Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Annaberg im Lammertal - Dachstein West


Marek.m77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po dłuższej nieobecności (przynajmniej w kwestii pisania).

Z racji nadchodzącej zimy powoli zacząłem myśleć o wyjeździe alpejskim na najbliższy sezon. Przyznam, że zachęcony postem Figo z wątku http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/15603-SkiWelt-czy-Zillertal?highlight=dachstein

Dobrze,że to napisał JC.

Końcówkę miałem napisać w tym samym tonie i co najmniej te trzy pierwsze miejscówki miałem na myśli i dodałbym jeszcze http://www.dachstein.at/ i http://www.kreischberg.at/

Ale nie chciałem być monotematyczny i powtarzać się,że tam również jest super.

zacząłem rozważać Dachstein West i miejscowość Annaberg.

Czy możecie coś powiedzieć o tym rejonie? Czy mozna tam pojeździć z dziećmi (8 lat) i z osobami o mniejszych umiejętnościach (trochę martwi mnie informacja, że na 77 km tras tylko 7 km to trasy niebieskie-opis ze skionline, na ich stronie podają 140 km tras z czego 34km niebieskich)? Czy z miejscowości Annaberg da się dojechać do Russbach i/lub Gosau bez zdejmowania nart ( z mapy wygląda, że raczej tak) i czy nie ma tam jakiś ekstremalnych zjazdów do pokonania? Czy znajdą się tam miejsca do pierwszych kontaktów ze śniegiem dla 3,5 letniego dziecka?

Z góry dzięki za wszelkie sugestie i podpowiedzi.

Marek

Edytowane przez Marek.m77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się przejechać wszystko bez zdejmowania nart.Dość nisko położony ośrodek-często śnieg jest mokry,jest tu stosunkowo dużo opadów,często zdarzają się mgły,infrastruktura niezbyt "wypasiona" jak na Austrię,sporo wolnych krzesel i orczyków,na szczęście długą,starą dwójkę mają zastąpić od tego roku gondolką.Trasa wzdłuż gondolki w Russbach za to jest genialna do carvingu.Jest wiele lepszych miejsc w Austrii i to leżących niewiele dalej,jak chociażby którykolwiek z ośrodków SKI AMADE,ale i tutaj są amatorzy jazdy po białym.Mi osobiście 1 dzień w sezonie tutaj wystarczył i nie chciałbym np tydzień się tutaj katować:-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z powodu wolnych krzeseł i orczyków mam sentyment do tego rejonu i byłem tam 3 razy: więcej miejsca przy wysiadaniu z wyciągu i na trasach, mniej czekania w kolejkach. Na trasach czerwonych zdarzają się odcinki stromsze, chociaż według mnie nie jest ich dużo. 140 km tras z czego 34km niebieskich to chyba łącznie z pobliskimi ośrodkami np. Abtenau. Dla 3,5 letniego dziecka bardzo przydałaby się taśma wciągająca na górę a jeśli dobrze czytam panoramę na stronach ośrodka to w Annabergu jej nie ma, jest w Gosau i Russbach. Jeśli osoby o mniejszych umiejętnościach nie poradziłyby sobie na czerwonych trasach to lepiej wybrać region gdzie jest więcej niebieskich. Ostatniej zimy byłem z moim niespełna 4 letnim dzieckiem w Angertal w dolinie Gastainertal, są tam chyba 3 taśmy dla dzieci i więcej możliwości wyboru tras niż w Dachstein West.

Czarek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Dachstein narodził się w ramach pomysłu na "budżetowy" wyjazd. Nie da się ukryć, że ceny choćby karnetów są tu znacznie niższe niż w SKI AMADE, którego większość znam dość dobrze, a część bardzo dobrze (szczególnie Gastein). Angertal jest rzeczywiście super miejscem do nauki dla maluchów.

Trochę niepokoi mnie wpis Jurka:

(...) często śnieg jest mokry,jest tu stosunkowo dużo opadów,często zdarzają się mgły (...)

Możesz to jakoś rozwinąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był to mój pierwszy ośrodek jaki poznałem w austriackich alpach.

Z tym,że Alpy to stamtąd doskonale widać,ale to raczej takie nasze Beskidy.

Moje dzieci miały wówczas ok. 10 lat i radziły sobie wszędzie bez problemu.

Mieszkaliśmy tutaj http://www.fewo-barbara.at/

to ok 1km pieszkom pod krzesło w centrum Gosau,podjeżdżałem więc samochodem.

Trochę się tam pozmieniało w infrastrukturze,co prawda wiem to tylko z internetu,a nie z autopsji.Ale widać ,że na lepsze.

Jedno się nie zmieniło,basen dla każdego gościa mieszkającego w Gosau jest przez cały okres pobytu za free.

Nie są to Thermy ,ale fajny mały gminny basen ze sauną.To wejście na basen za free , przy wyjeździe rodzinnym też daje jakieś tam oszczędności w stosunku do innych ośrodków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...