Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jakie narty mi polecacie


mariola110

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie dawno jeżdżę na nartach. Można powiedzieć, że jestem z innej epoki. Dopiero dwa lata temu kupiłam carvingi. Korzystałam z porad sprzedawcy i niezbyt dobrze mi doradził. Od jakiegoś czasu zaglądam na to forum i wiem, że doradzacie mniej zorientowanym. Chciałabym synowi zrobić prezent i kupić mu coś nowego. Jego carvingi mają już ponad 5-6 lat i są to blizzardy, kupione wtedy za około 700 zł.

Podam opis dot. syna proszę o pomoc.

Mogą to być narty nowe ze starszych kolekcji, używane (max 2 lata), albo nówki (nie puszczajcie mnie z torbami).

1. Płeć - męzczyzna

2. Wiek - 20 lat

3. Waga - 76

4. Wzrost - 180

5. Na nartach jeżdżę od 10 sezonów, ( 7-10 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na 7

7. Moje buty to - Salomon

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Blizzard Firebird XO 3

9. Preferuję styl jazdy średnim skrętem na przygotowanych trasach

10. Upatrzyłem sobie narty - proszę o propozycje

11. Mój budżet na narty to około - 1300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję Progressor 9+

Cześć,

w zeszłym tygodniu kupiłem Fisher Progressor 9+ od allegrowicza z bielska-białej. Zaleta jest taka że możesz podjechać i sobie pomacać narty na żywo. Poszukaj nicku "MULTI-STORE_pl" (u sprzedawców w Krakowie też je widzę). Za ok. 1400zł dostaniesz topowe narty na drewnianym rdzeniu z flowflexem.

O tych nartach możesz poczytać przeszukując to forum (również na epicski.com/forum piszą ludzie którzy je testowali).

Moim zdaniem jedna z ciekawszych propozycji (aktualnie również cenowych) w nartach na nasze polskie stoki (allmountain) dla osób które mają już dosyć machania w prawo/lewo slalomkami o R=11m :-)

Długość co najmniej 170cm.

Musisz tylko pamiętać że do tych nart naprawdę trzeba się przyłożyć i dać im w d..pe a odwdzięczą się stabilną jazdą i pięknymi łukami na stoku. Syn jest w kwiecie wieku także pewnie da radę :D Ogólnie te narty "nie jadą" na niskich prędkościach ;)

Dodatkowo do jazdy na Progressorach wymagana jest co najmniej poprawna technika i ogólne wyczucie balansu, bo narta ma inny promień skrętu jak dociążasz przody (jak slalomka) a inny jak "rozluźnisz" pozycję (jak gigantka).

Jedyna wada tych nart, to chyba to, że są paskudnie brzydkie, tzn. moja żona tak stwierdziła, bo ja oczywiście nawet nie zwróciłem na to uwagi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak twierdzę. Naprawdę bardzo dobra narta, jeździłem 5 dni w Dolomitach w styczniu. Polecam dla osób, które wiedzą co to narciarstwo i umieją zmieniać styl. Fajnie leci na krawędziach a i na płaskiej też spokojnie hula. Drugi plus nie męczy, można cały dzień śmigać. Na przyszły sezon jest już 10+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie narty

Dziękuję za ostatnie propozycje. Jednak ich ceny "minimalnie" przekraczają zakładany przeze mnie wydatek. W związku z tym proszę o jeszcze jakieś propozycje.

Chociaż na Allegro zdarzają się trochę tańsze.

Head Supershape Magnum HEAD i.SUPERSHAPE MAGNUM 10/11+ FF PRO11 DŁ.170 CM

Cena Kup Teraz 1 749,00 zł za parę

Salomon 24 hours SALOMON EQUIPE 24 HOURS, SEZON 2010, 170 CM!!!!!!!

Cena Kup Teraz 399,00 zł

Head Icon TT 60 - V10/11 Narty Head ICON TT 60.0 1699zł

Head Icon TT 80 - w 1 sklepie w cenie 2072zł

Dynastar Contact Cross - w 1 sklepie w cenie 1939zł

Dynastar Contact Groove - w 1 sklepie w cenie 1629zł

Volkle Crosstiger Carbon 2639zł

Kneissl Black Star XC

Elan Speedwave 14 - w 1 sklepie w cenie 2269zł

Edytowane przez mariola110
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz używki w dobrym stanie to proszę bardzo - używane półtora sezonu:

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=13003

a jak nówki to do 1300 to chyba tylko Fischer Progressor 8+ znajdziesz z sensownych choć na twój poziom mogą być trochę za słabe ale trudno mi to tak na 100% powiedzieć bo to też fajne narty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam swoje deski: http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=3127&id_modelu=4325

Można je teraz upolować w rozsądnej cenie a walory użytkowe... rewelka.

Niestety firmowe przygotowanie jest zaskakująco niechlujne. Podczas "rozdziewiczania" stwierdziłem na jednej krawędzi 89 a na drugiej 90. Ręcznie wyprowadzone na np. 88/0,5 sprawują się kapitalnie w każdych warunkach jakie możesz spotkać na stoku. Szczerze polecam. Magnum są niezłe ale uważam, że wszechstronniejsze są Titan.

Na Allegro można wyjąć nawet za 1300:

http://allegro.pl/50-znizki-head-titan-swietne-dechy-2010-2011-i1465232546.html

Edytowane przez Mateo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Co wg Was można z tego wybrać?

Narty Fischer RX 8 Fire PRO + Tyrolia SL100 2011

Narty Blizzard Magnum 7.4 Carbon z wiązaniami IQ-LT 10 2011

Narty Fischer Motive 74 SW + wiązania RS11 Powerrail 2011

Narty Fischer RC4 Competition Pro + wiązania FS10 RAILFLEX 2 2010

Narty Blizzard Magnum 7.6 z wiązaniami IQ-SP 11 2011

Narty Blizzard RCS IQ z wiązaniami IQ-SP 11 2011

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...