Narty - skionline.pl
Jump to content

jank

Members
 • Content Count

  318
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

jank last won the day on October 15

jank had the most liked content!

Community Reputation

341 Excellent

About jank

 • Rank
  Średnio zaawansowany
 • Birthday 03/13/1961

Personal Information

 • Imię
  Jan
 • Miejscowość
  Kraków

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jako że sezon rowerowy zbliża się do finału a grudzień i narty tuż tuż postanowiłem szosą z Krk przez Harbotowice Bieńkówkę i Stróżę zobaczyć co słychać w stacji narciarskiej Chełm pod Myślenicami. Jak na razie cisza spokój, brak żywego ducha nawet w knajpie na górze, która miała być dzisiaj otwarta a nie była. Optymistycznie "na sucho" bez śniegu wygląda stok który jest gotowy na przyjęcie śniegu. Oby ta stacja ruszyła bo dla mieszkańców naszego Grodu i okolic stanowi doskonałą i bliską alternatywę dla Śnieżnicy.Jak pogoda pozwoli to za tydzień lub dwa podjadę jeszcze na Śnieżnicę i mam nadzieję że póżniej to już tylko -jak to mówiła Pewna mieszkanka Kasiny Wielkiej- nartki. I jeszcze kilka fotek z górnej stacji wyciągu. Na górze udało mi się trafić w okno pogodowe bo wcześniej i później pogoda ciekawa nie byłą. Może to jakaś wróżba na sezon zimowy
 2. Jedna podstawowa uwaga. Nigdy przez myśl mi nie przeszło uważać Ciebie za... tak jak sam napisałeś. Wręcz przeciwnie, uważam że Twoja wiedza zwłaszcza na szeroko pojęte tematy związane z narciarstwem przejawiająca się w licznych i profesjonalnych komentarzach i poradach powoduje,że jesteś osobą - przynajmniej w moim mniemaniu- opiniotwórczą na tym forum. Dlatego też uważąjąc,że Twoje poglądy w kwestii używania kasku mogą kogoś odciągnąć od podjęcia decyzji o zainwestowaniu w swoje bezpieczeństwo napisałem to co napisałem i z czym, na podstawie osobistych doświadczeń, identyfikuję się. W moim tekście nie było jakichkolwiek innych intencji. Pozdrawiam
 3. I tutaj niestety nie mogę się z Tobą zgodzić, jeżeli piszesz" Kask nie jest mi do niczego niezbędny". Jest, zarówno dla Ciebie jak i każdego jeżdżącego na rowerze musi być podstawowym wyposażeniem. Owszem, przydaje się raz na 2 ,4 lub 10 lat ale wtedy zapewnia to,że przez kolejne lata możesz jeździć zimą na nartach a w inne pory roku na rowerze. I jest to niezależne od Twoich umiejętności,zmysłu przewidywania zagrożeń itp. Ja przez kilkanaście -chyba 18- lat zabawy z rowerem górskim skasowałem 2 kaski. Dużo jeżdżę w terenie po górach i pagórkach przeważnie w terenie i w takich okolicznościach miałem jeden wypadek - moja wina niedostosowanie szybkości do jakości podłoża, ale drugi miał miejsce na miejskiej ścieżce rowerowej. Co miałbym z tego,że nie z mojej winy,że byłem bez szans na uniknięcie kolizji - w sytuacji utraty zdrowia ? Dlatego nawet jak jadę 2 km po bułki do ulubionej piekarni to ubieram kask, czego Tobie i innym życzę.
 4. Johny pisał o sprzęcie skitourowym, i to jest jedyny karnet wielosezonowy.
 5. Wielosezonowy....ciekawe w jakim ośrodku takie funkcjonują. Jedyny jaki mi przychodzi do głowy to taki o którym kiedyś pisał Johny Narciarz, ale nie przypuszczam aby o coś takiego ci chodziło.
 6. autora tematu i śpiocha łączy niewątpliwie szacunek do kobiet. Gdyby któraś z Koleżanek na forum chciałą zaprotestować, to wskazuję, że ten ostatni mógł - a nie zrobił tego- porównać zmianę partnerki z zamianą innej części wyposażenia narciarskiego, niż elegancki -rozumiem całosezonowy - karnet.
 7. Nawet nasza noblistka Wisława Szymborska, mistrzyni limeryków ( też składających się z 5 wersów)nie ujęła by tego lepiej niż Mitek. Gratulacje!!! - oczywiście dla Mitka
 8. jank

  Kibicujemy Maćkowi!

  Przeczytałem przed chwilą ten temat od deski do deski. Powiedzieć, zwłaszcza o pierwszej części zachód-wschód ,że ultra to nic nie powiedzieć. Dla profesjonalisty to bardzo ciężkie przedsięwzięcie a dla amatora dzień w dzień samotnie 3km przewyższenia na rowerze szosowym i to po nienajlepszych drogach to wymyka się wyobraźni. Gratulacje za wytrwałość,chart ducha i ciała i tak jak ktoś wcześniej napisał,to nie ciało powoduje,że w takich przedsięwzięciach osiąga się metę ale psychika która nie ulega bólowi i znużeniu. Nie znajdując słów uznania napiszę w slangu młodzieżowym SZACUN.
 9. A ja na pierwszy raz polecałbym Val di Fiemme, z mieszkaniem np w Predazzo.Na miejscu -2,3 minuty skibusem lub autem- masz duży ośrodek Latemar,a 10 minut jazdy samochodem dwa bardzo fajne ośrodki - trasy zarówno"rodzinne" jak i ambitniejsze- Alpe Lucia Bellamonte (karnet na Val di Fiemme zahacza częściowo o ośrodek w Moenie łączący się z Alpe Lucia) i Alpe Cermis ( to tam gdzie swego czasu Justyna Kowalczyk wbiegała na wielką górę w finale tour de ski).Zalety - bliskość do w/w ośrodków i w przypadku konieczności zaliczenia SR do Campitello15 -20 min jazdy samochodem. Mieszkania wCampitello nie polecam -narażasz się na kolejkę do kolejki. Byłem tam 3 razy i zawsze swoje od 30 do 60 minut rano musiałem odstać. Zaletą VdF są również ceny i to,że większe ośrodki zostawiasz sobie na kolejne wyjazdy.Po Krynicy czy Chopoku i tak będziesz tą doliną zachwycony.
 10. Brawa za celny strzał z biodra dla Coswortha i za pewność typu dla Pawlab.Zjazd z górnej stacji gondoli. Plan był 2900 ale z powodów logistycznych trzeba było wracać. Ale za rok już będę przygotowany jak ją zrobić po całości tj Katania- 2900- Katania.Dodatkowo kika fotek, w tym krater Silwestri oraz ostatnie chwile podjazdu na filmiku. GOPR4639.MP4
 11. Ja też ostatnio zaliczyłem super trasę w pewnym ośrodku narciarskim. Podpowiedzią co to za "stacja" niech będzie kilka fotek z podjazdu, który liczył 41 km.
 12. Pozwalam sobie tą drogą zaprosić użytkowników tego Forum do pomocy koledze narciarzowi- rowerzyście Krzysiowi.https://www.siepomaga.pl/krzysztof-graczyk Poza tym co przeczytacie w linku dodam,że kłopoty Krzysia rozpoczęły się w trakcie biegu sylwestrowego w Krakowie. Do tego czasu był bardzo dobrym uczniem i aktywnym członkiem klubu narciarskiego. Determinacja Jego i Rodziców doprowadziła,że po latach w ograniczonym zakresie może realizować swoje pasje ;narciarską i rowerową. On, Jego rodzina i grono przyjaciół są również organizatorami charytatywnych zawodów narciarskich. Początkowa dochód z nich przeznaczony był na rehabilitację Krzysia, a w ostatnich latach kierowany był do innych potrzebujących.Tutaj zapowiedz zawodów https://sport.interia.pl/narciarstwo-alpejskie/news-krzysiek-pomaga-pomagac-2-lutego-slalom-gigant-na-rzecz-kacp,nId,2808356 oraz relacja z nich http://krzysiekpomaga.org/?p=6117 Z uwagi na pasję narciarską i rowerową Krzysia pozwalam sobie zamieścić apel Jego rodziców na tym Forum.
 13. Nie wiem jak przy sztucznym oświetleniu, ale na jazdę w chmurach, mgle itp.polecam neutralną.Mam gogle poc z wymienialnymi szybkami i kilka lat temu trafiłem na takie warunki w SHL.Testowałem zółtą i neutralną.Ta ostatnia zapewniałą zdecydowanie lepszą widzialność.
 14. początek sezonu w Kasinie i same przyjemne niespodzianki. Pierwsza już po przyjeżdzie - betonowy parking górny w miejsce żwirowo- błotnego. Dalej tylko lepiej - początek grudnia a warunki śniegowe przy bezśnieżnej jesieni - rewelacyjne, jak na fotce jeden przed porannym wjazdem nr 1 i kolejnych z trasy i kolejnych trzech z inauguracji sezonu. Skąd takie warunki - odpowiedż prosta - z unowocześnionego systemu naśnieżnania na który składają się armatki takie jak na zdjęciu 5.nowe. Ale to nie wszystkie niespodzianki. Kolejna związana jest z mityczmną trasą czerwoną pod wyciągiem. Nie dość, żer trasa jest poszerzona - poza początkowym odcinkiem , to operator stacji w tym sezonie chyba poważnie myśli o jej uruchomieniu, na co wskazujęustawienie na jej górnym odcinku czterech gotowych do odpalenia armatek( zdjęcie 6). I na koniec hit. Zanosi się na to, że 50 km od Krakowa będziemy mieli namiastkę czegoś co jest w Solden na Gaislachkogl. Czy to co ma zostać otwarte i jest na ostatnim zdjęciu nie przypomina Wam - przy zachowaniu proporcji- pewnego elementu z w/w lodowca? Pozdrawiam i życzę równie udanych inauguracji sezonu.
 15. Erciyes ośrodek narciarski w Turcji. Czy ktoś z Was tam był lub ma relację"z pierwszej ręki"?
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...