Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Volkl AC 20 - długość


Adam123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie odnośnie długości moich przyszłych nart. Jestem już zdecydowany na narty firmy Volkl, model AC 20. Problem polega na tym, że na rynku nie ma już ich zbyt dużo. W jedynym sklepie w którym je widziałem dostępne są tylko w długości 1,63m. Mam wątpliwości czy taka długość będzie odpowiednia dla mojej fizjonomii i umiejętności jazdy.

1. Płeć - mężczyzna

2. Wiek - 20

3. Waga - 80 kg

4. Wzrost - 183

5. Na nartach jeżdżę od 10 sezonów, ( 10 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na 7

7. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) -wszystkiego po trochu.

8. Upatrzyłem sobie narty - Volkl AC 20

9. Mój budżet na narty to około - 1500 PL

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z własnego doświadczenia bym Ci polecił 177cm, sam mam 183cm wzrostu a narty 174cm, jeździ mi sie niby dobrze, ale jak jest więcej puchu to uważam że dłuższe byłyby leprze, no i przy większych prędkościach dłuższe są stabilniejsze.

Nie kupuj za krótkich tylko dla tego że takie zostały bo naprawdę będziesz żałował;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, 170 to absolutne minimum i to w założeniu, ze będą do jazdy tylko po trasach i to w bardzo dobrych warunkach, powinieneś spokojnie szukać tej lub podobnej narty w długości koło 175 cm jeśli chcesz mieć stabilność, większą tolerancje na pogorszenie warunków i możliość niezłej jazdy poza trasą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie odnośnie długości moich przyszłych nart. Jestem już zdecydowany na narty firmy Volkl, model AC 20. Problem polega na tym, że na rynku nie ma już ich zbyt dużo. W jedynym sklepie w którym je widziałem dostępne są tylko w długości 1,63m. Mam wątpliwości czy taka długość będzie odpowiednia dla mojej fizjonomii i umiejętności jazdy. (...)
Ja, na twoim miejscu celowałbym w 177 cm w wypadku tego modelu, gdyby to miały być 170 cm ...to byłby to inny model nart ;) a 163 w ogóle bym nie brał pod uwagę.Piszesz co prawda, że się już zdecydowałeś na ten model - ja mam jednak małe wątpliwości. Z twojego posta trudno wnioskować jak i gdzie je będziesz używał, do tego nie mam własnego doświadczenia z tymi nartami, ale tak na oko, i na podstawie strony producenta wnioskuję, że to dość lajtowy allround, który może być zbyt lajtowy jak dla młodego człowieka, z niezłym doświadczeniem, o deklarowanym poziomie 7.Na twoim miejscu rozważyłbym jednak coś poważniejszego, czyli np. Tigersharka 10 (trzymając się Völkla), o dł. 175 cm. Charakterystykę mają dość zbliżoną, ale wydają się "solidniejsze" dla ciebie:http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=3240&id_modelu=4633Opis ubiegłorocznych modeli jest jeszcze tylko na stronie w USA, pewnie niedługo zniknie - dlatego w zał. umieszczam także obrazek. http://www.volkl.com/ski/ski_UN_ac20.phpa przy okazji - nowe modele można pooglądać na europejskiej stronie Völkla:http://www.voelkl.com/pl/skis/ski-finder/ski-navigator.htmlJak widać serię AC zastąpi nowa (?) RTM.

Picture 15.jpg

57da812ece26b_Picture15.jpg.e3024b151756adc2d4bbf8ef4504ffb4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie ,mój głos w 100 proc.jest taki jak gajowego ,idealnie to ujął .Dziwię się ,że w ogóle rozpatrujesz a wł. zdecydowałeś się na AC 20,jeżeli faktycznie Twój poziom to 7 i jesteś w tym wieku to nie rozumię.Zdecydowanie 175 i Tigershark 10 jeżeli ma to być Volkl ,przy takim wzroście i warunkach to ma być ogień a Ty celujesz w lacia z grupy turystycznej.Jeździłem natych nartach jak przymierzałem się do kupna Volkl,wprawdzie 1 dzień ale dla mnie to narta do ześlizgiwania się i wożenia d....Ciekawe nie Masz ciągotek sportowawych ?ale chyba tak bo Piszesz o tym no więc z tym wyborem to delikatnie zastanów się jeszcze raz.Życzę udanego wyboru i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nartach jeżdżę od 10 sezonów, ( 10 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na 7

Radziłbym zwrócić uwagę na te dwie rzeczy a nie tylko na samoocenę według skali gdzie każdy co już sprawnie zjedzie z góry na dól może wpisać sobie dowolnie między 6-8. 10 dni w sezonie na nartach to wynik mocno rekreacyjny więc na jakich nartach maja jeździć Ci co spędzają 30-40 dni z czego większość w Alpach, pewnie wyłącznie na komórkach i racach:D Wybór może i niespecjalnie ambitny ale mieści się chyba w możliwościach. Już samo przestawienie się na nartę o odpowiedniej długości jest chyba właściwym krokiem i to element w tym wypadku ważniejszy niż sam rodzaj narty przy takim bagażu doświadczeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co ?

jak kupi sobie Tigersharki to już będzie sportowcem?

masz na myśli starty w pucharze świata czy europy ?

Pokaż mi kogokolwiek z zawodników startujących w pucharach na Tigersharkach .Rozumię ,że nie każdy musi mieć inklinacje sportowe,ale trochę "porozwijać " się trzeba ,każdy w głębi duszy widzi się w roli Kostelića ale Bozia nie daje i trzeba zejść na ziemię .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy masz na myśli tych "Kosteliców" co w Białce w zabójczym tempie slalomują

między kobietami, dziećmi i resztą płużystów ?

może ktoś mi wyjaśnić co to jest "jazda sportowa" ?

To jest dokładnie to samo co:

- sportowe zegarki

- sportowe marynarki

- sportowe mokasyny

- sportowe okulary

- sportowy styl życia i odrzywiania

itd

:D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy masz na myśli tych "Kosteliców" co w Białce w zabójczym tempie slalomują

między kobietami, dziećmi i resztą płużystów ?

może ktoś mi wyjaśnić co to jest "jazda sportowa" ?

Bez przesady popadasz w skrajności w skrajność ,jazda sportowa może mieć miejsce na różnego rodzaju zgrupowaniach gdzie można nauczyć się jazdy np. na tyczkach i też trzeba mieć swoje narty na jako takim poziomie ,poza tym nie koniecznie w Białce wystarczą alpejskie stoki gdzie można śmielej "przycisnąć".Jeżeli jesteś innego zdania Twoje prawo ,niech każdy zostanie przy swoim,właśnie dlatego że są różne upodobania i temperamenty są różne typy nart .Jak byłoby smutno gdyby wszyscy byli tacy sami .Też Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś widział takie z napisem WorldCup, to dajcie znać - cena nie ma znaczenia ;):D.

W Gal. Kaźmirz widziałem ciuchy z Rossiego do stylizacji Race, bardzo ładne i podobają mi sie bo z prawdziwie ortodoksyjną stylizacją Race mi sie nie kojarzą, no jedynie napis Race może o tym świadczyć, może bym nawet kupił coś ale nawet po przecenie ceny były kosmiczne. Niestety mokasynków nie mają do tego żadnych opisów WC, jedynie Rossi i Race - ale miłośniką marki polecam, T-shirt chyba ponad 200 zł itd - przecena, okazja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś widział takie z napisem WorldCup, to dajcie znać - cena nie ma znaczenia ;):D.

Przecież Adam 123 określił się na 7 ,czyli w/g skali słabo na tyczkach ,tzn.nie w ogóle tylko słabo ,anie chciałby jeździć na 8lub 9 ? to jak to ma zrobić nie ćwicząc slalomu ? a do slalomu właśnie race się nadaje ,tak w/g niektórych obciachowa klasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasa zacna jak każda, obciachowe to najwyżej mogą być próby wpisywania się w nią za wszelką cenę tylko dlatego, że nazwa jazda sportowa jest bardziej trendy od nazw jazda rekreacyjna, allround czy inne tego tego typu. O ludziach nie umiejących jeździć i katujacych się na nartach sportowych było tu pierdylion tematów w różnym kontekście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasa zacna jak każda, obciachowe to najwyżej mogą być próby wpisywania się w nią za wszelką cenę tylko dlatego, że nazwa jazda sportowa jest bardziej trendy od nazw jazda rekreacyjna, allround czy inne tego tego typu. O ludziach nie umiejących jeździć i katujacych się na nartach sportowych było tu pierdylion tematów w różnym kontekście.

Ale Adam to 7 ,to jak się wpisuje na siłę .Mamy mu doradzić długość nart z lekką ew.sugestą a On zrobi co zechce .Ktoś kiedyś już napisał ,że to mocno indywidualna sprawa uwzględniająca wiele czynników i preferencjii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Adam to 7 ,to jak się wpisuje na siłę .Mamy mu doradzić długość nart z lekką ew.sugestą a On zrobi co zechce .Ktoś kiedyś już napisał ,że to mocno indywidualna sprawa uwzględniająca wiele czynników i preferencjii.

Z całym szacunkiem dla piszącego ale nie ma osób jeżdżących na 7 i spędzających 10 dni w sezonie na nartach, no chyba, że kiedyś trenowali przez dłuższy czas. 10 lat po 10 dni jakoś nie robi na mnie wrażenia i trudno mnie przekonać dlatego na te samooceny nie zwracam większej uwagi bo one są mało pomocne ale o tym też już dużo było :(

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...