Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Trasa do Val di Fassa, przez Slowacje, Austrie (poludniowa autostrada)


stasziek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W piatek wybieram sie na narty do Val di Fassy. Czy ktos z Was jechal ostatnio moze w tamtym kierunku trasa przez Chyzne, Zyline, Bratyslawe, Wieden, Graz, Villach, Lienz, (przy ladnej pogodzie) Badia, Arabba, Pardoi, Canazei..

Czy mozna napotkac jakies niemile niespodzianki np remonty, objazdy, etc?

Pozdr,

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa ładna niemniej jak masz na pokładzie dzieci czy osobę choć nieco wrażliwą na zakręty to odcinek Badia - Canazeii (bardziej ambitnie i chyba ładniej Cortina - Canazeii) może być bardzo traumatyczny - jest ogromna ilość zakrętów i serpentyn a i tempo jazdy jest bardzo wolne - możliwości wyprzedzania bardzo niewiele. Rozważyłbym też czy warto pchać się na Graz i Villach, moim zdaniem lepiej i krócej jest przez Bruck i Judenburg i albo na Klagenfurt lub przez Muram i Tamsweg - trochę jazdy nie po autostradzie ale generalnie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można podepnę się pod ten wątek .Jutro wyjeżdżam z Krk do Val di Fiemme.Trasę do Dobbacio mniej więcej kojarzę.Mam prośbę o informację czego mogę -mniej więcej od godzin południowych najbliższej soboty-spodziewać się na odcinku Dobbacio -Cortina-Rocca Pietore-Falcade-Predazzo.Głównie chodzi mi o standart dróg,ich zimowe utrzymanie,natężenie ruchu.Z góry dziękuję za wszelkie informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego do Fiemme chcesz tamtędy jechać? Nie lepiej na Salzburg, Innsbruck, Brener, Bolzano Nord i do Fiemme lokalnymi kawałek po górach , korków na autostradzie chyba nie trafisz bo już Niemcy i Austryjacy maja po feriach wiec będą wracać. Droga lokalnymi i po górach moim zdaniem ma tylko sens przy znakomitej pogodzie i widoczności, no chyba, ze daje jakieś wyraźne oszczędności w km i czasie a ta droga moim zdaniem tego nie daje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie oszczędności czasowych raczej nie ma,jedyny bonus to kilka E mniej za autostrady właskie , ale głównym motywem dla którego zastanawiam się nad tą trasą jest możliwość przejechania przez tereny na których nie byłem i przez które raczej letnią porą nigdy nie będę jeżdzić.Przy czym nie pojadę tam za wszelką cenę i stąd moje pytania.

Pozdrawiam JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie oszczędności czasowych raczej nie ma,jedyny bonus to kilka E mniej za autostrady właskie , ale głównym motywem dla którego zastanawiam się nad tą trasą jest możliwość przejechania przez tereny na których nie byłem i przez które raczej letnią porą nigdy nie będę jeżdzić.Przy czym nie pojadę tam za wszelką cenę i stąd moje pytania.

Pozdrawiam JK

Ja zamierzam tym górskim odcinkiem pojechać do Fassy w marcu. Ale przy założeniu że będzie dobra pogoda.. jeśli prognozy będą niepewne to walę klasycznie via Brennero.

Trasa ma walory wybitnie widokowe (z tego co czytałem) oszczedność na opłatach za kawałek włoskiej autostrady i przełęcz Brennero... pomijam w rozważaniach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie super pogoda to jedź górami, jeśli słaba to sobie daruj, za autostradę włoską zapłacisz może z 5E, za przełęcz 8 wiec nic nie zaoszczędzisz bo jadąc górami kasy więcej zostawisz na stacji benzynowej. Droga lokalna z Bolzano o Fiemme tez jest niczego sobie, sam zjazd z Brenneru doliną także nie wyskoczył krowie spod ogona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama racja, w pełni potwierdzam opinie Gajowego. Podoba mi się to o Bondzie na tej trasie, tylko z tego co Pamiętam Bond nie miewa problemów z mdleniem (chyba, że na kacu) i chyba nie ma dzieci. Ja kiedyś przewiozłem tą trasą dwójkę małych dzieci i żonę w ciąży. W kwestiach estetycznych mnie się podobało, ale tylko mnie. To jak już ma być całkiem pięknie to polecam połączyć to z wcześniejszym dojazdem trasą Polska -Salzburg-Bad Raichenhall - Lofer- St.Johan in Tirol -Kitzbuhel-Mitersil-Lienz i dalej na Dobbiaco, kilometrowo krócej i bardzo ślicznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego do Fiemme chcesz tamtędy jechać? Nie lepiej na Salzburg, Innsbruck, Brener, Bolzano Nord i do Fiemme lokalnymi kawałek po górach , korków na autostradzie chyba nie trafisz bo już Niemcy i Austryjacy maja po feriach wiec będą wracać. Droga lokalnymi i po górach moim zdaniem ma tylko sens przy znakomitej pogodzie i widoczności, no chyba, ze daje jakieś wyraźne oszczędności w km i czasie a ta droga moim zdaniem tego nie daje

Dobrze powiedziane,ja zawsze tak jeżdzę w TAMTA stronę (Czyli jak najszybciej),ale za to z powrotem jak jest ładna pogoda to wybieram drogę przez góry,wstajemy wcześnie,wszyscy wypoczęci i wyluzowani po tygodniu nartowania,można spokojnie pokręcić się po przełęczach i podziwiać widoczki,a Dolomity o wschodzie słońca są cudowne...:angel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha,jak jedziesz z Krakowa to nie pchaj się na Cieszyn i Mikulow,tylka A4 i A1 na Ostrawę a potem Brno - Breclav-Wiedeń,najlepsza i najszybsza droga w tej chwili.

W zeszłym tygodniu jechałem i wracałem z Civetty tą trasą.Zero problemów,nawet policji nigdzie nie widziałem.pozdrawiam.

https://lh5.googleusercontent.com/-ba41o2StPgQ/TzlyR164upI/AAAAAAAAAAg/U8V8_PtuM4I/s800/%255BUNSET%255D.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...