Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czyrna - Solisko będzie czynne...


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że byłem. Dla mnie to była kiedyś bomba! Przenieść się z krynickich azotów do takiego ośrodka (Jaworzyna była wtedy w planach). Jeździłem tam 3 lata z rzędu na ferie. Mieszkaliśmy w takiej wiosce (nie pamiętam nazwy) nad jeziorem (nie pamiętam nazwy) w ośrodku "Fregata". Mieszkając tam można było kupić karnety BEZKOLEJKOWE i bez limitu zjazdów na GON. Jako dzieciak lubiłem tam jeździć, chociażby ze względu na te karnety. W chwili obecnej nie pojechałbym tam nawet za darmo. Ale oczywiście kibicuje im:)

Wnioskuje, że chodzi Ci o OW Fregata w Zarzeczu? :)

http://e-nocleg.pl/nocleg,nat21.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że byłem. Dla mnie to była kiedyś bomba!Przenieść się z krynickich azotów do takiego ośrodka (Jaworzyna była wtedy w planach). Jeździłem tam 3 lata z rzędu na ferie. Mieszkaliśmy w takiej wiosce (nie pamiętam nazwy) nad jeziorem (nie pamiętam nazwy) w ośrodku "Fregata". Mieszkając tam można było kupić karnety BEZKOLEJKOWE i bez limitu zjazdów na GON. Jako dzieciak lubiłem tam jeździć, chociażby ze względu na te karnety.

Jezioro Żywieckie,miejscowość Zarzecze. ;) "Fregata"... tam wypożyczałem żaglówki i nawet też kiedyś mieszkałem (dwa domki połączone z całością mostkiem). Obecnie czasem w okolicy łowię rybki. :) Niestety wtedy narty nie były mi pisane,no może na pagórkach,drewniane,radzieckie(mam je do dziś!)... :D

W chwili obecnej nie pojechałbym tam nawet za darmo. Ale oczywiście kibicuje im:)

:D

Temu się nie dziwię,dużo pracy przed nowymi właścicielami!Pierwsze zapowiedzi wskazują,że można liczyć na przełom,ale bez rewolucji.Przyjezdnych może to nie przekonywać,ale miejscowych,spragnionych,już tak! :rolleyes: Mimo moich przykrych doświadczeń z poprzedniego sezonu,chyba sprawdzę tą nową jakość. :rolleyes:

Wiesz,wolę zapłacić za karnet (i parking :mad: ) niż za telewizję kablową. :P Co weekend jestem w "terenie" i nie inaczej będzie w tym sezonie.Pewnie potrwa,zanim Szczyrk dogoni/zbliży się do topowych stacji (cokolwiek to znaczy),ale wreszcie jest nadzieja,że miejsce wyjątkowe będzie właściwie zagospodarowane narciarsko!A wtedy może i Ciebie przekonają? ;)

Inaczej liczy się pobyt z hotelem i wymaganymi luksusami,a inaczej,kiedy mieszkamy na "miejscu",mając to na wyciągnięcie ręki i istotny jest tylko koszt karnetu itp. :rolleyes:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej liczy się pobyt z hotelem i wymaganymi luksusami,a inaczej,kiedy mieszkamy na "miejscu",mając to na wyciągnięcie ręki i istotny jest tylko koszt karnetu itp. :rolleyes:

Co pewien czas powtarzam Żonie przeprowadźmy się - będzie Bliżej, ale ona nie chce do Austrii :(. Za to Żywiec już się jej widzi.

Dojdzie do zmian w Szczyrku i na Pilsku, to kto wie czy nie będzie trzeba zmieniać rejestracji w samochodzie :).

Dlatego ja za wszystkie te działania pro trzymam mocno kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuje, że chodzi Ci o OW Fregata w Zarzeczu? :)

http://e-nocleg.pl/nocleg,nat21.html

Dokładnie tak się ta miejscowość nazywała. Pewnie teraz po zmianie właściciela ośrodka narciarskiego już będą nici z bez kolejkowej jazdy, a i sam ośrodek straci na tym, bo przez tą możliwość zimą tętnił życiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie teraz po zmianie właściciela ośrodka narciarskiego już będą nici z bez kolejkowej jazdy, a i sam ośrodek straci na tym, bo przez tą możliwość zimą tętnił życiem.

Czy dobrze się z tym czułeś mając na plecach wzrok wkurzonych innych narciarzy którzy niejednokrotnie musieli kilkadziesiąt minut odstać w kolejce żeby raz zjechać?

A czy to jest moralne?

To był jakiś chory układ postkomunistycznego systemu, tak jak i bramki komercyjne, które uwidaczniały czy w dalszym ciągu będą uwidaczniać podziały społeczne na stoku i moim zdaniem oprócz pieniędzy trzeba mieć tupet żeby z tego rodzaju dobrodziejstw korzystać:rolleyes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze się z tym czułeś mając na plecach wzrok wkurzonych innych narciarzy którzy niejednokrotnie musieli kilkadziesiąt minut odstać w kolejce żeby raz zjechać?

A czy to jest moralne?

To był jakiś chory układ postkomunistycznego systemu, tak jak i bramki komercyjne, które uwidaczniały czy w dalszym ciągu będą uwidaczniać podziały społeczne na stoku i moim zdaniem oprócz pieniędzy trzeba mieć tupet żeby z tego rodzaju dobrodziejstw korzystać:rolleyes:.

Dziwnie się ludzie patrzyli, niektórzy się strasznie złościli, inni pytali. Każdy mógł tam pojechać i dojeżdżać codziennie 20 km. Miejsca zawsze tam były bez problemu za wyjątkiem ferii i świąt. Z punku widzenia właściciela był to mądry ruch, aby zapewnić funkcjonowanie obiektu poza sezonem letnim. Wtedy w okresie ferii stało się w głównej kolejce około godziny. Ja osobiście czułem się dobrze, bo przecież lewizny w tym nie było. Drogo niegdy tam nie było, raczej to podły ośrodek.

To zostawię bez komentarza: "moim zdaniem oprócz pieniędzy trzeba mieć tupet żeby z tego rodzaju dobrodziejstw korzystać"

Edytowane przez fanatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Pewnie teraz po zmianie właściciela ośrodka narciarskiego już będą nici z bez kolejkowej jazdy, a i sam ośrodek straci na tym, bo przez tą możliwość zimą tętnił życiem.

Nie wiem jak innych, ale mnie osobiście zawsze szlag trafiał, że - w zależności od czasów - ktoś mógł wchodzić bez kolejki. Kiedyś byli to górnicy (no bo przecież ośrodek górniczy), później szczęściarze, którzy zamieszkali we właściwym ośrodku (nie wiem dlaczego), a teraz bogacze (no bo przeciez są wejścia "komercyjne" - cokolwiek to znaczy). I powiem Ci, że - choć obecnie stać mnie na to - nigdy nie korzystałem z tego typu dziwnych tworów rodem z komuny (zresztą nigdzie indziej oprócz Szczyrku przeze mnie nie spotykanych). Bo - zgadzam się z SB - to ma niewiele wspólnego z moralnością. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak innych, ale mnie osobiście zawsze szlag trafiał, że - w zależności od czasów - ktoś mógł wchodzić bez kolejki. Kiedyś byli to górnicy (no bo przecież ośrodek górniczy), później szczęściarze, którzy zamieszkali we właściwym ośrodku (nie wiem dlaczego), a teraz bogacze (no bo przeciez są wejścia "komercyjne" - cokolwiek to znaczy). I powiem Ci, że - choć obecnie stać mnie na to - nigdy nie korzystałem z tego typu dziwnych tworów rodem z komuny (zresztą nigdzie indziej oprócz Szczyrku przeze mnie nie spotykanych). Bo - zgadzam się z SB - to ma niewiele wspólnego z moralnością. Pozdrawiam :)

Do twojej listy pozwolę dopisać jeszcze ludzi ze znajomościami, którzy już wogóle wchodzą pod wyciąg:mad:.

Edytowane przez Konrad Biały
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze się z tym czułeś mając na plecach wzrok wkurzonych innych narciarzy którzy niejednokrotnie musieli kilkadziesiąt minut odstać w kolejce żeby raz zjechać?

A czy to jest moralne?

To był jakiś chory układ postkomunistycznego systemu, tak jak i bramki komercyjne, które uwidaczniały czy w dalszym ciągu będą uwidaczniać podziały społeczne na stoku i moim zdaniem oprócz pieniędzy trzeba mieć tupet żeby z tego rodzaju dobrodziejstw korzystać:rolleyes:.

Również to uważam za chore;ośrodki GAT-u (obecnie jeden z SON) to chyba jedyne w Polsce (i pewnie nie tylko w Polsce),które stosują takie rozwiązanie. :mad: Przynajmniej SON powinien się mocno zastanowić nad zasadnością ich stosowania. :rolleyes:

Z drugiej strony punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.Stojąc w dłuuugiej kolejce przy -15st. i mocnym wietrze chyba nie muszę dodawać jak się wk#%**em,kiedy ja marzłem,a kolejka dzięki uprzywilejowanym nie szybko się nie posuwała... :mad:

Ale mając taki karnet,który dostałem w opcji w pensjonacie,chyba bym specjalnie się nie zastanawiał czy to moralne czy nie,czy to jest w porządku,tylko bym korzystał.Niech się ośrodek tłumaczy "czemu" (obojętnie:GAT czy Fregata :P ),ja tylko korzystam z oferty... :rolleyes:

Co pewien czas powtarzam Żonie przeprowadźmy się - będzie Bliżej, ale ona nie chce do Austrii :(. Za to Żywiec już się jej widzi.

Dojdzie do zmian w Szczyrku i na Pilsku, to kto wie czy nie będzie trzeba zmieniać rejestracji w samochodzie :).

Dlatego ja za wszystkie te działania pro trzymam mocno kciuki.

Też myślałem się przeprowadzić... ;) ale nie "szprecham",może trochu jedynie.Moja Żona też już ma dość pracy za granicą. :o

Za to,jak dobrze pójdzie,już niedługo zmienię rejestrację... i będę miał bliżej do Szczyrku,Międzybrodzia czy Korbielowa - trzymam kciuki! :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

GAT wiecznie żywy (czołówka prezentacji).

Marketing SON-u to jakaś kompletna porażka. Może uświadomienie ludziom, że jest już nowy gospodarz przysporzyłoby im klientów. A może jest to przemyślane działanie, że dopóki nie mają nowych inwestycji i dalej jest dziadostwo to niech wszystko kojarzy się dalej z GAT-em.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Osobiście lubię Szczyrk wszyscy mówicie tu przede wszystkim o SON i COS jednak w Szczyrku są też jeszcze inne wyciągi i one rzadko działają ze względu na podejście właścicieli. W tamtym roku nie byłem w Szczyrku z powodu urazu nogi i nie wiem czy wyciągi na Biłej były czynne. Wiem że na wyciągu Beskid to taka 300 m dłuższa Golgota przed dwoma a dziś to już trzema laty była awaria wyciągu wyrwało podporę i chyba w tej kwestii nic nie zmieniło się, stoi i rdzewiej nie naprawiony. A stok ma potencjał jest nawet oświetlony brakuje tylko naśnieżania, wyciąg oczywiści orczykowy. Teraz kilka słów po przeczytaniu wątku, mam nieodparte wrażenie że te wszystkie wypowiedzi i zapewnienia p. Rychtera są na wyrost. Przecież już wcześniej miał on wpływ na decyzje podejmowane w GAT. W Szczyrku mieszkają ludzie którzy twierdzą, że to były celowe działania tego pana aby przejąć ośrodek za marne pieniądze i wyciągnąć z niego max co się da bez wielkich nakładów z jego strony. Co do naśnieżania oraz nowych maszyn to nie zakup tylko użycie będących już wcześniej a nie używanych aby nie podnieść wartości ośrodka. Chcę wierzyć w te obietnice jednak będąc w Szczyrku na stoku słyszałem różne głosy, a było to trzy lata temu że system naśnieżania np. wystarczy tylko zamontować bo już kupiony od kilku 2-3 lat czeka na jeszcze wtedy GAT-cie. Co do nowych krzesełek to tez chyba raczej utopia bo przecież to krzesło które tak namiętnie pokazujecie na zdjęciach też zostało kupione kilka lat temu. Przecież to nie tajemnica że p. Rychter był prezesem Stowarzyszenia posiadaczy gruntów na trasach i wyciągach oraz nieraz nie dwa komplikował sprawy otwarcia ośrodka w latach ubiegłych, oraz skutecznie blokował inwestycje w tym ośrodku cel był wiadomy. Wiec pytam wszystkich wierzycie że spełni obietnice będzie inwestował ? Ja myślę że te inwestycje będą opierały się tylko na pieniążkach z Unii z zysków nie pójdzie ani złotówka, co do parkingów to już jest kłamstwo maił być tańszy o 50 % kosztował 8zł a teraz 5 zł rozumiem że 3zł z 8 zł to 50 % gratuluję takiego liczenia. Poza tym ośrodek który chce zachęcić narciarzy powinien skasować całkowicie opłatę za parking. Wniosek jest prosty SON jest właścicielem Ośrodka i właścicielem gruntów i chce wycisnąć z korzystających jak najwięcej dając niewiele w zamian. Tylko żeby nie przyjęli polityki ze stoku "Beskidek" tam mają sztuczne naśnieżanie jednak każdego prawie roku czekają na metr śniegu naturalnego bo właściciel twierdzi że go nie stać na uruchomienie systemu, i nie chce zarabiać na narciarzach mimo, że stok ma oświetlenie a trasa jest naprawdę stroma czarna trasa jest gdzie poszaleć po południu raczej pusto. Na koniec aby dodać smaczku dokładam kilka zdjęć ze Szczyrku w zimę.

100_1025.jpg

100_1034.jpg

100_1040.jpg

100_0974.jpg

100_0981.jpg

100_1025.jpg.a2838a5f40c8067a799b7390f510d8a8.jpg

100_1034.jpg.480cdcd3dcc399f18ce27608f245ad0c.jpg

100_1040.jpg.4e8da62f81a6ec9ea94fe171ce4f27bb.jpg

100_0974.jpg.065ad0c6608ce1d0982600e9644a335a.jpg

100_0981.jpg.c4d7202357cc4dfd7544fa0d5f9cb9af.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to pan "Kriters" dawno powinien iść siedzieć.W każdej firmie,w której pracowałem,podpisywałem umowę o zakazie konkurencji,co oznacza z grubsza,że nie mogę robić nic na szkodę mojej firmy,w tym,przede wszystkim,tworzenia dla niej konkurencji... A jak inaczej można rozumieć wykupowanie gruntów przez pana Kritersa,kiedy rządził w GAT?

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że na wyciągu Beskid to taka 300 m dłuższa Golgota przed dwoma a dziś to już trzema laty była awaria wyciągu wyrwało podporę i chyba w tej kwestii nic nie zmieniło się, stoi i rdzewiej nie naprawiony. A stok ma potencjał jest nawet oświetlony brakuje tylko naśnieżania, wyciąg oczywiści orczykowy.

Znam ten wyciąg z przed wielu...wielu lat, byłem tam na nartach nawet 2 i 3 razy w tygodniu, oświetlenie nawet na dzień dzisiejszy należy do mocnego atrybutu tego stoku, przy czym ja mam trochę inne spojrzenie niż Ty na kwestię naśnieżania, bo twoim zdaniem brakuje tam tylko naśnieżania, a moim zdaniem to jest jak nieskończona inwestycja i brakuje tam przede wszystkim naśnieżania i zdecydowanie lepiej było by jak by brakowało oświetlenia na rzecz naśnieżana. Ale stok fajny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...