Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Buty Salomon Quest


Bończa

Rekomendowane odpowiedzi

A widziałeś gdzieś je w rozsądnej cenie do kupienia (i przymiarki)? Ja mierzyłem Salomon Ghost 130 - były za 900zł, robią naprawdę dobre wrażenie i fajnie siadają na nodze niemniej brak mi doświadczeń w jeździe w takich butach bo to już typowe freeride a ja pozatrasowo na dziś jeżdżę zdecydowanie mniej niż po trasach i w tym sezonie inaczej nie będzie więc się zastanawiam czy to ma sens. Bardziej skłaniam się ku Lange RX 110 - też super wygodne, jutro jadę w nich postać i jeśli się zdecyduje to może w niedziele test bedzie, ale jeszcze nie wiem czy będę brał czy jeszcze pomedytuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Salomon Quest są modele o flex 130, ale są i miękkie, ok. 90, 100. Zawodnik, ktory ma te 130 mówił mi, że na początku byla męka, ale pózniej jak siadły, to są bardzo dobre. Trzymają, ale nie beton, tylko trochę komfortu. Wszystkie mają szerokość 100 mm, co jest trochę mniej, niz mam obecnie. Kolega chwalił też system 3 klamer, a szczególnie tą trzecią szeroką.

Ja celuję w któryś z niższych modeli np. Quest 10, rownież dlatego, że mają system, który umożliwia używanie ich podczas skitouringu. Małe toury można w nich ponoć robić. Nazywa się to Ride&Hike. Cholewka jest ruchoma,więc buty mogą być stosowane rownież przy podchodzeniu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ja w zeszłym roku pojeździłem w Questach na Szymoszkowej i bylem bardzo zadowolony to były prawdopodobnie 90 i jak na moje potrzeby były super ( 182 cm i 83kg).

Wygoda, komfort co do przełożenia noga but narta trudno mi się wypowiedzieć bo wróciłem do jazdy po 13 latach i to był zachwyt bez względu na sprzęt ;-). Ale zaraz później na wyprzedaży Salomona kupiłem sobie Questy Pro 110 flex. No tu tez jest komfortowo choć tak jak już poprzednik pisał zanim but się ułożył trochę się namęczyłem bo jest on dość filigranowy w porównaniu z innymi Questami ( model projektowany do Freeridu i Freetouru ) ale teraz nie zamieniłbym ich na inne. Dodatkowo dla mnie ważne było to ze dzięki wiązaniu buta wewnętrznego moja chuda łydka trzyma się tam całkiem dobrze.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.Szukałem twardszych butów do jazdy,z uchylaną cholewką.Wybór padł na questy 12. Kupiłem w zeszłym roku (na 7 przecenie, za niecałe 1200, w galerii Kazimierz w Krakowie, pod koniec lutego) Kształt odpowiada mojej stopie,ważę niecałe 70 kg, twardość w sam raz, nadają się do krótkich podejść. W zeszłym roku sprawowały się bez zarzutu, w tym roku przy zapinaniu pękła klamra, 3 od dołu na cholewce. Wymienili po tygodniu, na gwarancji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem te buty - twardość 120, mierzyłem również Impacty 110, obie pary przyniesiono z zimnego magazynu i powiem tak: te Questy super zrobione, wygodne i dopieszczone ale generalnie są to buty bardzo miękkie, czuć to było przy założeniu dwóch różnych butów na nogi, w twardości do Impacta 110 nie da się ich porównać - różnica jest wyraźnie wyczuwalna. Mają również dosyć dziwną, cieńką podeszwę, jakby wyczuwało sie po czym się stąpa co w butach narciarskich mocno mnie zaskoczyło, przełącznik z tyłu na chodzenie - działanie ledwo wyczuwalne, nie przekonały mnie te buty, nie lubię specjalnie twardych butów ale bez przesady, te sa za miękie. Jednak ciekawszą propozycja wydał mi się RX Langa albo Rossi Expirience 120 - te ostatnie bym nawet kupił tylko już w sklepie klamrami dopinam je na maksa wiec to dobrze nie wróży na przyszłość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje odczucia pokrywają się z tym, co mówił mi zawodnik freeride - buty trzymają, ale dają komfort w dłuższym czasie. Ten przełącznik działał w jego 14 dopiero wtedy, jak kliknął w mocnym odchyleniu cholewki. No, ale każdy ma subiektywny odbiór. Apropos impact, kiedyś przed zakupem obecnych rossignol mierzyłem je, chyba 100 i były za twarde dla mnie, trzymały, jak imadło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełącznik do chodzenia być może był zablokowany przez zły montaż tylnego spojlera na łydce tak jak w moich butach.Trzeba odkręcić spojler przełączyć na walk odchylić cholewkę do tyłu i przykręcić spojler.W obydwóch butach spojler był tak przykręcony że zachodził za część dolnej skorupy i blokował cholewkę tak że odchylała się do tyłu w minimalnym stopniu.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Rx130 sa znakomite,nie czuc twardości na nogach ale czuc ja w jeździe. Swietny,elastyczny materiał pozwala je dobrze dopasować i nie gniecie-wygoda, fajne gumowe podeszwy nie śliwiają sie i mozna nawet po parkiecie chodzić bez strat,do tego dają dodatkowe tłumienie w jeździe, dobry patent z klamra zamiast rzepa-mozna niezle dociągnąć mankiet do golenia. Buty nieco twardnieja na mrozie ale nie staja sie imadlami,pieknie oddają energię i ruch przód-tył jest bardziej efektywny i latwo przychodzi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem je kilka dni temu i już prawie ....ale przymierzyłem też Head Vector 110 i się zakochałem,siadły mi niesamowicie,fajnie trzymają

DSC09717.jpg

Sprawdziłem je intensywnie 2 dni temu,świetne,wygodne,choć troszkę się bałem że nie będą tak wygodne jak Rossignole-niepotrzebnie

DSC09717.jpg.488fdd9d1cdb0ebd7df64447357023a2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vector 110 to super buty, zwłaszcza w kwesti zapinania i wygody.Sa to jednak buty dosyc szerokie,raczej pod szerszą stopę wiec jesli ktos wchodzi w buty węższe to wrazenie wygody moze po części wynikać z tej szerokości i co moze szwankować w trzmaniu.Takie sa moje doświadczenia i buty w szerokości bazowej 102 u mnie z tego powodu odpadają-wole węższe bo w węższe mi wchodz i stopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...