Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ischgl otwarcie sezony - Scorpions 1.12.2012


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkim

Pytanie jak w temacie , był ktoś kiedyś tam na otwarcie sezonu ?

Jak dużo ludzi , jak na trasach ( wiem że sezon , sezonowi nie równy ) ale czy nie ma "rzeźni"

Jak te koncerty , profi czy pięć kawałków i koniec ?

Jakieś namiary na fajna kwaterkę ?

Chciałbym wyjechać tam na 3-4 dni

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda nie na otwarciu byłem, ale można powiedzieć że poza sezonem coś ok połowy marca i było full. W samym Ishgl mieszkanie było nie do zapłacenia, to co było wolne, a było tego nie wiele zaczynało się od 120 e osoba na dzień:eek:.

Ischgl nie po to wydaje kupę kasy na promocję żeby nie mieć pełnego obłożenia, tak że raczej nie licz na to że będzie luźno, ale faktem jest że były zimy gorsze i bywało że ośrodki inne odwoływały zaplanowane otwarcie sezonu z końcem listopada, ale w Ischgl się to nigdy nie zdarzyło, tam śnieg był. Więc w tym względzie możesz być spokojny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki

dla mnie nie ma różnicy i dojechać zawsze mogę te kilka km

bez napinki aby mieszkać w Ischgl a parę euraków zawsze w kieszeni

zastanawiam się tylko czy czekać do końca , spakować się i w drogę czy rezerwować coś wcześniej ?

ps. do SB ( zakup zrobiony i cierpliwości brak :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy jechać do Sulden w listopadzie , ale może by tak zaliczyć Ischgl pierwszy raz w życiu.Tam jeszcze nie byłem.

Na koniec listopada można liczyć na większość otwartych tras?

Ile w tym okresie wyjdzie karnet na 4 dni?Są dwa cenniki , w jednym 4 dniowy podają 152,5eur ( drogo :) )

Macie cos godnego polecenia w Kappl lub okolicach bliższych lub dalszych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Ischgl 2 lata temu od 4 grudnia przez tydzień. kwatera BB za 350 Euro na tydzień, 3 sauny gratis Położenie 200 m od gondolki. Na nartach wracasz pod drzwi. Pogoda 2 dni lampa, 2 dni tak sobie i 2 dni śnieg. Otwarte 60 -70 % tras. Ludzi umiarkowanie - żadnych kolejek, tłoku itp. Niestety wieczorem głosno i imprezowo w całym kurorcie.

Pozdr

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Ischgl 2 lata temu od 4 grudnia przez tydzień. kwatera BB za 350 Euro na tydzień, 3 sauny gratis Położenie 200 m od gondolki. Na nartach wracasz pod drzwi. Pogoda 2 dni lampa, 2 dni tak sobie i 2 dni śnieg. Otwarte 60 -70 % tras. Ludzi umiarkowanie - żadnych kolejek, tłoku itp. Niestety wieczorem głosno i imprezowo w całym kurorcie.

Pozdr

Wojtek

Jakies namiary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda też byłam nie na początek sezonu tylko pod koniec marca ale tłumy były dzikie! 40 min stania w tłumie do gondoli!

Natomiast "miejscowa" z hotelu mówiła nam że największe tłumy są styczeń/luty więc grudzień powinien być mniej tłoczny a tam jest gdzie pośmigać.

Mieszkaliśmy poza samym Ischgl gdyż wyjazd był organizowany w ostatniej chwili i były problemy ze znalezieniem noclegu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem pare sezonow temu po 3-Krolach w styczniu. Miejscowosc byla pelna naszych wschodnich sasiadow, ktorzy akurat mieli wolne w zwiazku z prawoslawnymi swietami. Nie powiem - chlopcy i dziewczeta lubia sie bawic. Ciuchy i sprzet w jakim paradowali, absolutny top - przede wszystkim cenowy. Na stokach jednak wiele osob nie bylo. Rano do gondoli nie stalo sie specjalnie dlugo. Mielismy szczescie do pogody - 7 dni bezchmurnego nieba. Sniegu mnostwo, wiec wszystkie trasy - naprawde swietne - byly czynne. Milo ten wyjazd wspominam.

Mieszkalismy w Haus Gradiva - blisko gondol - Fimbabahn i Paradatschgradbahn (czy jakos tak). Bylismy bardzo zadowoleni - co prawda pierwszy apartament jaki nam dali, byl mocno klaustrofobiczny, ale zrobili nam w tej samej cenie upgrade do duuuuzo wiekszego apartamentu, z wieloma luksusami.

W tym roku z meska ekipa jedziemy w pierwszym tygodniu lutego - apartament juz zerezerwowany, bo sporo juz bylo zajetych - samo centrum Ischgl - cena ok. 200 EUR za noc za apartament na 4 osoby. Tak wiec 50 EUR od lba. 200 m od Silvrettabahn. Ludzi raczej bedzie sporo, bo to jest pierwszy tydzien ferii w Austrii, wiec pewnie bedzie sie dzialo.

Jezeli ktos szuka taniej, to Kappl i Galtur na pewno sa znacznie tansze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

I jeszcze kilka pytań

Na stronie z cenami skipassów mamy karnet Silvretta Paznaun termin ten sam a tabele dwie , czy chodzi o miejsce zamieszkania tam na miejscu ?

Czy zwykły błąd w terminach ?

Jeśli tak to czy karnet który obejmuję całą dolinę można kupić w tych niższych cenach mieszkając np. w Kappl lub w innym miejscu doliny ?

Czy jadąc 28.11-2.12 wykupić tylko Ischgl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze kilka pytań

Na stronie z cenami skipassów mamy karnet Silvretta Paznaun termin ten sam a tabele dwie , czy chodzi o miejsce zamieszkania tam na miejscu ?

Czy zwykły błąd w terminach ?

Jeśli tak to czy karnet który obejmuję całą dolinę można kupić w tych niższych cenach mieszkając np. w Kappl lub w innym miejscu doliny ?

Czy jadąc 28.11-2.12 wykupić tylko Ischgl ?

Jak mieszkasz w Ischgl to możesz kupić ten tańszy , jeśli np.w Kappl to musisz niestety ten droższy,ale za to ważny jest w całej dolinie Paznaun.

P.S.Ja też będę w Ischgl od 30.11 do 2.12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ogląda takie obrazki sprzed kilku dni to chyba trudno mieć wątpliwości,że śniegu nie zabraknie na tegoroczne otwarcie sezonu - http://www.ischgl.com/de/active/skigebiet/aktuelle-bilder

Ja będę mieszkał w Ried in Oberinntal i jeździć będę od strony Samnaun,ale w sobotę chyba ucieknę na Hochzeigera,bo boję się tłumów na Scorpionsach , a poza tym dopłata 35 e do karnetu to chyba lekka przesada,no ale cóż-Ischgl do tanich miejsc nie należy.....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czytałem iż mając karnet kilku dniowy ( chyba powyżej 2 dni ) to nie ma dopłaty ?

Jak się mylę to proszę o sprostowanie

Ja się o śnieg tam nie martwię tylko wolę słońce niż mgłę i jak juz jadę to obojętnie gdzie ..... Sulden wchodzi w rachubę

Ale poczekamy , zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...