Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kurtka narciarska i spodnie na alpejskie warunki


Reyka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem ze znalezieniem, a dokładniej dobraniem kurtki. Na pół roku wybieram się poza granice tego pięknego kraju, bo zasilić konto, a kapryśny los skierował mnie do Val d'Isere. Jako, że do tej pory nie miałam okazji jeździć za wiele na nartach, a i z funduszami kiepsko, to nie kupowałam kurtki stricte narciarskiej. Jednak skoro nadarza się taka okazja i będzie czas by pojeździć, to chciałabym zakupić coś porządniejszego, choć mam fundusze dość skromne, tak 700, max.900 złotych. Byłam w kilku sklepach sportowych, ale jako laik nie chciałabym zmarnować oszczędności na kiepski sprzęt.

z góry dziękuję za wszelkie rady i pomoc

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór masz ogromny, wybieraj co zechcesz. Pamiętaj o nieprzemakalności, oddychalności i wiatroszczelności. Ważny jest też kolor- na jasną spadnie Ci kropla wody ze smarem i rdzą z kółka wyciagu i - jesteś już smoluch. Ale do rzeczy- mój wybór. Zacznę od spodu- bielizna termoaktywna, na to ocieplenie (np. polar ) i wierzchnia pokrywa (membrana). W zależności od temperatury ocieplenie zakładasz grubsze lub cieńsze,po prostu dopasowujesz do warunków. Warstwa wierzchnia to kurtka bez ocieplenia, np. z geretexu czy softshel, taka z siateczką pod spodem. Taki zestaw służyć Ci będzie i w zimie i w lecie, jest uniwersalny! A kurtka? Powinna mieć zasuwane kieszenie, odpinany kaptur, kieszenie zewnętrzne i wewnętrzne. Kolor wg uznania. Zauważ że w takim zestawie jak się spocisz, wypierzesz bieliznę i ewentualnie polar. Jak zapocisz kurtkę z ociepleniem, całą musisz prać. Ja od kilkunastu lat takie zestawy używam i dlatego polecam. Nie kupuj tylko chińskich podróbek z bazaru. Namoknie Ci toto na pierwszym deszczu a i zafarbować potrafi. jak koledze który "colmar" sobie kupił. Powodzenia w zakupach!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi właśnie na porządnej kurtce, która przetrwa wszelkie akrobacje na śniegu i spodniach, które zniosą dobrze upadki. Robiąc małe rozpoznanie w sklepach sportowych, prezentowano mi gadżeciarskie kurtki, które im bardziej kolorowe tym droższe i lepsze według nich, a największym plusem była nie wytrzymałość, ale modny fason i znana marka. Dlatego szukam pomocy ludzi którzy się naprawdę na tym znają i jestem wdzięczna za wszystkie rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Warstwa wierzchnia to kurtka bez ocieplenia, np. z geretexu czy softshel, taka z siateczką pod spodem.

z doświadczenia to jeśli taka kurtka to proponuje bez siateczki.....(dla faceta to na 100%) przy przepoceniu wystarczy wytrzeć kurtkę chusteczka i jest sucha... a z siateczką bywa rożnie .

Ale ta uwaga dotyczy raczej kurtki używanej podczas wypadów w góry(wiosna/lato/jesień)

Pozdrawiam

Mirek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zainteresować się odzież marki Killtec. Kilka lat temu przeprowadziliśmy test damskiej kurtki, która wg. nas otrzymała najwyższe oceny. W swojej grupie cenowej to jedne z najlepszych ciuchów.
reyka tu masz kurtkę o której mówił JC ,naprawde dobra cena,z tego co się orientuje to level 10 tej kurteczki kosztuje ok 1000-ka http://allegro.pl/killtec-nowy-level-10-rozmiar-l-i1932066785.html Edytowane przez marcinn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że do tej pory nie miałam okazji jeździć za wiele na nartach, a i z funduszami kiepsko, to nie kupowałam kurtki stricte narciarskiej. Jednak skoro nadarza się taka okazja i będzie czas by pojeździć, to chciałabym zakupić coś porządniejszego, choć mam fundusze dość skromne, tak 700, max.900 złotych. Byłam w kilku sklepach sportowych, ale jako laik nie chciałabym zmarnować oszczędności na kiepski sprzęt.

z góry dziękuję za wszelkie rady i pomoc

pozdrawiam

Nie wiem czemu z takim uporem polecasz marcinn dziewczynie męskie kurtki. :biggrin:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale muszę zadać to pytanie :)

jakiego rodzaju kurtki szukasz? młodzieżowej (kolorowej i słodko i pięknie wyglądającej)

czy bardziej stonowanej ???

dla mnie idealnym rozwiązaniem było by poszukanie na

twotip.pl

360sklep.pl

np:

http://www.twotip.com/kurtki-c-88/nike-6-0-kesak-jacket-wmn-11-12-black-solar-red-p-9579.html

i jakiś softshell na cieplejsze dni

http://www.twotip.com/kurtki-c-88/armada-tram-softshell-wmn-10-11-fioletowa-p-7068.html

polecam kurtki

armady i salomona bo są zrobione mega fajnie młodzieżowo, równierz O`neil, burton i CLTN wypuszczają bardzo przyjemne dla oka kurtki

moja dziewczyna ma Roxy i jest zadowolona

volcom równierz fajnie szyje i dla mnie kobiety w takich kurteczkach a nie na szaro czerwono lub czarno wyglądają zabójczo

http://www.360sklep.pl/snowboard/damski/kurtki-snowboardowe/detail/37-kurtki/flypage/20643-kurtka-snowboardowa-damska-volcom-bauhaus-white?sef=hcfp

http://www.360sklep.pl/snowboard/damski/kurtki-snowboardowe/detail/37-kurtki/flypage/22226-kurtka-snowboardowa-damska-burton-method-brt-white-painted-pla?sef=hcfp

http://www.360sklep.pl/snowboard/damski/kurtki-snowboardowe/detail/37-kurtki/flypage/23027-kurtka-snowboardowa-damska-volcom-cassina-purple-passion?sef=hcfp

i jakieś spodnie tak na wszelki o ile też Cię interesują

http://www.360sklep.pl/snowboard/damski/spodnie-snowboardowe/detail/38-spodnie/flypage/24087-spodnie-snowboardowe-damskie-volcom-vico-blue?sef=hcfp

http://www.360sklep.pl/snowboard/damski/spodnie-snowboardowe/detail/38-spodnie/flypage/18420-spodnie-snowboardowe-damskie-ride-union-white?sef=hcfp

co do kurtek bardziej stonowanych

to proszę

http://www.snowshop.pl/index.php?k=katalog&w=szukaj_s&d=1240&d1=256&d2=&d3=&d4=&sort_by=&5=2661&27=&7=

może i rozmiary są to jednak cena też duża

a w momencie jak jest do wyboru coś 4F lub blizz itd. firm po 450-1000 zł (jak tym w linku) to wolałbym wziąć coś z wymienionych rzeczy z początku mojego wpisu dlaczego?

nawet na drugi sezon kurtka nie traci zbytnio wartości,bardzo łatwo sprzedać kurtkę firm typu CLTN, salomon, armada, roxy, volcom itp. ponieważ one są i będą modne i poszukiwane

na dowód tego to:

wczoraj wysłałem swoją kurtkę z przed 2 lat za 200 zł CLTN a nowe są po 400zł

Edytowane przez Bańka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się spodnie dostać - 686, jedyne wygodne i pasujące na moje gabaryty, jednak najważniejszego brak:( byłam w salomonie w outlecie i mieli naprawdę fajne kurtki, ale średnio wygodne dostępne modele, bo ogrzewane. Dalej niestrudzenie przemierzam miasto rowerem w poszukiwaniu tej jednej jedynej. Trochę się boję kupować online, ze względu na różnicę rozmiarów. Najważniejsze jest dla mnie żeby była praktyczna i wygodna. wzory to drugorzędna sprawa, ale zdecydowanie szukam czegoś kolorowego, bo spodnie były tylko czarne

Edytowane przez Reyka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

686 - dobra jakość :) , oceniając po marce jest to porządny zakup

co do zakupów online to się nie bój :) rozmiarówka odpowiada wymiarom rzeczywistym ( kwestia sklepu w jakim się kupuję )

kurtki tych samych firm będą miały te same rozmiary w necie i w sklepie :)

dodatkowo sklepy online nie robią problemów ze ewentualnym odesłaniem za małej/za dużej kurtki

www.twotip.pl

www.360sklep.pl

www.supersklep.pl

www.supair.pl

www.adrenalinasklep.pl

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na miejscu kurtki są jeszcze droższe, a przebitka sięga między 30% a 50%. Znajomi którzy pracowali tam w zeszłym roku i dwa lata temu radzili się tutaj zaopatrzyć. Na koniec sezonu tam zawsze są targi i wszystko im idzie, wtedy nawet za 15 euro można świetny sprzęt dostać.

Ja ostatecznie kupiłam kurtkę marmot w skalniku i do niej dobrałam polar ( w tej chwili przecenione o 50%). Na moje szczęście honorują zniżki na euro26 i w sezonowej wyprzedaży udało mi się upolować bardzo fajną kurtkę.

Dziękuję za wszelką pomoc, bo inaczej zginęłabym marnie w poszukiwaniu odpowiedniego sprzętu, a tak czuję sięw pełni gotowa na półroczną wyprawę w Alpy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja jestem już na miejscu i w dniu przyjazdu spadł pierwszy w tym roku śnieg, więc przywieźliśmy dobrą pogodę:) Jeśli chcesz Marku, to poszukam czegoś tu na miejscu, powiedz tylko na kiedy i w jakim przedziale cenowym, bo już ogarniam tu co i jak. Jest póki co cudownie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

przeglądając oferty różnych sklepów w poszukiwaniu kurtki na wyjazd natrafiłam na fajną promocję na mega kurtkę i stwierdziłam, że muszę się z Wami podzielić tą wiadomością. Nie będę się rozpisywać, tylko same rzućcie okiem i oceńcie... - w rzeczywistości prezentuje się jeszcze lepiej... no i tej kolor - po prostu rewelacja. Mam nadzieję, że się sprawdzi w mega niskich temperaturach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...