Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Serwis nart Kraków


wojmu

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym odświeżyć wątek a mianowicie gdzie wg was jest najlepszy serwis w Krakowie wg wcześniejszych:

- WindSport (Zakopiańska, Zwierzyniecka)

- http://www.gatar-ski-serwis.pl/ (Halczyna)

- Skipen (Zyblikiewicza)

oraz czy ręczne ostrzenie jest faktycznie lepsze od maszynowego -bo wydaje mi się, że maszyna jest wstanie zrobić to precyzyjnej ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Dlaczego każdy szuka najlepszego serwisu czy wszyscy tutaj są sportowcami?

Nie rozumiem.

Dla każdego zjadacze chleba przygotowuje się standard czyli normalne ostrzenie i smarowanie na gorąco.

Natomiast jeśli ktoś przyjdzie i powie co konkretnie on chce zrobić z nartkami, to już inny temat.

Więc jeśli ktoś zadaje "głupie" pytanie gdzie jest najlepszy serwis, to takie pytanie nie jest na miejscu.

Zadaj inaczej czyli co cię dokładnie interesuje i na co chcesz zwrócić uwagę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego każdy szuka najlepszego serwisu czy wszyscy tutaj są sportowcami?

Nie rozumiem.

Dla każdego zjadacze chleba przygotowuje się standard czyli normalne ostrzenie i smarowanie na gorąco.

Natomiast jeśli ktoś przyjdzie i powie co konkretnie on chce zrobić z nartkami, to już inny temat.

Więc jeśli ktoś zadaje "głupie" pytanie gdzie jest najlepszy serwis, to takie pytanie nie jest na miejscu.

Zadaj inaczej czyli co cię dokładnie interesuje i na co chcesz zwrócić uwagę :-)

Z tego co widzę jesteś z W-wy, tu oferujesz szkolenie z serwisu http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/15472-Szkolenie-odno%B6nie-serwisiowania?p=156284#post156284, a po za tym ja jestem zwykłym zjadaczem chleba a nie sportowcem jak piszesz powyżej i niezagłębiony jeszcze jestem na tyle aby móc stawiać wymagania serwisowi.

Czy jak oddajesz samochód do serwisu to mówisz im jak chcesz mieć skonfigurowane zawieszenie? Chyba nie - chcesz aby Ci je naprawili - no chyba, że się mylę.

Ale mi samochód służy do przemieszenia się a narty do zjeżdżania.

Narty są mniej skomplikowaną rzeczą niż samochód ale jest wiele serwisów które jak twierdzisz robią standard i potrafią nawet ten standard schrzanić stąd to pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeździsz samochodem i jak go oddajesz wiesz co z nim jest nie tak i naprowadzasz serwisanta co chciałbyś zmienić lub naprawić.

Podobnie jest z nartkami dajesz i mówisz czego oczekujesz. Skoro poprzednio były przygotowane na standard, to teraz coś chciałbyś zmienić. Dać inne konty, inny smar, wygrzać, inaczej stuningowadź krawędź dolną itd....

Kolejna sprawa, oczywiście nie bronię serwisantów ale uważam że 95% narciarzy nie potrafi jeździć na nartach a tym bardziej nie odczuwa różnicy serwisów.

Osobiście mogę wymienić 7 serwsów z całej polski gdzie robią nartkami ręcznie dobrze i zaledwie kilka mokrych inaczej maszynowych gdzie doskonale wyszlefują nartę.

Wracając do sedna jeśli chcesz w Krakowie oddać na maszynę, to idziesz do Windsportu, jeśli chcesz zrobić ręcznie, to jedziesz do Zakopanego i oddajesz do Malczewskiego lub Niklińskiego albo możesz wysłać do mnie. :-)

Nie tylko oferuję szkolenia ale także coś potrafę zrobić, a to że jestem z Warszawy to uwierz, że tutaj też potrafią robić cuda z deskami.

A jeśli jesteś dociekliwy to www.skiandboardtuning.pl

Edytowane przez skiandboardtuning
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dziś zauważyłem reklamę Secesji odnośnie serwisu narciarskiego. Do tej pory kojarzyłem ich tylko z rowerami nie mieli nic do czynienia z nartami.

Reklamują się jako serwis firmowy Holmenkol i na dodatek, że wszystko wykonują ręcznie.

Czy ktoś robił może u nich deski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dlaczego każdy szuka najlepszego serwisu czy wszyscy tutaj są sportowcami?

Nie rozumiem.

Niekoniecznie trzeba być sportowcem, żeby chcieć mieć dobrze naostrzone narty.

Dawniej myślałem, że jeśli dam narty do serwisu, to na pewno mi to dobrze zrobią. Ale raz na Chopoku dałem do ostrzenia narty syna i gdy po odbiorze syn je założył, to zaczął się na nich wywracać, jakby był początkującym narciarzem. Wtedy ja je założyłem i miałem to samo! Narty jechały tam gdzie one chciały, a nie ja!

Zaniosłem je do innego serwisu i tam je naprawili, ale teraz boję się oddawać narty w nieznane ręce.

A w tej chwili mam szczególny dylemat, bo mam do ostrzenia Voelkle, które w sklepie kosztują 4,5 tysiący złotych i nie wiem, gdzie je dać do ostrzenia, żeby mi ich nie spieprzyli.

Czy serwisy zawsze ostrzą krawędzie na maszynie?

Czy mają możliwość precyzyjnego, niewielkiego szlifnięcia krawędzi?

Boję się żeby mi ich na maszynie nie zjechali za bardzo. Kocham te narty i nie chciałbym się z nimi zbyt szybo rozstać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie trzeba być sportowcem, żeby chcieć mieć dobrze naostrzone narty.

Dawniej myślałem, że jeśli dam narty do serwisu, to na pewno mi to dobrze zrobią. Ale raz na Chopoku dałem do ostrzenia narty syna i gdy po odbiorze syn je założył, to zaczął się na nich wywracać, jakby był początkującym narciarzem. Wtedy ja je założyłem i miałem to samo! Narty jechały tam gdzie one chciały, a nie ja!

Zaniosłem je do innego serwisu i tam je naprawili, ale teraz boję się oddawać narty w nieznane ręce.

A w tej chwili mam szczególny dylemat, bo mam do ostrzenia Voelkle, które w sklepie kosztują 4,5 tysiący złotych i nie wiem, gdzie je dać do ostrzenia, żeby mi ich nie spieprzyli.

Czy serwisy zawsze ostrzą krawędzie na maszynie?

Czy mają możliwość precyzyjnego, niewielkiego szlifnięcia krawędzi?

Boję się żeby mi ich na maszynie nie zjechali za bardzo. Kocham te narty i nie chciałbym się z nimi zbyt szybo rozstać.

Chcesz mieć pewny serwis takich nart to daj je Marcinowi z Pawłowic szczegóły na priw robi ręcznie i perfekt pod klienta jak sobie zażyczysz i tez doradzi jak nie wiesz o co biega w tym temacie a co do ceny takich nart to robił już dużo droższe narty więc bez obaw.

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to te Pawłowice koło Jastrzębia-Zdroju?

Wolałbym jednak coś w Krakowie.

Tak to te same, ma też usługę door to door więc co za różnica gdzie to jest, a jak chcesz z nim pogadać twarzą w twarz to 12-01-2013 na Złotym Groniu koło Istebnej będzie można

Pozdrawiam

Edytowane przez nurek1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windsport Kraków

Ja według poleceń tutaj serwisuje i robią to dobrze. Robią to maszynowo i nie należy się tego obawiać automat jest bardziej precyzyjny niż serwisant z łapanki (pomijam fachowców- pasjonatów), jak im powiesz co chcesz to tak zrobią. Standardowo ostrzą boczny na 88 stopni. Jak się powie że narty dla początkującego to stępia dzioby i końcówki.

Robią to w przystępnych cenach - ostrzenie z wyrównaniem ślizgu, nałożeniem struktury i smarowaniem na gorąco za 50 zł.

Po za tym przy zakupach również potrafią dobrze doradzić i dobrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...
Chciałbym odświeżyć wątek a mianowicie gdzie wg was jest najlepszy serwis w Krakowie wg wcześniejszych:

- WindSport (Zakopiańska, Zwierzyniecka)

- http://www.gatar-ski-serwis.pl/ (Halczyna)

- Skipen (Zyblikiewicza)

oraz czy ręczne ostrzenie jest faktycznie lepsze od maszynowego -bo wydaje mi się, że maszyna jest wstanie zrobić to precyzyjnej ale mogę się mylić.

Gątarski zdecydowanie. ręcznie robi sprzęt a i klienta wprowadzi w tajniki co zrobił :-)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...