Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zmiana nart.


KTomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Do tej pory jeździłem na Atomicach sl 12. Pech chciał, ze 2 ostatnie sezony spędziłem w domu w związku z poważnym wypadkiem samochodowym (uszkodzenie kręgosłupa). W tym sezonie mam nadzieję nareszcie pojezdzić :) Niestety nie moge zbytni narazac kregoslupa wiec atomici sl odpadają jak i każda sztywniejsza narta. Muszę przejść na styl jazdy "relaksacyjnej" :( nawet nie wiecie jaki to ból.

Moje prośba dotyczy polecenia jakieś narty do takiej własnie jazdy. Nie tak dla emeryta, ale coś łatwego i jednocześn ie pozwalającego do czasu do czasu zaszaleć :).

Piszę dlatego, że totalnie wypadłem z obiegu i nie wiem co wybrać w setkach ofert różnych firm na rynku.

Dzięki za rady, Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jeżdziłem w bardzo miękkim i mokrym sniegu na podobnych atomikach. Po prostu męczyłem sie, a kolega, gorzej teoretycznie jeżdżący, jakoś sobie radził. Zamieniliśmy się nartami, po jednym zjeżdzie on rzucił moje a ja dowiedziałem się dlaczego tak sobie radził! Dziś i ja mam takie narty. Są to narty dla każdego, łatwe, przyjazne i lekkie. Na lodzie nie bardzo trzymaja, ale tak do jazdy, na cały dzień,trochę po zrytym, trochę po muldach, dobre. Jest to HEAD xenon 8,narta juz chyba nie produkowana. Myślę, że ma już nastepcę- trzeba by popytać. Moze właśnie na takich, lub nowszym modelu , powinieneś spróbować? Narta jest szeroka, lekka, w miarę dobrze skręca ( r coś koło 13m), tak że i przyciać na niej mozna swobodnie. Z pewnościa są narty lepsze, ja ich nie znam bo nie próbowałem. Polecam to co znam i co mi spasowało. Dziś wyglada to tak, rano na zmrożony stok biorę atomiki lub stare eleny,pózniej, jak już jest miękko czy zryte, heady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana nart....... :-(

KTomku, jeżeli pozwolisz, podepnę się pod Twój temat. Mam podobny jak Ty problem. Lubię/lubiłem narty RC, Fischer RC, AtomiGS9 a ostatnio Nordica Dobermann Pro RC. Ta Nordica to dla mnie najlepsza narta, Atomic przy niej to kapec... Ale jesienią ub. r. uległem wypadkowi, złamanie kręgosłupa, dożywotnia stabilizacja 5 kręgów, i o szaleństwach na stoku nie ma mowy. Na razie muszę kupić fajny żółwik/ochraniacz kręgosłupa, i postawić pierwsze kroki na swoich nartach ( ub, sezon stracony). Z posiadanych nart już na pewno nie wycisnę nawet z 50%, więc także zastanawiam się nad zmiana nart na >bardziej przyjazne<, coś o dł. 165/170 cm, R~14 m......

Wszelkie porady i sugestie mile widziane.

Pozdrawiam Adam.

Parę lat temu testowałem te nartki: Head Isupershape Magnum dł. 170 cm, R=13,5 m

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2363&id_modelu=3027

chodziły fajnie, dobre trzymanie na twardym, ogólnie moje bajki, ale były za miękkie, może teraz do nich powrócę i jeszcze raz przetestuję.......

A może podpowiecie inne nartki o podobnej jak te Heady charakterystyce?

Pozdrawiam raz jeszcze....

Edytowane przez Omen7701
Skleroza.....:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote=Omen7701;140859 Parę lat temu testowałem te nartki: Head Isupershape Magnum dł. 170 cm, R=13,5 m

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2363&id_modelu=3027

chodziły fajnie, dobre trzymanie na twardym, ogólnie moje bajki, ale były za miękkie, może teraz do nich powrócę i jeszcze raz przetestuję.......

A może podpowiecie inne nartki o podobnej jak te Heady charakterystyce?

Pozdrawiam raz jeszcze....

Tak:DHead Titan,ta sama charakterystyka;)-nigdy wcześniej nie jeździlem na twardzszych nartach:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Dzięki dla wszystkich za podpowiedzi. Spróbuje coś z all mountain. Najlepiej to na początku sezonu skorzystam z wypożyczalni i pojeżdżę na różnych modelach. Wydaje mi sie, że jedną z lepiej wyposażonych jest wypożyczalnia sprzętu w Wisle na Soszowie, a i fajnie mi sie tam jeździ.

Adam z tego co piszesz to u Ciebie poważniejsza sprawa z kontuzją kręgosłupa, gratulacje za upór i chęć powrotu do jazdy na deskach, Powodzenia.

Pozdrawiam, Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Półtora roku temu przeszedłem operację kręgosłupa (usunięty dysk + implant). Po roku od operacji neurochirurg zezwolil mi na powrót na stok, warunek oczy dookoła głowy. Najwiekszym zagrożeniem są inni narciarze, a właściwie kontakt z nimi, dlatego zrezygnowałem z jazdy w sezonie. Pierwszy wyjazd po roku potraktowałem bardzo rekreacyjnie, narty pozostały stare, tj. Atomic Metron B5. Trochę się bałem, że będą zbyt wymagające dla kręgosłupa ale wszystko było ok. Jeżeli mogę Ci coś poradzić, to nie kupuj na razie nic nowego. Lepiej zapłać parę złotych, wypróbuj sprzęt z wypożyczalni, sprawdzisz, które nartki pasują Ci najbardziej, a zakupy zrób po powrocie.

I koniecznie pamiętaj o ochraniaczu na kręgosłup.

Pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...