Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Francja - gdzie jechać na ferie?


laryzbyszko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W te ferie zimowe chciałbym się wybrać do Francji. Tu pojawia się wiele pytań.

Po pierwsze, bardzo zainteresowała mnie oferta biura Espace Trans. Wyjazdy mają dobre ceny, hotele wydają się być ok zarówno na zdjęciach jak w opiniach na stronach typu Holidaycheck. Mam tylko pytanie czy ktoś miał jakiekolwiek doświadczenia z tym biurem i czy może je polecić?

Po drugie, pojawia się pytanie w jakie miejsce jechać? Termin, który mi pasuje to 14.01-29.01, wyjazd na tydzień. W tym terminie w ofercie są wyjazdy do wyjazdy do Les 2 Alpes, Alp d'Huez, Trzy Doliny - Menuires (które zainteresowało mne najbardziej) i Val Thorens, Val Cenis, Espace Lumiere (Praloup), Tignes-Val D'Isere, Les Arcs, Saint Sorlin, Valmeiner-Valloire, Serre Chevalier, La Rosiere, Portes Du Soleil - Avoriaz, Les Orres. Jak widać ofert jest bardzo dużo, a ja nie wiem co wybrać. Oferty typu Ski Safari odpadają, bo w zeszłym roku byłem na czymś takim w Austrii i byłem tym zmęczony.

Mój poziom to 7-8, chciałbym zażyć trochę puchu/freeride'u (nie freestyle'u), ale takiego (raczej) bez wchodzenia, na pewno bez przewodnika. Do tego trochę szerokich tras czerwonych we włoskim stylu (dobrze przygotowanych), głównie ze względu na moją dziewczynę. Poza tym ważne jest żeby był śnieg i pogoda (niekoniecznie słońce, ale żeby dało się jeździć ). Oczywiście nikt nie zagwarantuje mi pogody, ale na pewno są lepsze i gorsze pod tym względem ośrodki. Apres ski też by się przydało, ale nie potrzebuję niewiadomo jakich klubów, fajne knajpki i miejsce na spacer wystarczą. Super by było, gdyby można było wyjść z hotelu od razu na stok.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W te ferie zimowe chciałbym się wybrać do Francji. Tu pojawia się wiele pytań.

Po pierwsze, bardzo zainteresowała mnie oferta biura Espace Trans. Wyjazdy mają dobre ceny, hotele wydają się być ok zarówno na zdjęciach jak w opiniach na stronach typu Holidaycheck. Mam tylko pytanie czy ktoś miał jakiekolwiek doświadczenia z tym biurem i czy może je polecić?

Po drugie, pojawia się pytanie w jakie miejsce jechać? Termin, który mi pasuje to 14.01-29.01, wyjazd na tydzień. W tym terminie w ofercie są wyjazdy do wyjazdy do Les 2 Alpes, Alp d'Huez, Trzy Doliny - Menuires (które zainteresowało mne najbardziej) i Val Thorens, Val Cenis, Espace Lumiere (Praloup), Tignes-Val D'Isere, Les Arcs, Saint Sorlin, Valmeiner-Valloire, Serre Chevalier, La Rosiere, Portes Du Soleil - Avoriaz, Les Orres. Jak widać ofert jest bardzo dużo, a ja nie wiem co wybrać. Oferty typu Ski Safari odpadają, bo w zeszłym roku byłem na czymś takim w Austrii i byłem tym zmęczony.

Mój poziom to 7-8, chciałbym zażyć trochę puchu/freeride'u (nie freestyle'u), ale takiego (raczej) bez wchodzenia, na pewno bez przewodnika. Do tego trochę szerokich tras czerwonych we włoskim stylu (dobrze przygotowanych), głównie ze względu na moją dziewczynę. Poza tym ważne jest żeby był śnieg i pogoda (niekoniecznie słońce, ale żeby dało się jeździć ). Oczywiście nikt nie zagwarantuje mi pogody, ale na pewno są lepsze i gorsze pod tym względem ośrodki. Apres ski też by się przydało, ale nie potrzebuję niewiadomo jakich klubów, fajne knajpki i miejsce na spacer wystarczą. Super by było, gdyby można było wyjść z hotelu od razu na stok.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

ja osobiscie bylem w Val Thorens oraz Tignes-Val D'Isere i obie sa jak najbardziej godne polecenia .

w Tignes-Val D'Isere jest o ile dobrze pamietam wiec mozliwosci posmigania poza trasami ( fajne tereny lesne gdzie tez nie bedziesz mial problemu jezeli jestes na poziomie 7 - 8 jak napisales.

nie wiem w jakim hotelu sie zakwaterujesz ale ja do glownej gondolki mialem moze z 30m, a widzialem ze ze bardzo duza ilosc hoteli znajduje przy tej gondolce. bardzo czesto kursuja darmowe busy jak bys chcial zaliczyc inne stoki, ale jak dobrze pamietam to z tej glownej gondolki mozesz bez problemow dostac sie niezliczona ilosc tras . wszystko super zorganizowane, stoki swietnie przygotowane, duza ilosc tras czerwonych i naprawde fajnych wiec kobieta Twoja tez nie bedze miala problemow zeby sie wyjezdzic. ten wyjazd wspominam najlepiej. wogole Francja zdecydowanie mi najlepiej pasuje. We Włoszech tras na pewno tak nie przygotowywuja jak we Francji. W Val Thorens bylem w zeszym sezonie i tez uwazam ze jest swietnie aczkolwiek jak mowiles chcesz posmigac po puchu a tam jest jednak troszke mniej mozliwosci ale trasy przygotowane sa swietnie, i jest tych tras rowniez sporo. ja chyba nie zjezdzilem przez tydzien nawet 3/4 co mialem do dyspozycji. W Tignes-Val D'Isere jest na pewno drozej jesli chodzi o jakies nocne zycie ale to raczej nie bedzie stanowilo glownego kryterium wyboru miejsca wyjazdu. my jezdzimy zazwyczaj w tym samym gronie znajomych i oni rowniez podzielaja moja opinie o tych osrodkach. ja teraz 10 grudnia wyjezdzam po raz kolejny do Francji tym razem do la plagne i jestem spokojny ze bedzie to kolejny udany wyjazd do Francji.

pozdrawiam i milego Wyjazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W te ferie zimowe chciałbym się wybrać do Francji. Tu pojawia się wiele pytań.

Po pierwsze, bardzo zainteresowała mnie oferta biura Espace Trans. Wyjazdy mają dobre ceny, hotele wydają się być ok zarówno na zdjęciach jak w opiniach na stronach typu Holidaycheck. Mam tylko pytanie czy ktoś miał jakiekolwiek doświadczenia z tym biurem i czy może je polecić?

Po drugie, pojawia się pytanie w jakie miejsce jechać? Termin, który mi pasuje to 14.01-29.01, wyjazd na tydzień. W tym terminie w ofercie są wyjazdy do wyjazdy do Les 2 Alpes, Alp d'Huez, Trzy Doliny - Menuires (które zainteresowało mne najbardziej) i Val Thorens, Val Cenis, Espace Lumiere (Praloup), Tignes-Val D'Isere, Les Arcs, Saint Sorlin, Valmeiner-Valloire, Serre Chevalier, La Rosiere, Portes Du Soleil - Avoriaz, Les Orres. Jak widać ofert jest bardzo dużo, a ja nie wiem co wybrać. Oferty typu Ski Safari odpadają, bo w zeszłym roku byłem na czymś takim w Austrii i byłem tym zmęczony.

Mój poziom to 7-8, chciałbym zażyć trochę puchu/freeride'u (nie freestyle'u), ale takiego (raczej) bez wchodzenia, na pewno bez przewodnika. Do tego trochę szerokich tras czerwonych we włoskim stylu (dobrze przygotowanych), głównie ze względu na moją dziewczynę. Poza tym ważne jest żeby był śnieg i pogoda (niekoniecznie słońce, ale żeby dało się jeździć ). Oczywiście nikt nie zagwarantuje mi pogody, ale na pewno są lepsze i gorsze pod tym względem ośrodki. Apres ski też by się przydało, ale nie potrzebuję niewiadomo jakich klubów, fajne knajpki i miejsce na spacer wystarczą. Super by było, gdyby można było wyjść z hotelu od razu na stok.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

Espace Pologne to dobre biuro, byłem z nimi we Francji ponad 10 razy. Najlepsze moim zdaniem francuskie stacje to Trzy Doliny i Espace Killy. My od 14.01 jedziemy do Les Menuires w Trzech Dolinach do rezydencji Le Hameau des Airelles ****.

Ładna pogoda we Francji w styczniu jest pewniejsza niż w marcu. Inne rejony, które warto odwiedzić to La Plagne-Les Arc, Serre Chewalier, Les 2 Alpes, Alp d,huez oraz Portes Du Solei. Reszta to "druga liga" francuska z dość przestarzałą infrastrukturą, można je sobie spokojnie podarować.

Edytowane przez fanatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał Tignes jak pierwszy raz do Francji jedziesz.

Oczywiście nie kwaterując w Val'Disere.

Chyba , że masz walizkę pieniędzy ;-)

Ale skoczyć tam wieczorem , jak najbardziej , piękna miejscowość.

Do Les'Arcs uderzam pojeździć na monoski.

To chyba główna miejscówka miłośników tej niszowej odmiany deskarstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Na pierwszy raz polecam Alp d"Huez, gdyż jak zaliczysz 3V lub VThor, na początek, to potem inne stacje Cię nie wyrajcują. Jest basen z gorącą wodą, nie musisz dojeżdząc do stoków (kolejka w mieście), tereny super rozległe i lodowiec oraz najdłuższa trasa zjazdowa w Alpach z lodowca. Knajpy na miejscu oraz w górach z niezłym jedzonkiem.

Oczywiście omawiane przez innych ośrodki są naprawdę super, ale warto rozpocząc od czegoś mniejszego, bo apetyt rosnie w miarę jedzenia, a jak zaczniesz od kawioru z jesiotra to z bieługi nie smakuje Ci już tak on.:smile:

Edytowane przez mareknot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...