Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ski Amade, Alta Valtelina(Livigno) czy Cervinia?


shuger

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak oceniacie austriacki region Ski Amade? oraz jeśli ktoś zna to jak wypada w porównaniu do Cervinia/Zermatt lub do Livignio i okolic?

Planuje wyjazd do Ski Amade i chciałbym mieć porównanie w kontekście ilości i różnorodności tras, przygotowania stoków, problemów ze śniegiem, infrastruktury itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak oceniacie austriacki region Ski Amade? oraz jeśli ktoś zna to jak wypada w porównaniu do Cervinia/Zermatt lub do Livignio i okolic?

Planuje wyjazd do Ski Amade i chciałbym mieć porównanie w kontekście ilości i różnorodności tras, przygotowania stoków, problemów ze śniegiem, infrastruktury itp.

Wypada tak że jest 2 razy bliżej i to już jest wystarczający argument żeby tam pojechać.

Cały region to najwyższa półka i szkoda się rozpisywać, nie znam ani jednej osoby która wróciła by z tego miejsca nie zadowolona, jeśli chodzi o mnie to jest jedyny region który odwiedziłem ponownie i nie było to 2 razy, a nie wykluczam że pojawię się tam ponownie w najbliższym czasie:rolleyes::

Problemy z śniegiem... tym rządzi natura i nie ma na to wpływu człowiek w równym stopniu czy to w Amade, czy w Livigno.

Tu masz link do jednej z moich relacji: http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/13045-Sponton-Amade-Obertauern?highlight=flachau

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem w Cervini.

Największym minusem są odległości do tych regionów,pośmigać da się wszędzie ale ze względu na szybkość dojazdu z Krakowa i wielkość regionów narciarskich jestem w 100% za AMADE.

100% można być po odwiedzeniu wszystkich trzech, a krótki dojazd wcale nie świadczy o jakości ośrodka.

@ shuger

Ja osobiście lubię wysokie góry, ze względu na widoki i pewne warunki. Dodatkowo im bardziej na zachód i południe tym pogoda stabilniejsza. Ja osobiście na Twoim miejscu pominął bym Livigno, gdyż chyba nie dorównuje do pięt pozostałym dwóm.

Edytowane przez fanatyk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% można być po odwiedzeniu wszystkich trzech, a krótki dojazd wcale nie świadczy o jakości ośrodka.

@ shuger

Ja osobiście lubię wysokie góry, ze względu na widoki i pewne warunki. Dodatkowo im bardziej na zachód i południe tym pogoda stabilniejsza. Ja osobiście na Twoim miejscu pominął bym Livigno, gdyż chyba nie dorównuje do pięt pozostałym dwóm.

Moje podejrzenia wzbudza słowo które wytłuściłem, bo można snuć tezę że nie byłeś w Amade.

Ja np. nie byłem w Livigno i raczej się tam nie wybiorę dopóki nie wymienią starych wolnych krzeseł na nowe szybkie, bo ja jednak jadę na narty, a tyle widoków co zdążę zobaczyć z szybkiego krzesła w zupełności mi wystarcza.

Nie trzeba być ani w Livigno, ani w Amade żeby za pomocą informacji w internecie ocenić że infrastrukturowo te dwa ośrodki dzieli przepaść.

Co jeszcze za Amade...

po nartach o 16 wsiadasz w samochód wracasz do Krakowa i nawet jak idziesz do pracy na 2 dzień to zdążysz się spokojnie wyspać

pomimo stosunkowo małej wysokości npm, trasy są długie... bardzo długie, pięknie położone

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że byłem w Alta Valtelinie - Livigno/Bormio/Santa Caterina +dodatkowo St.Moritz , a także w Dolinie Aosty - Valtournenche/Cervinia/Zermatt/Pila/MonteRosa i dlatego pytałem o porównanie SKI AMADE właśnie do tych regionów.

Z własnych doświadczeń o tych regionach moge powiedzieć że to co najlepsze w tych ośrodkach to:

Alta Valtelina- Livigno to głównie doskonała szerokość tras, Bormio to duże zróżnicowanie nachylenia tras no i 3000m.n.p.m, Santa Caterina - kameralny ośrodek i piękne trasy w Dolinie Słońca na szczycie, dodatkowo odwiedziłem pobliskie szwajcarskie St Moritz - tutaj najwieksze zalety to nowoczesne wyciągi i dość duża rozłożystość ośrodka.

A co do Doliny Aosty:

Cervinia - duża wysokość n.p.m., valtournenche - zróżnicowane trasy, Zermatt- wysokość n.p.m. (najwyżej położona trasa w europie), różnorodność tras, rozłożystość ośrodka, nowoczesna infrastruktura, Pila -kameralny ośrodek, różnorodność tras, Monte Rosa - widoki, różnorodność tras,

W sumie te oba regiony w całości uważam za bardzo dobre mimo, że poszczególne ośrodki bez wad nie są, ale to czego w 1 brak - jest doskonałe w innym.

W dolinie aosty może trochę niedobór takich typowo szerokich tras (jak w Livigno, za co je cenię), ale poza tym szczególnie dzięki Zermatt region jak najbardziej super, no i mający swoje zalety dzięki wysokości n.p.m.

Trochę zastanawiała mnie kwestia wysokości w SKIAMADE a co za tym idzie warunków śniegowych szczególnie w niższych partiach, a także mniejsza (wg map) łączność ośrodków(np.Flachau i Wagrain trzebaby robić osobno w 2 dni?)i możliwość przemieszczania się bez odpinania nart (raczej wydają się to być mniejsze ośrodki, choć w całości stanowią duży areał,)

No i też pytanie - które wówczas stacje (przez 6 dni) wybrać najlepiej z regionu SKI AMADE.

Dzięki za wszystkie informacje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Zatem kontynuując wątek:

Do tych którzy byli - Które ze stacji wchodzących w skład SKI AMADE najlepiej wybrać?

Jako punkt wypadowy wybrałbym coś między Flachau i Schladming. I wtedy masz dostępne:

- 4-Berge - obowiązkowo. Zawsze znakomicie przygotowane, piękne szerokie trasy w lesie (w większości). Nowoczesna infrastruktura i możliwość "podróżowania" po tych szczytach

- Flachau. Szerokie trasy a właściwie "lotniska" w stronę Flachau i o wiele ciekawsze zjazdy do Wagrain. wadą jest wielka liczba szkółek i początkujących narciarzy.

- Alpendorf. Po przejechaniu skibusem z jednego końca Wagrain na drugi można wybrać się do Alpendorf. Starsza infrastruktura ale dość interesująco pod względem konfiguracji tras. Choć niekoniecznie

- Flachauwinkl (Zauchensee, Kleinarl). Dla mnie najlepsza część SkiAmade. Mniej ludzi, duże możliwości off piste - w Zauchensee wydzielone obszary dla początkujących - naprawdę fajne. Ale też piękne "normalne" trasy.

- Radstadt - kameralny, mały ośrodek z pięknymi trasami i mniejszym ruchem. Warto

W pobliżu masz jeszcze Fageralm ale bym go nie polecał. Inne stacje SkiAmade są dalej więc o nich nie piszę. Ogólnie region bardzo przyjazny narciarzom (świetne karnety rodzinne), położony głównie w lesie, z bardzo dobrą infrastrukturą wyciągową, bardzo starannie przygotowywany, świetnie skomunikowany (wysokość 700 m. n.p.m więc nie ma kłopotów z przejezdnością), blisko Polski. Jedyną wadą (dla mnie) jest jego niskie położenie - po prostu lubię wysokie góry (jak w Zermatt).

pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...