Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Val di Sole snieg w marcu


JohnyB

Rekomendowane odpowiedzi

W takiej kolejności:

Val Thorens Rezydencja: Temples du Soleil ***

Les Menuires Rezydencja: L'Oree des Pistes **+ / La Biellaz **+

Tignes Rezydencja: Grand Motte ***

LA PLAGNE - PARADISKI" Rezydencja: Wengen ****

Les Arcs Rezydencja: Roc de Belle Face ****

Pod jakim względem taka kolejność? Cena? Standard apartametów, czy też możliwośći stoków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod jakim względem taka kolejność? Cena? Standard apartametów, czy też możliwośći stoków?

Pod uwagę wziąłem jakość ośrodków oraz możliwość spotkania najlepszych warunków narciarskich wiosną.

Jeśli chodzi o oferty z linków to w Les 2 Alpes będą najlepsze warunki do jazdy (3600m) oprócz wysokiego położenia to bardzo dobra stacja.

Edytowane przez fanatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Jednak wybrałem Livigno i Bormio i myślę, że dobrze zrobiłem nie wybierając Val DI SOle. W Bormio i Livignio koło 12 było już miekko na 2000 m , a na południowych stokach to nawet wcześniej. Byłem w terminie 23-30 marca. Na 3000-2500 m to cały dzień było twardo, z lekkim mrozem. Zatem wątpię czy jest sens jechać do VdS w marcu, no chyba że na początku marca i śledząc pogode i warunki śniegowe. Mysle, że Bormio i LIvignio też lepiej wcześniej jechać, gdyż sporo fajnych tras na sam dół było już miekkich i bez frajdy, czyli de facto nie korzystamy z pełni możliwości tras , choć można spokojnie jeździć na samej górze co pewnie nie jest przyjemne przy wiekszych mrozach. Ekipie, która jechala do VdS to poprostu współczułem, bo jak tu jeździć na Pradalago w Madonnie jak tam błoto juz na górze, pozostaje tylko Groste a to troche mało.

Najlepiej jechać w styczniu, karnety tyle kosztują co w marcu, i chociaż wiesz za co płacisz i to że sie wyjeździsz na maksa.

VdS w marcu moim zdaniem odpada.

Edytowane przez Raf.fal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Witam,

Ktoś wybiera się w marcu?

Byłem w Dolomitach kilkakrotnie.W tym roku wybieram się 16 marca.

Kompletnie nie rozumiem tego narzekania na warunki.Oczywiście że w styczniu ,lutym jest więcej śniegu.Kwestia wyboru.

Słońce,długość tras i umiarkowana liczba ludzi na stokach rekompensują wszystko.

Dla osób które nie były,radzę jednak brać opinie z forum z pewną dozą rezerwy.Ja polecam Val di Sol,także w marcu.

Oczywiście im wcześniej tym lepiej.

Udanego śmigania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak wybrałem Livigno i Bormio i myślę, że dobrze zrobiłem nie wybierając Val DI SOle. W Bormio i Livignio koło 12 było już miekko na 2000 m , a na południowych stokach to nawet wcześniej. Byłem w terminie 23-30 marca. Na 3000-2500 m to cały dzień było twardo, z lekkim mrozem. Zatem wątpię czy jest sens jechać do VdS w marcu, no chyba że na początku marca i śledząc pogode i warunki śniegowe. Mysle, że Bormio i LIvignio też lepiej wcześniej jechać, gdyż sporo fajnych tras na sam dół było już miekkich i bez frajdy, czyli de facto nie korzystamy z pełni możliwości tras , choć można spokojnie jeździć na samej górze co pewnie nie jest przyjemne przy wiekszych mrozach. Ekipie, która jechala do VdS to poprostu współczułem, bo jak tu jeździć na Pradalago w Madonnie jak tam błoto juz na górze, pozostaje tylko Groste a to troche mało.

Najlepiej jechać w styczniu, karnety tyle kosztują co w marcu, i chociaż wiesz za co płacisz i to że sie wyjeździsz na maksa.

VdS w marcu moim zdaniem odpada.

witam

dopiero co wróciłem z VdS i rok do roku nie ma co porównywać pogody

moim zdaniem w tym roku sniegu w marcu nie zabraknie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Pierwszy raz na forum -myślę.że nie ostatni.Dla mnie marzec to także najlepsza pora na narty.Byłem w drugiej połowie marca w VDSole i było super.Wiadomo że popołudniu robi się miękko ale jak się umie jeżdzić to zero problemówa dla mnie to nawet frajda.W Drugiej połowie marca byłem w :Klausberg,Speikboden, Kronplatz,Ponte di legno-Temu,Tonale,Val di fassa,Marmolada i wszędzie było super.16.03.2013 będę w Val di fiemme-Stava.W Livigno byłem na przełomie listopada i grudnia i też było dobrze ale jeden dzień wypadł ,tak sypało śniegiem .

IMGP2720.jpg

IMGP2802.jpg

IMGP2677.jpg

IMGP2712.jpg

IMGP2570.jpg

IMGP2720.jpg.416563b4e839d4a43153be82892fe82c.jpg

IMGP2802.jpg.1104b1e26f39598cd6359d182981b210.jpg

IMGP2677.jpg.b498bd901089840f019f20274a191cdf.jpg

IMGP2712.jpg.6cb5c4a1a689cfaccd2e6656743cb0a0.jpg

IMGP2570.jpg.466e8f980f86989b1d5fcd6583d43477.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czekamy na jakąś relacje ARBITER:rolleyes::

będzie będzie wróciłem w sobotę a w niedzielę takie grypsko mnie dopadło że dopiero dziś z gorączki wyszedłem

ale tak jest jak po tygodniu wspaniałego nartowania i wieczornego biesiadowania wraca człowiek do normalności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Zawsze kiedy bywałem w Val di Sole pod koniec marca lub na przełomie marca i kwietnia, był śnieg. Oczywiście, nie wszystkie trasy były czynne, na niektórych wyłaziły kamienie. Są takie lata że czynnych jest 80-90% tras, a są też i takie kiedy tylko może 60%. Możesz się spodziewać słońca, temperatur ujemnych w nocy i mocno dodatnich w dzień. Z reguły do godz 11-12 jazda po twardym sztruksie a potem to nawet w zwałach "cukru". Wszystko zalezy od wysokości no i temperatury. Z reguły na wysokościach powyżej 2000m- 2500m warunki śniegowe bedą bardzo dobre bądż dobre, gorzej nizej.Nawet w zeszłym roku, kiedy to brak było zupełnie śniegu, wyjeżdziłem się jak byk! Tak więc chyba martwisz się o ten snieg nie potrzebnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Passo Tonale - właśnie wróciłem i cóż , poza Passo wiosna, stoki od 1800 m npm białe(śniegu jest dużo) , do 11-12 ok , potem niestety bardzo miękko, trzeba szukać tras na większych wysokościach lub naprawdę północnej ekspozycji.

Ciepły front nad Włochami daje na dole temperatury nawet po kilkanaście stopni a najbardziej przeszkadzają niskie chmury - mgła lub , ci co byli wiedzą - specyficzne, rozproszone światło słoneczne sprawiające kompletny brak kontrastu- nie widać nachylenia , ścianek , muldek. Dla mnie to nawet większa przeszkoda niż ograniczona przez chmury-mgłę wizura.

Suma sumarum i tak wróciłem najeżdżony - wada najlepiej o 8:30 na stoku.

k_greco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy dni temu wróciłem z Val di Sole. Jeździłem na trasach Folgarida Marilleva. Wszystkie trasy pokryte śniegiem na „fula”. Nigdzie nie ma kamieni, ani lodu. Można jeździć nawet na naturalnym śniegu poza trasami. Powyżej 1900 m śnieg suchy, poniżej od godziny 11 mokry, a przy dolnych stacjach gondoli przypominający już papkę. Osobiście do dołu zjeżdżałem tylko do południa i podczas ostatniego zjazdu w danym dniu (do Daolasy). Poza tym jeździłem na trasach górnych. Podobno ma się teraz na kilka dni ochłodzić, wiec warunki się poprawią. Kolega wcześniej pisał o rozproszonym świetle. Pamiętam z Tonale, ze jest to problem. W Folgaradzie z racji, że większość tras znajduje się miedzy drzewami kontrast trasy jest większy. Można również pomyśleć o brązowo – pomarańczowych okularach moim przypadku znacznie pomagają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...