Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Mölltaler 21-28.04 może ktoś polecić jakieś miejsce noclegowe?


Rekomendowane odpowiedzi

Tu masz stronę miejscowości Fllatach - duża wioska 8 km od stacji kreta lodowcowego, na tej stronie poszukaj tego co Ciebie interesuje, wyślij zapytania na kilka adresów, na pewno odpowiedzą i coś znajdziesz, tak robiłem dwa razy - zresztą rok temu byłem tam dokładnie w tym samym terminie. We Fllatach jest bardzo dużo domów, które wynajmują apartameny czy pensjonatów. Bardzo możliwe, że się miniemy bo ja planuję od 28.04

http://www.flattach.at/unterkuenfte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

mam w planach wybrać się na lodowiec Mölltaler w terminie około 21-28 kwietnia, może ktoś ma jakiś sprawdzony pensjonat, hotel, kwaterę prywatną bądź jakiekolwiek miejsca noclegowe??

będę wdzięczny za każde namiary

pozdrawiam

http://www.appartement-goritschnig.at/

Polecam.Za kazdym razem kiedy jedziemy na Molka , tam sie zatrzymujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może w tym terminie fajnie by było w Obertauern?? ktoś ma jakieś doświadczenia z pobytu?? może jakieś ciekawe noclegi?? w zasadzie to miejsce wyjazdu nie jest jeszcze przesądzone, więc fajnie będzie jak ktoś podrzuci jakieś ciekawe propozycje;)

Obertauern to nie lodowiec, ale mimo to zwykle nawet na poczatku maja sniegu jest dosc aby pojezdzic. Choc trzeba sprawdzic, czy w ogole wtedy jezdza - mimo ze sniegu jest dostatek.

Ja bylem bodaj 3-4 lata temu w drodze na weekend majowy do Chorwacji na 3 dni w Obertauern w ostatni weekend kwietnia. Obowiazywal wtedy tzw. Teilbetrieb, czyli chodzilo raptem pare wyciagow - dokladnie z tego co pamietam, kanapa Gamsleiten1, Grundwaldkopfbahn i co najwazniejsze gondola Zehnerkarbahn (mam nadzieje, ze nie pomieszalem pisowni, bo pisze z pamieci). Tym samym tras czynnych bylo niewiele w porownaniu z caloscia, ale na tyle duzo zeby 2-3 dni sie wyjezdzic do woli i nie znudzic. Ceny karnetow byly chyba 30% nizsze niz zwykle.

Pogoda byla absolutnie piekna, choc ze wzgledu na temperatury to po 12-tej robilo sie juz jednak ciapowato. Sniegu bylo tyle, ze osrodek moglby jednak funkcjonowac jeszcze pewnie nawet i 2-3 tygodnie bez problemow, jednak wiekszosc hoteli juz wtedy zamykalo interes. Nawet intersport, w ktorym wypozyczalismy narty czynny byl tylko rano, potem byla przerwa i otwieral sie znow na 2-3h popoludniu.

Pamietam, ze nie moglem zrozumiec, dlaczego miejscowi nie chca jeszcze pociagnac tych 2-3 tygodni, zwlaszcza na "polski" weekend majowy (wtedy w ostatni weekend kwietnia byl koniec jazdy). W hotelu Schutz menagerem byl Polak, ktory wytlumaczyl mi to tym, ze miescowi juz swoje zarobili i zmeczeni sa sezonem i ten jeden lub 2 weekendy ich nie zbawia, a ruch juz jest mniej niz sredni. Poza tym Obertauern bylo malo popularne wtedy wsrod Polakow, wiec jakos nie bardzo liczyli na ruch zwiazany z naszym 1-3 maja.

Reasumujac

Plusy takiego poznego weekendu w Obertauern, to: zwykle sloneczna pogoda, sniegu ciagle duzo, ludzi na stoku (mimo kilku czynnych tras) niewiele; ceny w hotelach - tych czynnych - mozna prawie do woli negocjowac, karnety tez tansze.

Minusy - nie wszystkie trasy czynne, po 12-tej raczej cieplo, w miasteczku trudno znalezc czynna knajpe - na stoku jest tylko chyba jedna - Treff 2000 na gorze Grunwaldkopfbahn; sprawdzic, czy na pewno jeszcze z poczatkiem maja jezdza, bo nie zawsze tak bylo.

Edytowane przez Cosworth240
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń jazda w maju w Alpach nawet przy założeniu niskich jak na maj temperatur na wysokości poniżej 2500 to jazda jest w miękkiej brei, ja rozumiem, że wiele osób zaspokoić mogą fajne warunki od 8.30 do 10.30 ale dla mnie to za mało, przy założeniu dosyć niskich na dole temperatur w maju nawet stoki poniżej 2800 szybko robią się miękkie bardzo, jeśli do tego założymy,że trafimy na normalną majową pogodę czy też na wyjątkowo ciepłe i słoneczne dni, które przecież nie są rzadkością w takim terminie to należy się zastanowić nad sensem jazdy w niby wysokich ośrodkach. Na ten termin jak dla mnie tylko bardzo wysokie ośrodki. Osobiście wolę dwie,trzy dobre trasy, które utrzymają kondycje przez prawie cały dzień niż teoretyczny dostęp do sieci wielu tras, które już po godzinie będą bardzo miękkie i mokre. Przy temperaturach w Innsbrucku typu +13 stopni izoterma zero na Stubaii-u leży gdzieś koło 2900 a na 2600 jest bardzo mokro. A =13 stopni w maju to bardzo chłodno jak na taką szerokość geograficzną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...