Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pierwszy wyjazd w Alpy


naczos

Rekomendowane odpowiedzi

foty zajebiste, początek czy koniec stycznia

masz może jakieś foty z Serre Chevalier - jade tam 28.01.2012 ?

09.01-16.01--->http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=12387&highlight=tignes

SC super stacja!! Nigdy tam nie koczowałem, ale byłem łącznie na trzech wypadach jednodniowych będąc w L2A i Alp d'h. Mam jakieś fotki na kompie w domu, wieczorem udostępnię. Jedyny minus to jak źle trafisz trzeba dreptać 200-300m do wyciągu:eek: Gdzie będziesz mieszkał??

Z góry, poniżej wschodniej części ośrodka widać jakieś spore miasteczko z zamkiem i fajnymi murami obronnymi, więc jak ktoś lubi zwiedzać, spacerować będzie miał co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam wrażenie że należy chwalić te ośrodki, kraje i hotele kórych reklamy migają na pierwszej stronie portalu

a tak na poważnie to jedyną przewagą Austrii i Włoch jest odległość

od Polski co w przypadku pytającego zupełnie nie ma znaczenia

a podejście Fancuzów do Polaków jest znacznie przyjemniejsze niż

Austriaków

Chyba nie chodzi tu o przewagi,Idzie mi tylko o tępe dyskredytowanie czy wypisywanie bzdur co bywa irytujące. W kwestii możliwości mieszkania przy stoku czy wyciągu to chyba nie ma na to monopolu i bez problemu można taki status osiągnąc w większości "wiecznie zamglonych małych" jak i w tych "ciepłych", co do odnoszenia się to zależy na jakich ludzi się trafi, czasem jeden buc może dać niezatarte wrażenie a jeden hotel czy apartament albo warunki pogodowe z krótkiego wyjazdu mogą wydawać się regułą. Nie cierpię prostych i często powtarzanych stereotypów ani wprowadzania własnych upodobań jako wzorca czegoś tam z podparyskiego muzeum:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie chodzi tu o przewagi,Idzie mi tylko o tępe dyskredytowanie czy wypisywanie bzdur co bywa irytujące. W kwestii możliwości mieszkania przy stoku czy wyciągu to chyba nie ma na to monopolu i bez problemu można taki status osiągnąc w większości "wiecznie zamglonych małych" jak i w tych "ciepłych", co do odnoszenia się to zależy na jakich ludzi się trafi, czasem jeden buc może dać niezatarte wrażenie a jeden hotel czy apartament albo warunki pogodowe z krótkiego wyjazdu mogą wydawać się regułą. Nie cierpię prostych i często powtarzanych stereotypów ani wprowadzania własnych upodobań jako wzorca czegoś tam z podparyskiego muzeum:D

Nikt tu nic nie dyskredytuje tylko wyraża własne opinie. Tobie się one nie podobają i zamiast dyskutować to poniżasz się do takich wypowiedzi jak powyższa. Udowodniłeś już nie pierwszy raz, że nie ma z kim dyskutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jest całkiem na odwrót - to ty wypisujesz dosyć dyskusyjne opinie, mnie osobiście taki styl pisania denerwuje, bez względu na temat i problematykę. Sam się podkładasz tak pisząc a na słowa krytyki reagujesz dyskredytowaniem drugiej strony w stylu "nie ma z kim rozmawiać" i wtedy styl polemiki nagle Ci nie odpowiada.

Napisz proszę - co Ci "nie pierwszy raz udowodniłem" bo grasz nieczysto , wysil się może nieco i poprowadź rozmowę jeśli uważasz swoje pisanie za wartościowe i w pełni obiektywne. Nie idzie mi tu o sedno tematu tylko o mocno pogardliwy styl twojego pisania, który czasem Ci się zdarza stosować i mnie to nieco irytuje. Nie podważam twoich racji czy ich braku - co chyba powinieneś zrozumieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz się do Val Gardena lub Alta Badia. Lot do Bergamo albo nawet do Merano, a potem wspaniałe narty, w pięknym słońcu i gwarantuje Ci, że w styczniu będziesz miał doskonałe warunki.

:D:D:D

Rozumiem że kalendarz wyjazdów już ułożony, a przynajmniej wiadomo gdzie Cię w styczniu będzie można spotkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to 21 i 22.10 w Soelden powinno być pięknie... :cool:

Słowo "powinno" skłania mnie do dogłębnego teoretyzowania że decyzja jeszcze na 100 % nie podjęta:rolleyes:, bo jak by była podjęta na 100 %, to stało by napisane: "21 i 22.10 w Soelden będzie pięknie..." :cool:

:D

...a ze mnie się śmiejesz, że mam już porezerwowane :rolleyes:

Nie śmieję, tylko jestem oburzony Twoją skrajną nieodpowiedzialnością, już sierpień, a Ty dopiero rezerwujesz...:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowo "powinno" skłania mnie do dogłębnego teoretyzowania że decyzja jeszcze na 100 % nie podjęta:rolleyes:, bo jak by była podjęta na 100 %, to stało by napisane: "21 i 22.10 w Soelden będzie pięknie..." :cool:

Przepraszam za nieumyślne wprowadzenie w błąd! Będzie pięknie :)

Jeżeli mogę się wytłumaczyć. Wynika to, z faktu, że wczoraj sprawdzałem organoleptycznie czy zdjęcia dróg Ministra Grabarczyka były prawdziwe i czy Polska jest w budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Polska w budowiem,czy jest już w rozkładzie:p;)-dla Usera wybierającego się na narty w Alpy -tym bardziej pierwszy raz znaczenia nie ma,no chyba,że tp wszystko p...:mad:,a Euro będzie po 5-6 PLN:eek:.Trzy Doliny w Francji to mekka narciarstwa,jak będzie taki początek;),to gdzie koniec:eek:Lepiej wybrać piękne tereny Tyrolu lub Salzburelandu:rolleyes:>Trasy 100 km porażają,a co dopiero 3 doliny:D

Ps.Nigdy nie spotkałem się z negatywnym stosuniem Austriaków do turystów,tym bardziej z Polski:rolleyes:Bardzo przychylnie nastwawieni na łykanie kasy:D,niezależnie skąd pochodzi:D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nanczos a ja bym Ci polecał dolinę Zill - Zillertal. Naprawdę perełka Austrii i nigdy niedoświadczyłem "złego traktowania" przez miejscowych.

Jeździłem w większości tamtejszych ośrodków i można wybrać trasy dla każdego, przygotowane profesjonalnie, (nawet w tych najmniejszych ośrodeczkach), odległość samochodem - odemnie - także niepowala na kolana ok.820km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Euro po 5-6 PLN to w moim wypadku nic złego ;)

ALe to zdanie ze jesli wybiore sie do "mekki" na poczatek pozniej moze byc problem, do mnie zdecydowanie dotarlo.

Raceman Zill mysle ze zostawie nie tknieta z racji tego ze jest blisko Polski wiec lepiej sie bedzie wybrac kiedys samochodem. Tym razem w gre wchodzi tylko samolot wiec czym dalej od POlski tym lepiej skoro jest okazja bo kiedys moze juz jej nie byc (oczywiscie w sensie problemow z dlugim dojazdem)

Biorac pod uwage te dwei rzeczy dolaczylem do moich rozwazanych miejsc Andore ( co prawda nie Alpy ale poziom z tego co wyczytalem w temacie JC porownywalny )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczos nie słuchaj Ich. Nie warto jechać w Alpy w ogóle. Narciarstwo chyli się ku upadkowi.Narty do giganta z radiusem 40m to dopiero początek.W Alpach każą Ci jeździć na takich z promieniem 120m. Lepiej uderz do Zakopanego.Na nartach będziesz,co prawda nie pojeździsz,ale jak będziesz oszczędnie gospodarował to za 400 euro na osobę się zmieścisz:D.Po cholerę zastanawiać się,czy Francuzi,Austriacy czy też Włosi Cię wydymali i zrobili łachę.Lepiej być wydymanym przez swoich;)A na razie zapraszam na szklaneczkę rumu(prawdopodobnie będę w Dublinie soon).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem w Zakopanym w sierpniu i jak na moj gust to gorale zlagodnieli :) ewidentnie spuscili z tonu, no chyba ze na zer wychodza dopiero zima.

jasne za parking w czerwcowy długi weekend płaciłem 10zł za dzień...

a sierpniowy weekend kosztował już 15 zł...

jak zapytałem skąd podwyżka o 50% to usłyszałem,że przez sąsiada bo sąsiad chce ich wykończyć!!!!

wiec sprawdziłem cenę u sąsiada a tam promocja 30zł/dzień

Pozdrawiam

Mirek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzacie z drożyzną w Zakopanem. Ceny noclegów w lecie są podobne jak w innych turystycznych miejscowościach w Polsce, nawet niższe niz np. nad morzem. Na Słowacji kwatera też kosztuje mniej więcej tyle samo.

Trudno się dziwić że ceny parkingu wzrosły w szczycie sezonu, tym bardzie że 15 zł to nie jest jakiś kosmos (w Krk na parkingu nad dworcem 3 zł/gdzinę, choć pierwsza za darmo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pitztal/3 Hochgurgl/Obergurgl/6 Serfaus-Fiss/3 Nauders/1 Axamer Lizum/1 Kitzbuehel/4 Fieberbrunn+Waidring/1 SkiWelt/3 Rifflsee/1 Hochzeiger/1 Kuehtai+Hochoetz/1 Goetzens/Mutteralm/1 Walchsee+Hochkoessen+St.Jakob i. Haus/1 Matrei/Kals+St.Jakob i. Defereggen/1 Lienz+Obertilliach/1 Sillian+Klausberg/1 Speikboden/1 Plose/1 Stubaital/5 Zillertal/8 Wildschoenau/1 Alpbachtal/1 Sillian+Obertilliach/1 Kronplatz/1 Nassfeld/1 Zugspitz Arena/2 Paznauntal/3 Schoeneben+Haider Alm/1 Kaunertal/1

Co znaczą cyferki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...