co widzę, to teraz można kupić Attraxion1 poniżej 1000zł. Każdy podchodzi do tematu inaczej, ja bym podeszła bardziej ambitnie i kupiła nartę o wyższym modelu, z drewnianym rdzeniem. Tak żeby mieć rozwojową nartę na kilka dobrych sezonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto co napisała główna zainteresowana: :)

Aktualnie mam dlugosc nart 156 cm. Passiony sa ladne, ale i tak Saphiry lepiej pasuje do stroju - jezli juz mamy rozmawiac o takich rzeczach ;D

A tak calkiem serio, to mnie kilka rzeczy w nich zaczelo denerwowac. Sa np. za wolne, jak chce szybciej jechac. Poza tym mam wrazenie, ze one mnie nie trzymaja do konca. Chce sie poczuc bezpieczniej. A co do moich mozliwosci, ocenilam siebie wedlug skali na forum. 4 - no raczej nie jezdze juz plugiem ?! a przy 5 juz sa czarne trasy, bez sensu, bo faktem jest, ze nie na kazdej czarnej trasie czuje sie pewnie. Poza tym jezdze tak naprawde juz od 10 lat, tylko wiecznie jakies przerwy mialam. I tak naprawde zaczelam jezdzic 4 lat temu. Tyle na ten temat... Ale nie jest to tak, ze jezdze z 500m gorki co roku po 100 razy, tylko bylam zawsze w Dolomitach/Alpach i nie siedzialam raczej pol dnia w knajpie jeszcze mam pytanie dot. tego modelu Attraxion I - dla jakiej grupy narciarzy jest przeznaczony? Nie chce kupic znow zbyt miekkich nart, zeby potem narzekac, ze mnie nie trzymaja, ze sa za wolne itd. Dziekuje za odpowiedzi Pozdrawiam!

Edytowane przez sylvinho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaję LINK do strony producenta .

W opisie narty Attraction 1 przeczytamy : Pełne szaleństwa i zabawy narty Attraxion I to narty dla zaawansowanych narciarek, które szukają stabilnej i łatwej do manewrowania narty z grupy all-mountain. Zaprojektowane do jazdy po różnorodnych trasach i przy średnich prędkościach. Zbudowane według technologii FIT, która zwiększa ich lekkość i zwrotność.

Edytowane przez ROSSIGNOL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...