Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jakie narty? poziom 7


matimaster1991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich Forumowiczów

Potrzebuję porady w sprawie doboru nart

1. Płeć - M

2. Wiek - 20

3. Waga - 95kg

4. Wzrost - 178

5. Na nartach jeżdżę od 14 sezonów

6. Moje umiejętności określam na 7 w porywach 8 ( samouk )

7. Moje buty to -

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Atomic SX9

9. Preferuję styl jazdy krótkim skrętem czasami długim można przyjąć ze średnim, raczej sportowo przede wszystkim szybko i agresywnie

10. Upatrzyłem sobie narty -

*ROSSIGNOL 8X / 8S (lub 9X/9S ale mogę nie zmieścić się w kosztach)WORLD CUP http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2395&id_modelu=3073

* Fischer world Cup RC4 SC http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2783&id_modelu=3734

* Atomic D2 race GS http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2908&id_modelu=4001

11. Mój budżet na narty to około -700zl w porywach 800zl Zaznaczam ze używane kupie.

Poprzednio jeździłem jak wyżej napisane na atomic SX9 polecono mi ich własnie na tym forum i uważam to za dobry zakup ale kupiłem 173cm i chyba trochę błąd zrobiłem bo za długie teraz myślę nad od 168-170. Ogólnie myślę ze był to dobry zakup i nie narzekałem bo "śmigałem w nich po stoku jak przeciąg ". Już sobie nie pośmigam bo zostały mi skradzione na stoku. Teraz też rozglądam się za nartami z grupy race. Te wyżej podane to przykładowe tylko których opis najbardziej mi się spodobał tutaj na skionline, cena na allegro tych i podobnych modeli tez się mieści w moim przedziale:)

Czekam na Wasza Profesjonalna Pomoc i już z góry dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie były za długie na pewno - przy twojej wadze to dobre lub troche za krótkie. Wymieniasz narty do slalomu i do giganta, one się od siebie mocno różnią, inaczej się tez dobiera długości (gigantki dla Ciebie ponad 180 slalomki 165, miałeś crossy - model średni i race to tylko był z nazwy) i inaczej na nich jeździ - dlaczego akurat takie narty, jakaś motywacja, argumenty, oczekiwania?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jesli kolego szukasz slalomówki i twoje umiejętności są na pozimie 7/8 to pronuje fischera rc4 world cup do 160-165cm,lecz jeśli nie jeżdziłeś wcześniej na tak twardej narcie to może pierwsze wypróbuj model ciut miększy np.fischera rc4.ps.world cup nie wybacza błędów :)

Przy czym NIE 160 dla SL.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eghh :P jeszcze raz.

Nie 160 dla SL (slalomki) bez względu czy to WC SL czy WC SL.

Zdecydowanie 165.

ha:cool:więc zasadniczo dlugosć narty slalomowej dobieramy ok.15cm poniżej wzrostu ,lecz nie widze przeciwskazań zeby kolega sprobowal narty dlugosci 160 cm przy swoim wzroscie i krotkim ,agresywnym stylu jazdy,a propo sl czy sc to wedlug mnie jest spora różnica-talia,rodzaj płyty no i oczywiście twardośći i ;)elastycznośc

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Forumowiczów

Potrzebuję porady w sprawie doboru nart

1. Płeć - M

2. Wiek - 20

3. Waga - 95kg

4. Wzrost - 178

5. Na nartach jeżdżę od 14 sezonów

6. Moje umiejętności określam na 7 w porywach 8 ( samouk )

7. Moje buty to -

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Atomic SX9

9. Preferuję styl jazdy krótkim skrętem czasami długim można przyjąć ze średnim, raczej sportowo przede wszystkim szybko i agresywnie

10. Upatrzyłem sobie narty -

*ROSSIGNOL 8X / 8S (lub 9X/9S ale mogę nie zmieścić się w kosztach)WORLD CUP http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2395&id_modelu=3073

* Fischer world Cup RC4 SC http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2783&id_modelu=3734

* Atomic D2 race GS http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2908&id_modelu=4001

11. Mój budżet na narty to około -700zl w porywach 800zl Zaznaczam ze używane kupie.

Poprzednio jeździłem jak wyżej napisane na atomic SX9 polecono mi ich własnie na tym forum i uważam to za dobry zakup ale kupiłem 173cm i chyba trochę błąd zrobiłem bo za długie teraz myślę nad od 168-170. Ogólnie myślę ze był to dobry zakup i nie narzekałem bo "śmigałem w nich po stoku jak przeciąg ". Już sobie nie pośmigam bo zostały mi skradzione na stoku. Teraz też rozglądam się za nartami z grupy race. Te wyżej podane to przykładowe tylko których opis najbardziej mi się spodobał tutaj na skionline, cena na allegro tych i podobnych modeli tez się mieści w moim przedziale:)

Czekam na Wasza Profesjonalna Pomoc i już z góry dziękuje :)

wracajac do meritum.Proponuje koledze poslizgac się na (w miarę mozliwosci) na head xenon

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha:cool:więc zasadniczo dlugosć narty slalomowej dobieramy ok.15cm poniżej wzrostu ,lecz nie widze przeciwskazań zeby kolega sprobowal narty dlugosci 160 cm przy swoim wzroscie i krotkim ,agresywnym stylu jazdy,a propo sl czy sc to wedlug mnie jest spora różnica-talia,rodzaj płyty no i oczywiście twardośći i ;)elastycznośc

Narty dobiera się bardziej do wagi niż do wzrostu,narty nie widzą wzrostu ale wagę owszem dlatego dla gościa o wadze 95kg narty slalomowe 165cm to minimum a inne rodzaje nart powinien dobierać już tylko w górę. Porady w stylu -15cm do wzrostu to duże uproszczenie i często prowadzi do błędnego dobory długości

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty dobiera się bardziej do wagi niż do wzrostu,narty nie widzą wzrostu ale wagę owszem dlatego dla gościa o wadze 95kg narty slalomowe 165cm to minimum a inne rodzaje nart powinien dobierać już tylko w górę. Porady w stylu -15cm do wzrostu to duże uproszczenie i często prowadzi do błędnego dobory długości

Zgadza sie porady w stylu -15 to duze uproszczenie lecz ja zakladam że kolega technicznie jezdzi bordzo dobrze ,sam przy wzroscie 183 cm i wadze 93kg smyram na 160(wiem że wchodzac tak krotką narta ze skretu w skret moze wyrzucic nas w powietrze,gdy przejdziemy na tyly nart,ale ja zakldam że kolega jezdzi bardzo dobrze techniczni,dlatego powtarzam warto sprobować.ps.panowie to nie federacja pucharowa ustalajaca limit 165 cm panowie,155 panie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz za krótkie narty, wiem bo próbowałem, nawet na 158 jeździłem, 160 miałem swoje - przy bardzo podobnych parametrach wzrost/waga, zmiana +5 w górę daje dużo i jazda dobra technicznie nie ma tu nic do rzeczy, jeśli jeździsz dobrze technicznie na za krótkich to na dobrze dobranych będziesz jeździł na pewno lepiej. Pomijam kwestie zmęczenia i znacznie gorszej uniwesalności takich krótkich nart, które same w sobie z racji modelu są wybitnie nieuniwersalne. O konieczności pilnowania nart sam napisałeś - po co się tak męczyć?

A co zyskujesz tą mniejszą długością?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacun dla szacunów:D

Taka slalomka 160 cm przy takim wzroście może być dla mnie wyborem,ale dla cięzszego narciarza o 30 kg słuszną długością będzie 165 cm:rolleyes:

Nie ma co próbować na krótkich nartach-będą one mniej stabilne,nerwowe,gorzej trzymają na lodzie i nie będą w stanie utrzymać narciarza w czysto wykonanym skręcie ciętym-może dochodzić w końcowej fazie skrętu do uślizgu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO faktycznie wymieniłem narty i do slalomu i do giganta ale raczej chodzi mi o slalom. Myślę ze dam sobie rade na twardej narcie i takiej w sumie szukam coś szybkiego i zwrotnego:)

Zdziwiło mnie ze muszę szukać nart ok 165cm bo ja się rozglądałem za 168-170

Czyli tak reasumując mam szukać do siebie narty ok 165cm, twarda, slalomowa?

Coś z tych 3 modeli co wcześniej podałem jest godne uwagi ?

Może jeszcze jakieś inne propozycje nart ? Widzę ze padły tutaj Te fisherki ale do końca to nie wiem o co chodzi z ta "cywilna" narta

Head tez padlo ale jakos nie jest przekonany do tych nart i rozglądam się za atomic rossignol i fisher

Zdaje sobie z tego sprawę ze uzyskałem dużo odp i bardzo dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedno (i nie odbierz tego jako negowanie Twoich umiejętności). Ale 14 sezonów, poziom 7/8 i pytasz o poradę jakie narty wybrać? rozumiem, gdybys zadał pytanie bardziej zawężone np Elan Fis slx czy Head iSL RD, ale w momencie gdy zadajesz pytanie tak ogólnikowe to trudno szczegółowo na nie odpowiedzieć, nie sądzisz? Ja na Twoim miejscu wybrałbym iSL rd cywilne, powiedzmy sprzed 2-3 sezonów, albo i.supershape'a CP 13 z sezonu 2005/06, jeśli znajdziesz w idealnym stanie. Gigantek nie szukaj, bo jeśli okaże się, że dorwiesz coś sprzed np 2 sezonów w dobrej cenie z promieniem skrętu 23m a nie dogniesz jej to nie ma sensu się na niej męczyć. Zatłoczony stok i 4 karnetowe godziny spędzisz w barze patrząc na innych cieszących się urokami krótkiego radiusa.

A dokładnie tego supershape'a miałem okazje przetestować i jak dla mnie super. Ale znajomy dorwał je w tamtym sezonie nowe w folii bez wiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też się często nad takimi dylematami zastanawiam :confused:

Stąd własnie mój szacun dla szacunów:) Jezeli ktoś na poziomie jazdy 7/8 i 14 sezonów pyta się ogólnie na czym powinien jeździć a koledzy z zapałem tłumaczą różnice w jeździe na krótkich i długich nartach to chyba ktos sobie robi jaja:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami tak bywa ,mam chyba ze dwóch znajomych ,których określiłbym spokojnie na 8 - 9 ,ale oni zupełnie nie zdają sobie z tego sprawy ,jeżdżą od dziecka obecnie mają po 40 + i nigdy nie interesowali się nowinkami ,po prostu jak kupią narty to do póki się nie skończą to jadą a jak muszą wymienić to coś im tam pan powie w sklepie ,coś zasłyszą i dalej rzeźbią przez 7 lat nie interesując się więcej.O ,właśnie jeden z nich ostatnio zmienił narty ale tylko dlatego ,że do skibusu ledwo mieścił się z nimi na wysokość ,to były stare Atomic tzw.półcarvingi chyba ze 2.20 ale wymiatał na nich ,że innym sprzęt nie pomagał ,jego zdaniem oczywiście sobie tylko jeździł ot tak sobie .Wiecie co mu właśnie pan polecił w sklepie pół komisie ? nowe ale sprzed 6 lat Atomic SX 11 ,i kupił i śmiga tak samo dobrze jak na tamtych i mówi że na następne 10 lat nie będzie miał wydatków ,po prostu kupił i zapomniał i nie interesuje go nic więcej ,są tacy ludzie którzy czerpią czystą przyjemność a promienie ,smarowanie i tego typu tam inne zostawiają pasjonatom sprzętu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd własnie mój szacun dla szacunów:) Jezeli ktoś na poziomie jazdy 7/8 i 14 sezonów pyta się ogólnie na czym powinien jeździć a koledzy z zapałem tłumaczą różnice w jeździe na krótkich i długich nartach to chyba ktos sobie robi jaja:)

Jest spora różnica pomiędzy samooceną 7/8 a jazdą na poziomie 7/8. Po drugie nikt pytającemu nie tłumaczy niuansów ale próbujemy skorygować poradę, która wydaje nam się nie trafiona, po trzecie rozmawiamy sobie w temacie a forum to miejsce do takich rozmów i wymiany doświadczeń i obserwacji - same cięte riposty w dużej ilości ponoć są na Onecie. Wydaje mi się, że się czepiasz i próbujesz zasiąść w loży szyderców - tam się jednak ciężko dostać i mało to komu się udaje:cool:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....ale raczej chodzi mi o slalom [...] szybkiego i zwrotnego:)

[...]

Zdziwiło mnie ze muszę szukać nart ok 165cm bo ja się rozglądałem za 168-170

[...]

Czyli tak reasumując mam szukać do siebie narty ok 165cm, twarda, slalomowa?

Chodzi Ci o slalom "czy raczej slalom" ?

Długość 165 doradzana jest wyłącznie dla narty slalomowej, inne narty bierz dłuższe (nie mówimy o gigancie).

Reasumując określ się, chociaż slalomką da się pojechać "dużo" to z założenia jest to wąska specjalizacja i męcząca. Jeżeli tak, to odpowiedzi masz, cywilny - sklepowy world cup 165 czyli pierwsza slalomka nie serwisowa.

A jeżeli nie, to może jednak górna półka narty cross lub allmountain, też zwrotne, choć mniej troszkę, ale bardziej uniwersalne ?

Jeżeli Twoja samoocena = rzeczywistość to pojedziesz na wszystkim i dociśniesz wszystko (jeszcze z tą masą), tylko sam sobie powiedz co chcesz jeździć.

I znowu WIND będzie zdumiony.

Więc się w końcu ujawnię - Piotr Bachleda - Curuś alias Bydliński :D;)

Pozdrawiam,

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...