Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

wyjazdy grudniowe


zbig12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy jest możliwość przeszukania postów dotyczących relacji z wyjazdów grudniowych? Żeby tak nie latać po wszystkim. Chodzi mi o znalezienie super miejsca na tani grudzień, bo kobiety wymyśliły grudzień i luty i ja mam się tym jak zwykle zająć. Lato już mamy zaklepane, więc się wzięły i wymyśliły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jest możliwość przeszukania postów dotyczących relacji z wyjazdów grudniowych? Żeby tak nie latać po wszystkim. Chodzi mi o znalezienie super miejsca na tani grudzień, bo kobiety wymyśliły grudzień i luty i ja mam się tym jak zwykle zająć. Lato już mamy zaklepane, więc się wzięły i wymyśliły.

Nie ma takiej możliwości, a w sumie to nie potrzebujesz, słuchaj się mnie a się nie zawiedziesz:rolleyes:.

Nic nie rezerwuj, ani 3, ani 2 miesiące, ani 2 tygodnie, kompletnie nic!

Co najwyżej przez lato wytypuj kilka ośrodków które chciał być odwiedzić.

W ostatniej chwili(nawet dzień przed wyjazdem) zrobisz rekonesans gdzie chcesz jechać, wsiadasz w samochód i jedziesz i nie ma opcji żeby nie znaleźć kwatery, po prostu to się nie może zdarzyć:rolleyes:, no chyba że będzisz wybrzydzać że musisz mieć tak że nogę z mieszkania wystawisz i ma stać na stoku:rolleyes:.

A jak nie masz tyle nerwów:D, to na 3 dni przed wyjazdem wyślesz maile z zapytaniem i na pewno jakaś pozytywna odpowiedź przyjdzie. Najsprawniej przebiega to w ośrodkach w których nie piszesz do pojedynczego gospodarza tylko do informacji turystycznej, w takim przypadku do Twojego zapytania mają wszyscy dostęp i przysyłają Ci to co mają do zaoferowania na maila. Czym bardziej martwy sezon tym więcej takowych ofert otrzymasz, tak że będzie w czym powybrzydzać:).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SB dobrze prawi, w grudniu to tylko tak. Ja w grudniu w zeszłym sezonie celowałem w Katschberg ale śniegu było tak niewiele, ze w ostatniej chwili wylądowaliśmy ostatecznie we Flattach i jeździliśmy na Molltalerze i w Hailigenblut, większośc ośrodków otworzyli tydzień później bo śniegu było mało, zresztą niewiele wtedy tras nizej mieli pootwierane. W tym sezonie śniegu zaś było w grudniu prawie wszędzie dużo i można było wybierać i przebierać w ośrodkach a i ilość dostępnych tras była większa. Wejdź w dział Alpy i wyjazdy forumowiczów i zobacz sobie tematy, które były w "grudniach". w sumie to sie dosyć szybko przegląda bo i niewiele było tych relacji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jest możliwość przeszukania postów dotyczących relacji z wyjazdów grudniowych? Żeby tak nie latać po wszystkim. Chodzi mi o znalezienie super miejsca na tani grudzień, bo kobiety wymyśliły grudzień i luty i ja mam się tym jak zwykle zająć. Lato już mamy zaklepane, więc się wzięły i wymyśliły.

Jeśli chodzi o grudzień to duże zniżki na karnety są np. w tyrolskich dość wysoko położonych ośrodkach - Nauders (karnet 14 e/dzień) i Serfaus-Fiss-Ladis (karnet 6-dniowy 119,50 e ) co wyjdzie w podobnych pieniądzach,jak np włoskie FREE-SKI , a ludzi zdecydowanie mniej i warunki narciarskie lepsze/pewniejsze...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz...:) Ciężko to podsumować. Bywa różnie. Ja wybieram zawsze region gdzie jest w odwodzie jakis lodowiec. W tym sezonie pogode miałem fajną tzn dużo słońca lecz temperatury w Solden u góry -17:). W zeszłym roku Kaprun sporo padał snieg ale miałem także takie wyjazdy grudniowe gdzie większość słońca była.

Wszystko wynagradza widok jak wstanie sie w miarę wcześnie szybcutko do góry a tam ..... nikogo.

I 100km/h na dół

:)

Edytowane przez WIND
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grudzień- jak się trafi pochmurna pogoda to światło jest słabe, wtedy jazda po 15tej bywa trudna bo słabo widać fakturę śniegu, generalnie lubi wiać, pogodowo miodów nie ma, dlatego najlepiej na ostatnią chwile - są warunki, jest prognoza jest wyjazd. Na lodowcu przy słabej pogodzie też w grudniu łatwo nie ma, problemy może robić bardzo niska temperatura, wiatr, niski pułap chmur (mgła) oraz kombinacja tych czyników. Przez 7 dni jazdy 4 były bardzo dobre, jeden na lodowcu zupełne kiepski (mgła+wiatr) a na dwa z wietrzna pogodą uciekaliśmy do nizszych ośrodkow, tochę wiało ale było bardzo dobrze. To tak z jednego wyjazdu do statystyki. Jeśli warunki śniegowe pozwalają zdecydowanie nie lodowiec w tym terminie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...