Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

WorldSkitest 2012


JC

Rekomendowane odpowiedzi

11

Sorki...ale skoro każdy ma do oblatania 11 par nart dziennie to z całym szacunkiem dla umiejętności, ale jak można się kompetentnie o każdej wypowiedzieć...

Może czegoś nie kumam bo pisze po dobrym drinie u szwagra, więc zerknę ponownie np. jutro. Osobiście w zeszłym sezonie oblatałem kilka topowych modeli i wiem, że potrzebna była chwila żeby sprzęt wyczuć i docenić...

ps. Ostatnio gadałem z pacjentem w pewnym dużym "ski-sklepie" w Warszawie i choć "daję radę" to poczułem się amatorem, gdy gość mi powiedział że oblatał 150 par nart w zeszłym sezonie...to jak długo testował każdą z nich...jeden zjazd???...i skąd aż tyle...no może u mnie rok trwa krócej... i w ogóle o co kaman???... Ps2. Rozbrajają mnie ludzie którzy założyli coś raz na kopyto i uwazaja sie za GURU. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki...ale skoro każdy ma do oblatania 11 par nart dziennie to z całym szacunkiem dla umiejętności, ale jak można się kompetentnie o każdej wypowiedzieć...

Może czegoś nie kumam bo pisze po dobrym drinie u szwagra, więc zerknę ponownie np. jutro. Osobiście w zeszłym sezonie oblatałem kilka topowych modeli i wiem, że potrzebna była chwila żeby sprzęt wyczuć i docenić...

Faktycznie nie pij więcej i nie tylko dzisiaj,ale tak ogólnie:stupid:

Jak testy wyglądają było na forum odszukaj na trzeźwo i poczytaj i wtedy dowiesz się że 11 par nart to nie jest wielki problem przejechać w jeden dzień.

ps. Ostatnio gadałem z pacjentem w pewnym dużym "ski-sklepie" w Warszawie i choć "daję radę" to poczułem się amatorem, gdy gość mi powiedział że oblatał 150 par nart w zeszłym sezonie...

Może to ten co go w TV widzimy, co się uskarża że mu kolana siadły:tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki...ale skoro każdy ma do oblatania 11 par nart dziennie to z całym szacunkiem dla umiejętności, ale jak można się kompetentnie o każdej wypowiedzieć...

Ps2. Rozbrajają mnie ludzie którzy założyli coś raz na kopyto i uwazaja sie za GURU. :biggrin:

Rzeczywiście musisz poczytać jak te testy i inne się odbywają i jaki poziom prezentują testujący, JC, SB, Bończa, byli na WST, ja z Boogiem i kilkoma osobami na NTN'ie, nie porównuje obydwu testów bo każdy wie że się różnią ale każdy też wie jaka to robota, i żeby rozpoznać pewne właściwości narty trzeba mieć pewne doświadczenie, i po to testuje je tyle osób bo każdy ma inny poziom jazdy, inne wyczucia, inne preferencje jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-)

Faktycznie nie pij więcej i nie tylko dzisiaj,ale tak ogólnie:stupid:

Jak testy wyglądają było na forum odszukaj na trzeźwo i poczytaj i wtedy dowiesz się że 11 par nart to nie jest wielki problem przejechać w jeden dzień.

Może to ten co go w TV widzimy, co się uskarża że mu kolana siadły:tongue:

Ok, spoko, więcej po pijaku nie piszę ;-) . Ale żeby przestać całkiem to juz pojechałeś...Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

W kategoriach Race, Allround, Allmountain dla mężczyzn każde z tych dech, które zajęły trzy pierwsze miejsca można polecać. Atomic D2, Fischer Progressor 800, Elan SLX, Elan Amhibio, Volkl Sensor i inne - na nich jeździłem i podobnie, jak testerzy z WST 12 oceniam bardzo wysoko te narty.

Duża pomoc dla chcących kupić narty odpowiednie dla swoich predyspozycji na stoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowsze nie zawsze lepsze

Byłem kiedyś "zakochany" w XW Tornado 06/07, sprzedałem żeby kupić nowsze. W zeszłym roku zakupiłem świetnie ocenione w WST Tornado 10/11 i...jakoś się nie zakochałem. Potrzebowałem kasy więc opchnąłem, niby szybkie, niby trzymają na krawędzi...ale w porównaniu (na trasie) do Volkl Racetiger RC (mam już ze 4 lata i jakoś nie znalazłem nic co by dawało mi więcej frajdy na stoku, kumple którym dałem się bryknąć też się zajarali) mułowate. Poza tym dużo twardsze od tych starych XW i mniej zwinne. W poprzednim sezonie pojeździłem na kilku modelach i najbardziej przypasowały mi Volkl RTM 84, Grizlly i Head Chip. Pośmigałem tez na nowych Racetigerach RC i...tez jakos mi nie podeszły, wolę te starsze. Pomyślałem że w tym roku kupię sobie RTM 84 albo 80, bo Grizlly to jakaś chora sprawa z ceną. Chciałem kupić jakieś używki w dobrym stanie ale jakoś nie mogłem trafić. Trafiłem za to na K2 Rictor 11/12 i wszedłem w ich posiadanie. Już nie mogę się doczekać aż je sprawdzę w "Makaronach" w grudniu. Myślałem też o zakupie nowych RTM 84 na ten sezon bo fajnie mi się jeździło w zeszłym...a tu patrzę na oceny i...gorsze niż w zeszłym roku... Zepsuli nartę czy wymagania tak wzrosły?

Wychodzi na to że muszę poszukać modelu z zeszłego sezonu, chyba że się "zajaram" Rictorami.

:confused::

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...