Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Intensywne "nartowanie" w kwietniu


Maximus_89

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

wybieram się na coroczny tygodniowy wypad do Austrii. Cel podróży - dzienna jazda na nartach w godzinach 9-15:30. Dlatego też szukam ośrodka, z dużą ilością tras. Niestety pech tak chciał, że nie udało mi się wyjechać jak co roku w okolicach stycznia/lutego, a dopiero na wiosnę. Do głowy przychodzą mi właściwie 3 warianty.

Najbardziej zainteresowany jestem chyba Soelden i pobliskim Obergurgl. Chciałbym jednak skorzystać nie tylko z 3 tysiączników w Soelden, ale z większej liczby tras jakie oferuje ten ośrodek i wspomniane Obergurgl. Martwią mnie troche informacje śniegowe w dolinie Soelden - 25cm.

Druga opcja to Serfaus-Fiss-Ladies. Nieco więcej tras niż w Soelden (nie licząc Obergurgl do którego chętnie bym wstąpił po drodze). Warunki śniegowe na tę chwilę w dolinach to 90cm.

Trzeci wariant to Ischgl. 100cm w dolinach.

Absolutna rezerwa to Stubai. Lodowiec z największą ilością tras. Warunki śniegowe w tym okresie też chyba tam będą najlepsze. Ale nie chciałbym całego tygodnia spędzać na lodowcu. Wolałbym coś z powyższych opcji. Jadąc do Soelden mam już upatrzoną kwaterkę w Langefeld za 20E za dzień od osoby. Szukałem w SFL ale wszystko drogie. Tam raczej poza tymi trzema miejscówkami musze sie rozgladac, żeby w tych pieniadzach nocleg znaleźć. Ale to drugorzędna sprawa. Najważniejsze to jak największa liczba przygotowanych tras zdolnych do jazdy

Co byście proponowali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serfaus-Fiss-Ladis raczej odpada - nad miejscowością Fiss jest taki szeroki stok, sięgający tylko 2350m, wystawiony na słońce i jak kiedyś byłem w marcu to był już w znacznej części pozbawiony śniegu. Prawdopodobnie będzie można jeździć tylko w części na lewo od Serfaus i może całkiem na "prawym" skraju patrząc na mapę, czyli sporo tras odpadnie. Solden i Ischgl wydają się pewniejsze, z tym że w Solden nie byłem więc nie mam porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

W kwietniu, jeżeli przygrzeje, możesz mieć problem z jazdą na wszystkich trasach w Ischgl, ale pojeźdźić pojeździsz. Największy problem będzie ze zjazdem do miasta, ale można wtedy kolejką. Stubai masz pewny, nawet na początku maja jest spokojnie z jazdą. A i tak to wszystko zależy, jakie będą temperatury. Na razie śniegu pod dostatkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Solden masz mnóstwo tras powyżej stacji pośredniej, do tego lodowiec, więc na ilość śniegu w dolinie nie patrz. Ja w styczniu zjeżdżałam zazwyczaj kolejką na dół. Znajomi raz pojechali czerwonym zjazdem z Gigijoch w dół i w ogóle im się nie podobało, po południu były tam jedynie gigantyczne muldy i lodowe połacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór padnie albo na Solden albo Stubai. W obu miejscówkach mam wstępnie zarezerwowane noclegi. Mam jednak pytanie do bywalców Solden w tym terminie. Na Stubaiu idealne warunki do jazdy będą zapewne przez cały dzień. A jak w Solden patrząc na zbliżające się temperatury w granicach 12-18*C? Nastawiać się, że raczej w okolicach godziny 11-12 bedzie juz kasza? Chodzi mi o caly osrodek. Jeśli mam jechać do doliny Oetztal tylko na lodowce to wole dolinę Stubai. Taniej i lepsze warunki. Za Oetztal przemawia większa liczba tras i dodatkowo Obergurgl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...