Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

WorldSkitest 2012


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Żałosne jest że nikt się nie interesuje jak wygląda ocenianie, co jest brane pod uwagę, tylko to oklejanie, które jest najmniej istotne...

Jakaś nasza narodowa specjalność, doszukiwać się w wszystkim spisku, korupcji, ustawki i czego tam jeszcze....

:cool::

Inaczej patrzy się z punktu osoby która brała udział w testach, a osoby z zewnątrz. Pewnie masz racje w tym, że doszukujemy się kwadratowych jaj i szukamy spisku ale (w tym momencie mówię za siebie) ja jako potencjalny klient czytam, oglądam testy aby pomóc sobie w wyborze. Ja akurat staram się poszukać opinie w różnych "niezależnych" źródłach i co - np widzę opinię całkowicie sprzeczne na dwóch rożnych biegunach. Więc może doszukuje się spisku ale to te testy,porównania zmuszają mnie/nas do takich refleksji a sam przyznasz, że producenci/sprzedawcy wiedzą jak nami manipulować aby osiągnąć swój cel.

Większość osób musi zaufać sprzedawcy/producentowi jako temu wiarygodnemu. Na forum jest wiele takich przypadków wciśnięcia nart nieodpowiednich.

Oczywiście nasuwa się pytanie czy jest to robione z premedytacja dla większego zysku czy po uzyskaniu złych informacji odnośnie umiejętności od kupującego.

Ale prawda jest taka, że w sklepach sprzedawcy mają prowizje/premie za obrót więc robią wszystko aby to uzyskać.

Sam czytałem niby testy (artykuły sponsorowane) gdzie w jednych zachwalali produkt był na pierwszym miejscu a w drugim okazywał się wręcz szkodliwy.

A tu podaję przykład tej samej narty w dwóch testach

trzymanie krawędzi 2,4 / 6 a w drugim 8,1 /10

wiec nasuwa się pytanie lub teorie spiskowe odnośnie wiarygodności testów.

A sugestie odnośnie źle przygotowanego sprzętu przez producenta mnie nie przekonują- nie wyobrażam sobie ażeby producent sam sobie szkodził i podstawiał taki sprzęt no chyba, że i ..... tu znowu, że snuje teorię.

W każdym razie, jeżeli swoimi wywodami uraziłem,obraziłem osoby które testują/ testowały to przepraszam i na tym kończę te spekulacje odnośnie WST.

Edytowane przez wojmu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś nasza narodowa specjalność, doszukiwać się w wszystkim spisku, korupcji, ustawki i czego tam jeszcze....

SB nie ma co się unosić, nie wiem jaka jest nasza narodowa specjalność (choć pewnie celowałbym w bigos :stupid:), ale wiem jedno: spece od marketingu i reklamy robią wodę z mózgu i wciskają jakiś bełkot, podpierając to "badaniami" i "testami" człowiek płaci grube pieniądze z czego 30% ceny to logo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam... WST nie jest zatem w pełni obiektywnym testem,jeśli brakuje na nim jakiejś marki,zwłaszcza znanej i popularnej.

(...) brak jakiejś marki trochę wypacza wyniki. :rolleyes::

Fajna sprawa taki test , zawsze czytam jego wyniki bardzo uwaznie . Jednak mimo wszystko zgadzam się z j_n , brak Heada czyni ten test mniej wiarygodnym choćby 100 ludzi pisało, że tak nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa taki test , zawsze czytam jego wyniki bardzo uwaznie . Jednak mimo wszystko zgadzam się z j_n , brak Heada czyni ten test mniej wiarygodnym choćby 100 ludzi pisało, że tak nie jest

A ja się z tym nie zgodzę. Co ma obecność Heada do wiarygodności wyników testu? Czy mam rozumieć, ze uważasz, że wyniki bedą zafauszowane, że wpłynie to na ocenę innych marek?

Przecież wyniki bedą obejmować marki, które zostały przetestowane i obecność takiej czy innej marki nie będzie miała żadnego wpływu na ich jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi dzień testów za nami. Miałem okazje sprawdzić narty z grupy All Mountain. Najlepiej jeździło mi się na 510 i 505 :cool::

A czy uczestnicy testu poznają na zakończenie wyniki - albo czy Ty JC wiesz lub będziesz wiedział co to za narty 510 i 505 czy dopiero na jesień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się z tym nie zgodzę. Co ma obecność Heada do wiarygodności wyników testu? Czy mam rozumieć, ze uważasz, że wyniki bedą zafauszowane, że wpłynie to na ocenę innych marek?

Przecież wyniki bedą obejmować marki, które zostały przetestowane i obecność takiej czy innej marki nie będzie miała żadnego wpływu na ich jakość.

W całości popieram ideę WST, jego wyniki śledzę od lat, widzę, że robią to odpowiedzialni i fachowi ludzie . Myślę, że dla wielu z nas wyniki są opiniotwórcze i maja w sporym stopniu wpływ na wybór takiej a nie innej marki . To jedno .

Z drugiej strony , moim skromnym zdaniem ( a z powyzszych postow widzę że nie tylko ja tak myślę ) szkoda, że nie ma w tym roku jednej z wiodących marek, test byłby p e ł n ie j s z y . To tak jakby testować 10 powiedzmy najlepszych marek samochodów, ogłaszać potem wyniki w fachowych czasopismach i mediach ,jednak b e z - dajmy na to - np. Mercedesa.

Wyniki testu WST będą na pewno obiektywne i broń Boże niesfałszowane , będzie to jednak tylko i aż porównanie ze sobą 10 startujących znamienitych marek . Ale bez Heada :laughing: Na pewno każdy z uzytkowników tej marki ( nie zaliczam się do nich ) zada sobie w duchu pytanie : jak wyglądałby mój Head przy takim np. Felku albo innym Salomonie .

To tyle, pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu podaję przykład tej samej narty w dwóch testach

trzymanie krawędzi 2,4 / 6 a w drugim 8,1 /10

wiec nasuwa się pytanie lub teorie spiskowe odnośnie wiarygodności testów.

A sugestie odnośnie źle przygotowanego sprzętu przez producenta mnie nie przekonują- nie wyobrażam sobie ażeby producent sam sobie szkodził i podstawiał taki sprzęt no chyba, że i ..... tu znowu, że snuje teorię.

Nie wziąłeś pod uwagę bardzo istotnego faktu, że testy nie odbywają się w warunkach laboratoryjnych które dawały by wszystkim tym testom gwarancję jednakowych warunków, nie, tak nie jest. Testy jak wiadomo odbywają się na stok, co test to inny stok inne warunki pogodowe, inny śnieg, itd...

Te fakty mogą mieć duży wpływ na odczucia testerów i z tego biorą się rozbieżności.

Nie wiem jak jest na innych testach ale na moje oko WST jest w tym względzie dość dobrze przemyślany, bo ekipa testerów podzielona jest na 2 grupy i pierwsza grupa testy zaczyna o 7 rano, czyli w warunkach dobrze przygotowanego twardego stoku, a druga grupa rusza do pracy o 11, czyli jak stok w zależności od panującej pogody jest w mniejszym, czy większym stopniu zdegradowany. Tak więc oceny są z różnych warunków, no i wiadomo z tego jest wyciągana średnia.

...ale wiem jedno: spece od marketingu i reklamy robią wodę z mózgu i wciskają jakiś bełkot, podpierając to "badaniami" i "testami" człowiek płaci grube pieniądze z czego 30% ceny to logo.

Nic anormalnego że spece od reklamy i marketingu dwoją się i troją żeby coś sprzedać, sam pracujesz może coś wytwarzasz, świadczysz usługi i jak nie Ty to ktoś inny staje na uszach żeby to komuś sprzedać.

Od zeszłego sezonu część nart była wyposażona już w Rockera, na ten sezon ponoć tendencja się pogłębia, ja się z tym absolutnie nie zgadzam i jestem przekonany że za 2-4 sezony w nowych nartach już nie będzie się oferowało na tak szeroką skalę tego systemu jak to jest dzisiaj.

A to ze płacisz za coś grube pieniądze i dajesz sobie wodę z mózgu zrobić to jest tylko i wyłącznie twój dobrowolny suwerenny wybór:stupid:

A czy uczestnicy testu poznają na zakończenie wyniki - albo czy Ty JC wiesz lub będziesz wiedział co to za narty 510 i 505 czy dopiero na jesień

Nie na koniec testu nie poznają, bo to jest po prostu nie wykonalne. Ocenianie odbywa się metodą tradycyjną, czyli papierowa ankieta i długopis, wiec to wszystko trzeba dopiero uporządkować.

Jak to zostanie uporządkowane to testerzy otrzymują drogą mailową swoje typowania w formie tabelki i tam dopiero widać która narta jaki miała numer. W zeszłym roku dostaliśmy takie nasze personalne wyniki w sierpniu i nie było z tego żadnej tajemnicy, bo upublicznialiśmy to na forum, można sonie to odszukać.

Wyniki testu WST będą na pewno obiektywne i broń Boże niesfałszowane , będzie to jednak tylko i aż porównanie ze sobą 10 startujących znamienitych marek . Ale bez Heada :laughing: Na pewno każdy z uzytkowników tej marki ( nie zaliczam się do nich ) zada sobie w duchu pytanie : jak wyglądałby mój Head przy takim np. Felku albo innym Salomonie .

To tyle, pozdrawiam serdecznie

No ale nie tylko Heada brakuje w WST, nie ma tez Stoeckli, Armady, Visa, Scotta, Harta, Duela i jeszcze pewnie nie wszystko wymieniłem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy są fajne,ale i tak 90% to narciarz a może 10% to sprzęt.I czy on ma pokrętełko czy kluczyk,czy roker lub inny gadżet to i tak nie wiele pomoże jak narciarz d....To jest normalny biznes jak każdy inny i jak łyknie człowiek tą papkę to będzie kupował coraz to nowsze narty,ale technika jazdy nie pójdzie do przodu o nie,to nie takie proste żeby kupić cudowną nartę,która sama jeżdzi i parkuje pod barkiem z Park-Asistent:tongue:tu trzeba włożyc więcej pracy i zaangażowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic anormalnego że spece od reklamy i marketingu dwoją się i troją żeby coś sprzedać, sam pracujesz może coś wytwarzasz, świadczysz usługi i jak nie Ty to ktoś inny staje na uszach żeby to komuś sprzedać.

Od zeszłego sezonu część nart była wyposażona już w Rockera, na ten sezon ponoć tendencja się pogłębia, ja się z tym absolutnie nie zgadzam i jestem przekonany że za 2-4 sezony w nowych nartach już nie będzie się oferowało na tak szeroką skalę tego systemu jak to jest dzisiaj.

Ależ to właśnie jest nie normalne, tylko dlatego że większość coś robi nie oznacza to "normy" (tu piję tylko do marketingowców :wink:) co innego informacja i zachwalanie rzeczywistych zalet a co innego, wymyślanie na siłę "nowinek" które "zrewolucjonizują" świat nart i nie tylko.

Dlatego czytam to forum bo wierzę, że są tu bardziej obeznani z tematem fachowcy, którzy patrzą na te nowinki przez pryzmat wiedzy tajemnej i bagażu doświadczeń, a nie przez pryzmat marki i ulotki (a przynajmniej taką mam nadzieję :angel:).

A wody z mózgu staram się sobie nie dać zrobić z ww. powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valencic ma inny kask... a to jest kask Markica Gaspera... [ATTACH=CONFIG]6922[/ATTACH]No ale Ty tam jesteś to wiesz lepiej. Może Mitja buchnął mu kask :)
Ale jak zdjął kask to był podobny do siebie

valencic-IMG_2061.jpg

Możesz mnie sprawdzić z tą stroną: http://www.elanskis.com/us/teamgreen/race-team.htmlA tu dowód, że to ten gość ubierał ten kask :)

valencic-IMG_2066.jpg

valencic-IMG_2061.jpg.9281fe8e1d1b5d5f12c58ae58da13d0c.jpg

valencic-IMG_2066.jpg.6f5d6afccfa6f66fb862521371a2d356.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JC, a ja ciekawa jestem czy widzisz jakieś różnice organizacyjne i nie tylko w porównaniu do poprzednego WST? Są jakieś dodatkowe atrakcje, spotkania, czy generalnie cała "impreza" wygląda podobnie tylko inne jest miejsce?
Ogólnie impreza jest podobna każdego roku, czyli są punkty programu, które się nie zmieniają. To wieczorek zapoznawczy :), testy, pokaz mody. Zmieniają się natomiast elementy związane z danym miejscem. Np. w Zell am See był koncert Smokie :). W trakcie imprezy, co roku występują gwiazdy estrady, austriackiej estrady, które nam nic nie mówią, a na rynku lokalnym są znane i bardzo znane. Mamy też możliwość zapoznania się z terenami narciarskimi, w których odbywa się test, oraz typowymi dla regionu atrakcjami.Podsumowując nie ma monotonii. A w przyszłym roku WorldSkitest będzie szczególny. Franz Klammer będzie obchodził 60 urodziny, więc już dzisiaj wiemy, w jakim regionie będzie test ??? :)[ATTACH=CONFIG]6947[/ATTACH].

IMG_0347-klammer.jpg

IMG_0347-klammer.jpg.b81a4389638d36fd7a8f6d531d8b2f87.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeee..., jesteś pewien? :wink:

Nie:wink: Ale tak mi jakiś wyszło bo tam jest trasa Franza Klammera?:stupid:

A w przyszłym roku WorldSkitest będzie szczególny. Franz Klammer będzie obchodził 60 urodziny, więc już dzisiaj wiemy, w jakim regionie będzie test ??? :)

A region to Karyntia?:applause:

Edytowane przez szparaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. w Zell am See był koncert Smokie :). W trakcie imprezy, co roku występują gwiazdy estrady, austriackiej estrady, które nam nic nie mówią, a na rynku lokalnym są znane i bardzo znane. Mamy też możliwość zapoznania się z terenami narciarskimi, w których odbywa się test, oraz typowymi dla regionu atrakcjami.

Podsumowując nie ma monotonii.

Smokie było rok wcześniej w Heiligenblut, w Zell am See była Anna F, tam mnie urzekła że aż kupiłem sobie jej płytę :), a nie nie było to proste bo w Media Markt PL nie było:rolleyes::.

Jeśli chodzi o tereny narciarskie to w moim przypadku było tak że gdybym nie uczestniczył w WST to raczej nie był bym w Zell am See, jakoś tak wszyscy z Polski tam byli, więc ja postanowiłem że nie muszę tam być, no ale ciesze się że zaliczyłem narciarsko ten ośrodek.

Nie:wink: Ale tak mi jakiś wyszło bo tam jest trasa Franza Klammera?:stupid:

to nawet nie chodzi o sam fakt że jest trasa Franza Klammera, ale Franz pochodzi i do dzisiaj mieszka w w BKK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smokie było rok wcześniej w Heiligenblut, w Zell am See była Anna F, tam mnie urzekła że aż kupiłem sobie jej płytę :), a nie nie było to proste bo w Media Markt PL nie było:rolleyes::.

Jeśli chodzi o tereny narciarskie to w moim przypadku było tak że gdybym nie uczestniczył w WST to raczej nie był bym w Zell am See, jakoś tak wszyscy z Polski tam byli, więc ja postanowiłem że nie muszę tam być, no ale ciesze się że zaliczyłem narciarsko ten ośrodek.

to nawet nie chodzi o sam fakt że jest trasa Franza Klammera, ale Franz pochodzi i do dzisiaj mieszka w w BKK.

Nie Sławku, Smokie był w Zell am See! Tylko w trakcie WorldSkitestu 2008 :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, pierdu, pierdu już było :) a teraz jakieś konkrety.

Rocker w każdych dachach już jest - chyba? Jakie ogólne wrażenia z testów. Jadą narty w tym sezonie ;)? Czy nie jadą.

Oczywiście, że jadą! Co do rockera, to testowałem narty All Mountain i mam wrażenie, że w każdym modelu był rocker. A czy tak było dowiem się w październiku, jak dostane listę przetestowanych modeli.

W tym roku bardzo dopisała pogoda. Stok dość długo trzymał na całej długości ok. 1 km, a jak już słońce zrobiło swoje, to tylko w dolnej części. Druga grupa (od 10.00 - 12.00) warunki do testowania nart All Mountain i Allround miała bardzo dobre.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...