Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Gdzie do Austrii początkiem grudnia?


asiek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja polecam Stubai. Bliżej niż do Solden, taniej niż na Tuxie. Sam lodowiec składa się z trzech/czterech pól do jazdy. Tak, że jest gdzie jeździć na trzy dni. Co do pobytu to poszukaj w wiosce Milders, już w miarę blisko z dojazdem. Na każdy lodowiec trzeba dojeżdżać, raz krócej raz dłużej. Najbliżej z miejscowości noclegowej jest na Kicka (Kaprun), każdy inny to 15-20 min. Jeżdża busy, to auta nie ma potrzeby ruszać. A jechać można w ciemno, bez problemów się znajdzie miejsce noclegu. Ja tam nocowałem w hotelach i w kwaterach. O tej porze roku nie ma problemów z noclegami.

Jedno mnie tylko zastanawia przy Stubaiu - jak tak zamkną lodowiec z powodu wiatru (co się zdarza jak czytałam) to nie będzie już gdzie pojeździć :(

W Solden chyba jest szansa, że początkiem grudnia będzie czynne coś więcej :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno mnie tylko zastanawia przy Stubaiu - jak tak zamkną lodowiec z powodu wiatru (co się zdarza jak czytałam) to nie będzie już gdzie pojeździć :(

W Solden chyba jest szansa, że początkiem grudnia będzie czynne coś więcej :confused:

Dokładnie w Solden można jeździć także w Obergurgl Hochgurgl. Pozatym część kompleksu w Solden znajduje sie poniżej lodowców.

Obergurgl Hochgurgl działa juz w grudniu na 100%. Czasem z opóźnieniem działa część kompleksu gaislachkogl.

Generalnie moim zdaniem jeden z najfajniejszych ośrodków.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno mnie tylko zastanawia przy Stubaiu - jak tak zamkną lodowiec z powodu wiatru (co się zdarza jak czytałam) to nie będzie już gdzie pojeździć :(

W Solden chyba jest szansa, że początkiem grudnia będzie czynne coś więcej :confused:

Ja bym wybrał Soelden. Byłem i tu i tu. W grudniu w Soelden na pewno masz więcej terenu do pojechania a i ewentualnie przy złej pogodzie niżej da się pojeździć. Masz po prostu wyjście awaryjne.

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na wyszukiwarkę na www.soelden.com

Ja przed chwilą wrzuciłam dane Twojego wyjazdu i jest jeszcze sporo ofert w Solden, dla dwóch osób ze śniadaniem w granicach 300Euro za cały pobyt, bez wyżywienia odpowiednio taniej.

Tak też robię, ale już nie wiem czy można temu wierzyć. Jedna oferta naprawdę fajna pojawiła się nam na tej stronie za 316 euro, a jak już wysłaliśmy oficjalne zapytanie do obiektu to podali nam 399 euro!!! spora rozbieżność :rolleyes:

Byli wręcz zdziwieni inną ceną i potwierdzili, że podana przez nich jest prawidłowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to dziwne. Mnie się to nigdy nie zdarzyło. Myślę też, że jak będziesz rezerwować bezpośrednio przez stronę (w wersji niemieckiej jest przycisk "Buchung" obok oferty) to nie ma mowy o rozbieżności ofert cenowych.

A tak w ogóle to zazdroszczę ogromnie tego wypadu i czekam na relację i zdjęcia. My na razie odliczamy miesiące do styczniowego Solden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to dziwne. Mnie się to nigdy nie zdarzyło. Myślę też, że jak będziesz rezerwować bezpośrednio przez stronę (w wersji niemieckiej jest przycisk "Buchung" obok oferty) to nie ma mowy o rozbieżności ofert cenowych.

Może tak zaryzykujemy.

Ile razy bym nie próbowała wyszukiwać na stronie Solden tyle razy wyskakuje cena 316 euro za mniejszy apartament. Są też droższe.

Może celowo oferują nam ten o wyższej cenie :confused:

A tak w ogóle to zazdroszczę ogromnie tego wypadu i czekam na relację i zdjęcia. My na razie odliczamy miesiące do styczniowego Solden.

Postaram się zadośćuczynić tej prośbie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak zaryzykujemy.

Ile razy bym nie próbowała wyszukiwać na stronie Solden tyle razy wyskakuje cena 316 euro za mniejszy apartament. Są też droższe.

Może celowo oferują nam ten o wyższej cenie :confused:

Postaram się zadośćuczynić tej prośbie. :)

Widać kryzys dosięgnął już i Austriaków z "bogatego" Soelden;) i próbują dodatkowo zarobić... a tak na poważnie-często są takie robieżnosci-jeśli jest jakaś cena podana w wyszukiwarce na oficjalnej stronie Soelden,czy www.oetztal.com to bukuj,tylko wydrukuj sobie na wszelki wypadek maila z potwierdzeniem rezerwacji.W ubiegłym roku miałem właśnie tam taki przypadek-gościu miał inną cenę na stronie www (najtańszą),na stronie www.oetztal.com byla o parędziesiąt euro wyższa i co ciekawe-rosła średnio o 10 euro na tydzień-natomiast w mailu podał zupełnie inną-kosmiczną kwotę(jakieś 200 e więcej).Potem na miejscu też chciał nas oszukać i wmówić,że pobrana zaliczka (OK.20 % CENY)przez stronę www.oetztal.com to opłata za rezerwację,a jemu mamy zapłacić całość-tak,ze trzeba uważać.

Zobacz też na www.tiscover.at albo na www.booking.com - mają tam nieraz ciekawe oferty -nawet jakieś Last Minute udaje się nieraz trafić-tydzień temu były niektóre oferty w Soelden z 20 % zniżką

My teraz mieszkaliśmy w fajnych apartamentach z basenem,sauną w Langenfeld-za 4 os. apartament płaciliśmy 80 e/dziennie + sprzątanie końcowe 30 e + kurtaxa

http://www.ferienhotels-tirol.at/oetztal/

Edytowane przez JurekByd
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać kryzys dosięgnął już i Austriaków z "bogatego" Soelden;) i próbują dodatkowo zarobić... a tak na poważnie-często są takie robieżnosci-jeśli jest jakaś cena podana w wyszukiwarce na oficjalnej stronie Soelden,czy www.oetztal.com to bukuj,tylko wydrukuj sobie na wszelki wypadek maila z potwierdzeniem rezerwacji.W ubiegłym roku miałem właśnie tam taki przypadek-gościu miał inną cenę na stronie www (najtańszą),na stronie www.oetztal.com byla o parędziesiąt euro wyższa i co ciekawe-rosła średnio o 10 euro na tydzień-natomiast w mailu podał zupełnie inną-kosmiczną kwotę(jakieś 200 e więcej).Potem na miejscu też chciał nas oszukać i wmówić,że pobrana zaliczka (OK.20 % CENY)przez stronę www.oetztal.com to opłata za rezerwację,a jemu mamy zapłacić całość-tak,ze trzeba uważać.

Zobacz też na www.tiscover.at albo na www.booking.com - mają tam nieraz ciekawe oferty -nawet jakieś Last Minute udaje się nieraz trafić-tydzień temu były niektóre oferty w Soelden z 20 % zniżką

My teraz mieszkaliśmy w fajnych apartamentach z basenem,sauną w Langenfeld-za 4 os. apartament płaciliśmy 80 e/dziennie + sprzątanie końcowe 30 e + kurtaxa

http://www.ferienhotels-tirol.at/oetztal/

Dobrze wiedzieć i w sumie niezły pomysł z tym bukowaniem i wydrukiem oferty, w sumie to wiążąca oferta. Być może skorzystamy.

Przyjrzałam się dokładnie ich stronie i na moje oko oferują nam większy (zarazem droższy apartament) niż ten, który pokazuje się nam w wyszukiwarce. W sumie nie wiem dlaczego.

Rzucę też jeszcze okiem na strony, które podałeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Planuję wyjazd do Austrii w ferie woj. mazowieckiego. Żona nie lubi tłoku. szukamy wiec miejsc gdzie nie będzie zbyt dużo ludzi , czy to w ogóle możliwe w tym okresie.

Z góry dziękuję za propozycje.

Nie będzie raczej możliwe i to nawet nie ze względu na Mazowieckie ferie, ale ogólnie na ferie w Europie. Oczywiście można to minimalizować poprzez wybór mniejszego niepopularnego ośrodka, a przede wszystkim omijać łukiem te najbardziej topowe, np Ischgl, cały Zillertal, Soelden.

Zastanów się nad ośrodkami w Karyntii, lub na styku w Karyntii i Salzburgerlandu: Bad Kleinkirchheim, Gerlitzen Alpe, Katschberg, Großeck - Speiereck - Mauterndorf, Fanningberg, o albo jeszcze we Wschodnim Tyrol: Grossglockner restort Kals-Matrei, tu na pewno będzie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież w tym roku terminy ferii w mazowieckim nie pokrywają się właściwie z feriami w żadnym kraju alpejskim, albo w Alpy intensywnie wyjeżdżającym więc można spokojnie podejść do tematu. Wypadają jeszcze w niskim sezonie. Na pewno w jednych ośrodkach będzie mniejsze, w innych większe obłożenie, ale myślę, że wszędzie będzie można się wyjeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...