Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty Rossignol Alias 74 Carbon


algirdas

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, dzisiaj podzielę się z Wami moimi wrażeniami po pierwszej jeździe na moich nowych nartach! :)

Po czterech i pół godzinach spędzonych dziś na stoku, rekordowych 57 wjazdach wyciągiem na trasy niebieskie mogę powiedzieć jedno - jak dla mnie RE-WE-LA-CJA! :) O ile pod koniec poprzedniej wyprawy na stok miałem poziom umiejętności 4, teraz się śmiało czuję na 5.5! :)

Tak wielki postęp umożliwiły mi właśnie te narty. Samodzielnie nauczyłem się dzisiaj na nich jazdy równoległej - szybko stała się dla mnie podstawowym stylem, śmiało planuję wyjazdy na łatwiejsze czerwone trasy, mimo że 14 godzin "wcześniej" przerażał mnie zjazd z połowy oślej łączki. ;) Z nich wszystkich tylko 1 godzina była pod okiem instruktora, który uczył mnie swobodnego płużenia.

Wybaczcie ten bardzo subiektywny początek - ale pewnie rozumiecie - emocje, "świeżość", szybkie postępy, ogromna satysfakcja..! ;)

A teraz moja skromna recenzja:

Narty Rossignol Alias 74 Carbon

Długość: 166 cm

Taliowanie: 120, 74, 110 [cm]

Radius: 15 m

Autoturn Technology

Rockery 29

Wysokość (dzioba?) 6

Wiązania Axium 110

Pierwsze wrażenie - narty lekko twardawe, ale łatwo się przyzwyczaić.

Skrętność - pewna, zachęcająca do eksperymentowania. Być może dość długie piętki, muszę się nauczyć lepiej dostawiać drugą nartę na stromym odcinku stoku.

Trudniejsze fragmenty trasy - lodu nie stopią, ale przejadą przezeń bez żadnego kapryszenia. ;) Poza tym muldy nie są złe, a nawet mogą być przydatne. ;)

Większe prędkości - pół stoku na krechę i gdziekolwiek jestem - zawsze "słuchają". stabilne.

Slalom* - tutaj pełne zaskoczenie - poczułem się jak zawodnik! ;) Nie spodziewałem się, że z taką łatwością i precyzją ominę chorągiewki. Tak nawiasem mówiąc, robiłem to po raz pierwszy... ;p

Ogólnie Ambitnym początkującym, którzy dobrze się czują na Rossignolach na pewno poleciłbym te narty.

* - Odnośnie do punktu "slalom" - żeby było bardziej jednoznacznie (bo to szerokie pojęcie) załączam fotkę.

slalom.th.jpg

W razie pytań - chętnie odpowiem jak tylko będę umiał. :)

Edytowane przez algirdas
zdjęcie mam na drugim komputerze
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza opinia na temat tych nart i widzę sam zachwyt.... ehhh szkoda że w końcu sie nie zdecydowałem je kupić, a teraz już przysłowiowa musztarda po obiedzie :P kaska poszła na skipassy i nowe butki :P

Bończa napisz jakie wrażenia miał Młody, kiedy wróci. Bo aż jestem ciekaw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są narty i są Rosoły :), rewelka, po prostu samojezdny sprzęt z napędem na cztery koła"

Coś w tym jest! :) Trzeba przyznać, że producent nie na wyrost podkreśla zalety tego modelu, które po prostu sprawdzają się w praktyce. Nie mogę się doczekać czerwonej trasy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza opinia na temat tych nart i widzę sam zachwyt.... ehhh szkoda że w końcu sie nie zdecydowałem je kupić, a teraz już przysłowiowa musztarda po obiedzie :P kaska poszła na skipassy i nowe butki :P

Jaka szkoda? Lepiej jeździć na starych nartach, niż kupić nowe i zostać z nimi w domu. Dobrze zrobiłeś i nie ma czego żałować. Chyba, że cię półtora kafla nadal w kieszeń uwiera;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie tam półtora kafla? w Decathlonie były od początku stycznia za 799zł :P

no a szkoda w sumie żadna, bo jeździć na czym mam a kasa poszła na butki i skipass'y :)

Jaka szkoda? Lepiej jeździć na starych nartach, niż kupić nowe i zostać z nimi w domu. Dobrze zrobiłeś i nie ma czego żałować. Chyba, że cię półtora kafla nadal w kieszeń uwiera;).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Rossignol zna się na rosiniolach, niech więc orzeknie, czy to na pewno ta narta. Bo jak dla mnie, to jakiś marketowy wtoroj sort.

http://www.decathlon.com.pl/PL/zestaw-alias-147107245/

To jest chyba ta narta katalogowa:

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=3263&id_modelu=4693

a w tym temacie jest mowa o tej narcie:

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=3263&id_modelu=4692

i tą drugą za 799 to bym wziął a nawet dwie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Panowie spokojnie...

Narta jak najbardziej katalogowa mimo ze obrazek na stronie Decathlona jest mylący :P trzymałem nartki w rekach i to były katalogowe Alias'y :)

z resztą Rossignol na stronie ma listę sklepów w Polsce z którymi współpracuje i Decathlon tez jest na tej liscie :)

Promocja Trwała do końca lutego na te Rossołki wiec już klops :( ale... w tej cenie można już kupić w sklepach narciarskich które, wystawiają aukcje na allegro wiec nic straconego :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, byłem dziś po raz pierwszy na czerwonej, długiej 1400 metrowej trasie na nartach Alias Carbon. To była właśnie moja wymarzona Śnieżnica.. ;)

Warunki były dużo trudniejsze niż na dotychczasowych krótkich niebieskich trasach - miejscami dość stromo, muldy jakich jeszcze w życiu nie widziałem, sporo nierówności na których można nawet wylecieć w powietrze, niekiedy mokro, kiedy indziej śnieg zmrożony jak fix. :P Innymi słowy trasa dla średniozaawansowanych, której na dodatek przygotowanie pozostawiało trochę do życzenia.

Myślę, że jak najbardziej moje narty i ten egzamin zdały. Choć zbyt wiele szczegółów jeszcze niestety nie napiszę, bo wolałbym pokonać ten stok (pewnie już w przyszłym sezonie) pod okiem instruktora, który poprawiłby błędy techniczne, a w niektórych momentach uspokoił / upłynnił jazdę. Po prostu przy pełnej kontroli "czynnika ludzkiego" będę w stanie bardziej obiektywnie ocenić pracę samych nart.

Mimo, że moją równowagę musiałem często i skrupulatnie korygować to nie spotkałem się z żadnym "podejrzanym" zachowaniem sprzętu. Wszystko myślę kwestia podłoża i odpowiedniej wyuczonej reakcji narciarza, co ważne zwłaszcza na tej dość wymagającej, ale fajnej trasie. ;)

snieznica.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

PS: żeby nie być gołosłownym i tym razem jakieś zdjęcie zamieszczę. Ten gościu z tyłu w czarno/biało/czerwonym stroju to ja. ;p

Edytowane przez algirdas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 4 weeks later...

Sephiroth81 z mojej strony mogę Ci coś powidzieć o alias a74 na carbonach nie jeżdziłem.Narty dobrze trzymają w skręcie na większości rodzaju śniegu i tras wybaczają błędy,przyjazne dla użytkownika(zwinnośc,łatwość,skrętność)ta narta dobrze się czuje przy niskich i średnich prędkościach,gorzej przy większej prędkości ,ciężej utrzymać ją na krawędzi,ale nie jest to narta z grupy Race.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

qrcze tez myślę nad tym modelem rossignol'ow :)

ale gdzieś przeczytałem, ze do mojej masy nie będą dobre (za miękkie), czy ktoś może to zweryfikować, może jednak źle zrozumiałem

wzrost 178cm, waga ~98kg, bardziej początkujący narciarz

ok, kupilem te deseczki, teraz czekam na snow :):):)

Edytowane przez komahomi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...