Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Trening przed sezonem.


artix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Powoli zbliza sie nasza ulubiona pora roku i chcialbym sie troche przygotowac fizycznie. W ubieglym sezonie bardzo dokuczaly mi moje slabe nogi. W Zakopcu nie bylo problemu, ale juz w Alpach bylo gorzej. Ciagle zatrzymywanie sie

aby odpoczac z powodu slabych parti gornych moich nog.

Czy macie jakies sprawdzone propozycje treningu dla narciarzy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Powoli zbliza sie nasza ulubiona pora roku i chcialbym sie troche przygotowac fizycznie. W ubieglym sezonie bardzo dokuczaly mi moje slabe nogi. W Zakopcu nie bylo problemu, ale juz w Alpach bylo gorzej. Ciagle zatrzymywanie sie

aby odpoczac z powodu slabych parti gornych moich nog.

Czy macie jakies sprawdzone propozycje treningu dla narciarzy ?

Każda aktywność ruchowa!

Z moich obserwacji wynika że jak masz siedzący tryb pracy to nawet jak pójdziesz 2 razy w tygodniu na siłownię to będzie za mało, nadciąga zima i Ty dopiero teraz przypominasz sobie jak cierpiałeś na nartach, niestety cudów w 3 miesiące się nie osiągnie, o kondycję trzeba dbać cały rok, ja mam akurat to szczęście że nie pracuję za biurkiem, a to co robię czasami jednego dnia to jak kilkukrotny wycisk na siłowni:biggrin:.

Z popularnych rzeczy to spróbuj jazdy na rowerze, tylko to ma być jazda na której się zmęczysz, no i najlepiej co dziennie. Będziesz mógł ocenić czy Ci pary przybywa, bo po czasie zaobserwujesz że jeszcze tydzień temu widziałeś komin od domu i byłeś zdyszany, a dzisiaj już go nie widzisz, a masz siłę dalej pedałować:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Powoli zbliza sie nasza ulubiona pora roku i chcialbym sie troche przygotowac fizycznie. W ubieglym sezonie bardzo dokuczaly mi moje slabe nogi. W Zakopcu nie bylo problemu, ale juz w Alpach bylo gorzej. Ciagle zatrzymywanie sie

aby odpoczac z powodu slabych parti gornych moich nog.

Czy macie jakies sprawdzone propozycje treningu dla narciarzy ?

Rower, rolki, bieganie. Mi wystarczy miesiąc, aby się przygotować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do innych propozycji, to ja w domu korzystam z dobrodziejstwa ergometru wioslarskiego:

http://www.concept2.pl/

Zwykle na 2-3 mies przed sezonem wiosluje przez ok. 45-50 min co 2-3 dzien i widze pozniej olbrzymia roznice w stosunku do kolegow, z ktorymi jezdze a ktorzy takiemu rezimowi sie nie poddali. Do tego troche jogi lub tego typu aktywnosci dla rozciagniecia sie i nabycia oprocz kondycji troche "gibkosci". W tym roku od polowy kwietnia zaczalem biegac, bo wioslowanie troche przeszkadzalo w zasnieciu mojej malej corce (maszyna dosc glosno szumi), a bieganie to chyba najprostrzy sposob na pozostanie w formie. Wystarcza buty, spodenki i koszulka. Staram sie biegac ok. 6-7 km (35-40 min) 3 razy w tygodniu. Nie mam watpliwosci, ze zima dzieki temu bede widzial roznice.

Sadze, ze kazda aktywnosc aerobowa (plywnie, bieganie, rower, wioslowanie i wiele innych) w wymiarze trzy kwadranse, trzy razy w tygodniu przez trzymiace mies. powinna spokojnie do takiego tygodnia na nartach fajnie przygotowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne propozycje ? :)

Proszę bardzo, od samego mistrza:

[video=youtube;7JrO-T-rhws]http://www.youtube.com/watch?v=7JrO-T-rhws&feature=related

Jest w filmie oczywiście trochę treningu który wymaga specjalistycznego sprzętu, ale też są elementy do których można znaleźć pola ćwiczebne w okół siebie.

Swoją drogą to ja się mu nie dziwię że zakończył karierę, przecież na tych treningach to jak młody w wojsku:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie siedze za biurkiem , do pracy starm sie jezdzic na rowerzew miare mozliwosci, po pracy tez.

Inne propozycje ? :)

Jazda po szwedzkich ścieżkach rowerowych faktycznie wiele nie pomoże,ale jakbyś znalazł górkę 200-300 m przewyższenia i konsekwentnie na nią wjeżdżał to efekt by był widoczny

sorry to miało być z tym cytatem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...