Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jak długość nart?


Smolek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...

Na dole sa opisane umiejetnosci i oczekiwania. Moze doradzisz mi jakis model?

1. K/M - Mezczyzna

2. Wiek - 18

3. Waga - 95

4. Wzrost - 172

5. Jak długo jeździsz na nartach ? - 3lata

6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? (www.skionline.pl/forum/showthread.php/11328-Skala-umiejętności) - Srednio zaawansowany po miedzy 6 a 7 (zjade z kazdej gorki, jezdze na krawedziach czasami na stromiznach slizgam sie po stoku)

7. Jakie masz buty ? ( FLEX ) - Nordica Easy move cos takiego (http://allegro.pl/fajne-buty-nordica...996361042.html) moje maja jeszcze regulacje na walk i ski. Jednak tez rozwazam zmiane butow.

8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? ( opisz swoje wrażenia ) - volki carver vr tak to wyglada ( http://www.zimbio.com/Skiing/article...lia+Adjustable ) dlugosc 150 wydaje mi sie ze sa za miekkie i za delikatne. Czesto gdy jest lod, zle ubity snieg, grudki lub gdy osiagne wieksza predkosc trace nad nimi kontrole.

9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? -szukam nart na ktorych bede mogl delikatnie wyskoczyc na muldach, pojezdzic slalomem, prosto ,,na krechy'', szerokimi lukami. Nie mam zamiaru uzywac ich do extremalnego carwingu. Bede jezdzil z kijkami

10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? ( niebieskie, czerwone, czarne, sztruks, muldy, jazda pozatrasowa ) poza trasa nie zamierzam jezdzic. Glownie bieszczadzkie wyciagi - Ustrzyki dolne (gromadzy, laworta) czasami inne regiony polski. Po kupnie nart planuje Slowackie tatry

11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? ( turystycznie, sportowo ) Turystycznie

12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? moja kondycja jest ok, chodze na silownie oraz trenuje sztuki walki. 5-6 razy w miesiacu czasami jakis 3 dniowy wypad

13. Możliwości finansowe 500-600zl. Jestem za uzywkami, gdyz mozna kupic cos lepszego uzywanego niz gorszego nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiem ogólnie dla wszystkich. dobór długości zależy od narty

jeśli wybieramy slalomkę (wcięcie narty ok 12m) powinniśmy wziąć tak do brody

a jeśli gigantówkę ( ok 18m) to do czoła .

Ehhhhh, myślałem, że święta etc. to przemilczę....:smile:

Ale zaraz północ mija, więc okres ochronny się kończy ;)

CzteryDni - tak po koleżeńsku i w uproszczeniu to: srutututututu

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do MIHUMOR: inni tez moga pomuc. Z gory dziekuje

Szukalem nart ktore mi poleciles na allegro i to co znalalem:

HEAD ICON 60TT - http://allegro.pl/head-icon-60tt-dl-164cm-09-10-i2004911774.html z opisu wydaje mi sie ze sa dobrze roztuczone wiec raczej odpadaja

FISCHER PROGRESSOR 8+ - http://allegro.pl/fischer-progressor-8-165-cm-wiazania-fsx11-i2006041820.html wydaja sie chyba ok

A co myslisz o salomon equipe jest ich sporo na allegro i mozna bylo by wybrac cos dobrego. Lub Atomic Gs, Ls - z tym ze one sa jeszcze podzielone np: ls11, gs, 12, equpi v3, itp.

PROSZE O POMOC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki Progressor może być niemniej nie podejmuje się oceny nart używanych np zdjęć czy opisu. Nart o jakich piszesz bym Ci nie polecał, różne SL, Gs i inne skrótowo opisywane narty race bym odpuścił, masz za sobą 3 sezony, to niewiele i moim zdaniem trzeba jeszcze pojeździć na nartach w dobrej długości by nabrać doświadczenia i umiejętnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorę po uwagę wzrost. nie wagę i umiejętności,, co do slalomówek to ok. ponizej brody (są zwrotniejsze)

Zdecydowanie się zgadzam. Zwrotnośc jest kluczowa - zwłaszcza przy pomiarach - "slalomówki" poniżej brody ograniczają ryzyko uszkodzenia zębów :-).

Zadaj sobie odrobinę trudu proszę i poczytaj nim zaczniesz "nauczac".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

To moj pierwszy post na forum :) wiec witam wszystkich!

Jestem na kupnie drugiej pary nart i nowych butow. Jesli chodzi o buty to jezeli moglibyscie cos fajnego polecic, jezeli chodzi o narty to chce cos na stok do przyjemnej jazdy. Przymierzam sie kupic Head Icon TT 80. Czy to dobry pomysl i jaki rozmiar wziasc - 164 czy 170cm? Teraz mam Radical R8X, fajnie sie jezdzi, ale pod koneic wzeszlego sezonu siadlem na te Heady i oniemialem na co one pozwalaja i jak latwo sie to w nich robi :), krotkie skrety sa bez porownania latwiejsze. Testowalem na dlugosci 164 i teraz sie zstanawiam czy takie wziasc, czy jednak na moj wzrost (183 cm) nie lepiej 170cm?

Moje szczegolowe dane:

1. K/M - Mezczyzna

2. Wiek - 27

3. Waga - 85 (uprawiam duzo sportow, jestem dosc dobrze zbudowany, i mam mocne nogi)

4. Wzrost - 183

5. Jak długo jeździsz na nartach ? - od ponad 10 lat dosc sporadycznie, ostatnie 4 lata (jak na mnie :P) sporo - przynajmniej 10 - 15 dni na nartach.

6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? (http://www.skionline.pl/forum/showth...a-umiejętności) - wg. skali forum to ta najwyzsza (choc nie uwazam, zebym byl super narciarzem)

7. Jakie masz buty ? ( FLEX ) - Mam jakies Nordica raczej dla poczatkujacych, ale to nie problem bo kupuje nowe. (Prosze tez o porade)

8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? ( opisz swoje wrażenia ) - Rossignol Radical R8X Oversize. Mojer pierwsze carvingowe narty ostatnie 3 sezony jezdze na nich. Od dwoch sezonow sa mi posluszne, wiec jazda jest fajna, acz, jak pisalem wyzej, wymaga to duzo wiecej wysilku niz na Headach.

9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? - to ma byc do normalnego carvingu (krotki i dlugi carving) jazda raczej szybka.

10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? ( niebieskie, czerwone, czarne, sztruks, muldy, jazda pozatrasowa ), - wszystkie kolory, na muldy tez. Poza trase to pewnie utone w tych nartach, ale jak beda warunki to przy stoku na pewno bede sie bawil. Czy kraj cos ma do rzeczy? - Francja i Szwajcaria zdecydowanie najczesciej, czasem moze Wlochy, Austria lub Polska.

11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? ( turystycznie, sportowo ) Turystycznie

12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? kondycja bdb. ~15 dni w roku na stoku.

13. Możliwości finansowe - kryzys jest ;P wiec oczywiscie najchetniej jak najmniej. kupie pewnie uzywane, acz jesli byloby cos niebianskiego to de facto nie mam limitu. To raczej tyczy sie butow, bo te Heady jestem prawie zdecydowany kupic z drugiej reki.

Bardzo was prosze o pomoc. Jeszcze rok temu nie sadzilem, ze jest az taka roznica w jezdzie pomiedzy roznymi typami nart... fakt ten mnie tak zaskoczyl, ze teraz od paru godzin zastanawiam sie czy dlugosc glupiej narty ma byc 6 cm dluzsza czy krotsza ;)

Z gory dzieki za pomoc z tym problemem!

Andrzej

Edytowane przez gand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...