Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Idzie maj… na narty gnaj!


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Wbrew niektórym opiniom majówka to idealny czas na… narty, oczywiście tylko, jeśli wybierzemy się gdzieś, gdzie gwarancja śniegu będzie stuprocentowa. Najlepszym miejscem na zimowy urlop wiosenną porą są regiony narciarskie położone powyżej 2.000 m n.p.m., o czym doskonale wiedzą uczestnicy kolejnej edycji polskiej majówki na lodowcu Hintertux w austriackim Tyrolu – impreza z cyklu The Polish Pow(d)er Week rusza już jedenasty raz 30 kwietnia i potrwa do 7 maja.

Polska majówka na całorocznym austriackim lodowcu Hintertux to dobry wybór dla wszystkich, którzy wiosenną porą nie chcą rezygnować z zimowych atrakcji. W regionie Tux - Finkenberg, na wysokościach pomiędzy 2.100 a 3.250 m n.p.m., przy dźwiękach polskiej muzyki, przez 6 dni, uczestnicy The Polish Pow(d)er Week in Hintertux będą mogli bezpłatnie testować sprzęt zimowy na sezon 2011/2012 oraz poznać każdy zakątek 86 km tras lodowca Hintertux podczas skiguidingu z polskimi instruktorami.

Tegoroczna majówka w regionie lodowca Hintertux nie będzie jednak ograniczać się tylko do zimowych atrakcji – nie zabraknie również wiosennych akcentów, np. zajęć z Nordic Walking. Region Tux - Finkenberg obfituje w wiele tras, które nadają się idealnie do uprawiania marszu ze specjalnie do tego przystosowanymi kijami, gwarantując jednocześnie wspaniałe widoki i sporą dawkę świeżego, alpejskiego powietrza.

The Polish Pow(d)er Week in Hintertux nie może obejść się oczywiście bez wieczornych atrakcji. Tradycyjnie pierwszego dnia, u podnóża lodowca wszyscy spotkają się przy ogromnym ognisku, gdzie przy dźwiękach polskiej muzyki oficjalnie rozpocznie się wieczorna część majówkowego programu rozrywkowego. Nie obędzie się bez grzańca, piwa, pieczenia kiełbasek i dobrej polskiej muzyki. Kolejne dni upłyną pod znakiem polskiego rocka – na kameralnej scenie w jednej z tyrolskich knajpek wystąpią Małgorzata Ostrowska, Golden Life i grupa Cree. Poza tym zawody w tenisa stołowego i relaks w parku wodnym Erlebnistherme. Szczegóły tegorocznego programu

Warto pamiętać o tym, że maj na lodowcu Hintertux to nie tylko narty! Każdy, kto będzie miał ochotę na odpoczynek od szusowania ma do wyboru kilka opcji. Pierwsza z nich to wylegiwanie się na słońcu z kubkiem grzańca w ręku, a druga to sprawdzenie co ciekawego dzieje się poza stokami narciarskimi. Wśród turystów spędzających urlop w regionie lodowca Hintertux dużą popularnością cieszą się zwłaszcza dwa miejsca: pałac lodowy „Natur Eis Palast” oraz najdłuższa jaskinia w centralnych Alpach, czyli Spannagelhöhle.

Tak więc zarezerwujcie czas w terminie od 30 kwietnia do 07 maja, spakujcie buty narciarskie (narty wypożyczycie w Polskim Centrum Testowym) i koniecznie okulary przeciwsłoneczne – mogą się przydać na majowych stokach lodowca.

Więcej info: http://www.zillertalinfo.eu/

------------------------------------------------------------------------------------------------

Oj kuszą, kuszą...

Cóz z tego jak wszystkie moje plany w łeb wzjęły...

Hucu z ekipą się wybiera na majowe nartowanie, a ja praca, praca, praca :(

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, a ja się skusiłem:D:D:D

Ci co byli - zachwalali i... masz. Zawsze bywałem w innym termine, więc pora spróbować :):):). Najbardziej liczę na testy nart - planuje jakąś zmianę w przyszłym sezonie i to chyba będzie dobra okazja na podjęcie decyzji. A może i jakiegoś forumowicza się pozna w realu (fajnie by było) Oby tylko pogoda wiosenna dopisała.

Jak jakiś skionlajnowiec się tam wybiera - to chętnie poznam:)

Świąteczne pozdrowienia dla WSZYSTKICH forumowiczów!!!!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wiosna, wiosna, kwiatki rosną i... tylko mi śniegu brak......... ale rodzina mówi że są od TEGO lekarze.:mad:

Edytowane przez Rafidemol
orto błąd
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem 3 razy w długi weekend majowy na nartach- Kitzsteinhorn (Kaprun), Solden i Stubai. Było wyśmienicie. Wszystkim którzy wybierają się w tym czasie na narty sugeruję zabrać dłuzsze i szerokie narty bo snieg może być, a z reguły jest, miękki. Ja mam Head xenon 8, łatwa, przyjemna narta. Wcześniej wybierałem się np na Elan HCX i sobie nie pośmigałem, szczególnie po godz. 11 kiedy zrobiło się miękko i muldziasto. Kiedyś na Stubaiu spadło w nocy ok 25 cm sniegu i też jazdy na slalomkach nie było. I jeszcze jedno- KREM z wysokim faktorem bo jak bedzie słoneczko, bedzie ból! Ja w tym roku zakończyłem sezon w Val di Sole gdzie byłem od 19 do 26 marca. Pogoda marzenie- a to di Sole się w całości potwierdziło. Każdego dnia słoneczko, a z rana do godz, 11 -12 stok twardy- sztruks, bo w nocy przymrozki były! Super, polecam wszystkim!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...