Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Feichten - Kaunertal Łańcuchy?


kamil4x4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam korzystając z okazji pragnę się przedstawić. Na imię mi Kamil i w piątek zamierzam wyjechać do Feichten (Lodowiec Kaunertal). Otóż mam pewien problem.

Posiadam samochód Suv z napędem 4x4.

Z Feichten jak wiadomo dojeżdża się krętą górską drogą na lodowiec. Na kilku fotografiach widziałem znaczek, nakaz jazdy w łańcuchach śniegowych na owej drodze.

I teraz tak czy posiadając 4x4 także karzą mi założyć łańcuchy? Czy ten nakaz obowiązuje w każdy dzień, niezależnie od opadów itp?

Czy np jest tak, że gdy droga jest dobrze utrzymana, nie ma mocnych opadów to śmigamy bez łańcuchów, a gdy robi się gorzej to staje kontrola i bez wyjątku każdy samochód musi zakładać łańcuchy ? Pozdrawiam wszystkich i bardzo bym prosił o pomoc :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam dwa razy. Zwykle droga jest dobrze utrzymana i łańcuchy nie są potrzebne. Nakaz zależy od opadów. Ale na ogół służby działają lepiej jak drogowcy u nas. Kontroli nie spotkałem ale do znaków należy się stosować bo raczej nie wystawiają ich bez potrzeby. Jedyna atrakcja to jak zejdą lawiny:eek: (naturalnie albo odstrzelą) to trzeba czekać na lodowcu aż uprzątną drogę . Ale to dodatkowy smaczek. Najdłużej uwięziło mnie do 17.30. Ale knajpa na górze działała do ostatniego gościa:biggrin:. Jakby zeszła lawina nocą albo zasypało w nocy tak, że zamkną drogę możesz jeździć na ten sam skipass w Fendels.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niezależnie od tego czy masz 4X4 czy nie, to na drodze z oznaczeniem "łańcuchy" musisz je mieć przynajmniej w bagażniku.

Nie masz obowiązku ich mieć na kołach.

Ale gdy policja tego zażąda to będziesz je musiał założyć, lub cię cofną z drogi i mogą dołożyć mandat.

Żeby cię dobić, to podobno austriacka policja wymaga, aby to były łańcuchy z jakimś ich atestem, ale za tą informację

ręki sobie nie dam odjąć.

Wiem to, bo przed rokiem miałem ten sam dylemat.

Sprawdź sobie w instrukcji na którą oś musisz założyć łańcuchy, żeby nie było problemu.

W SUV-ie to ważne!!

A tu jeszcze wątek o tym:

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/6113-%C5%81a%C5%84cuchy-%C5%9Bniegowe

Pozdrawiam

Edytowane przez Piotr_67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem właśnie łańcuszki z atestem, no trudno. Pewnie się nie przydadzą ale jak stanie jakiś patrol to szkoda stracić jeden dzień. Dziwne ponieważ mam stały napęd 4x4 a w instrukcji jest napisane, że łańcuchy tylko na tylną oś + wyłączenie ESP. Cyt. " czyniąc to uzyskasz efekt żłobienia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem właśnie łańcuszki z atestem, no trudno. Pewnie się nie przydadzą ale jak stanie jakiś patrol to szkoda stracić jeden dzień. Dziwne ponieważ mam stały napęd 4x4 a w instrukcji jest napisane, że łańcuchy tylko na tylną oś + wyłączenie ESP. Cyt. " czyniąc to uzyskasz efekt żłobienia"

W moim przy stałym 4X4 również na tylną oś, ale w instrukcji nic nie piszą o ESP (zresztą wyłączyć go można tylko na reduktorze).

O żłobieniu też nic nie piszą:biggrin::rolleyes::

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...