Narty - skionline.pl
Jump to content

shuger

Members
 • Content Count

  722
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

shuger last won the day on March 3 2018

shuger had the most liked content!

Community Reputation

765 Excellent

About shuger

 • Rank
  Średnio zaawansowany

Personal Information

 • Miejscowość
  KRK

Skills

 • Poziom umiejętności
  7
 • Dni na nartach
  0

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. "Cześć Rozumiem, że z wykształcenia jesteś geologiem i masz wiedzę na temat profili współczesnych tras zjazdowych? Pozdrowienia"
 2. Czekaj czekaj, pokupią sezonówki na przyszły rok to też będą tutaj sobie udowadniać jak to się wyjeździli. Na "alpejskich" trasach:
 3. Zbliża się koniec sezonu wiec czas na rozejm, ale do naszych ciekawych dyskusji powrócimy jak dobrze pójdzie juz w październiku. Wszyscy się za sobą stęsknimy
 4. A TMR lubi takich klientów, którzy kupując sezonówkę doskonale wypełniają luki w najgorszym możliwym czasie, kiedy nikt inny nie myśli o tym żeby wydać jakąkolwiek złotówkę na ich usługi. Wspaniale więc uzupełniacie Wasze wzajemne oczekiwania.
 5. To tylko świadczy o tym jak TMR traktuje Szczyrk... Jak odpad który można rzucić gratis. Nawet nie liczcie na to że w Szczyrku cokolwiek się poprawi...
 6. Ot właśnie sposób na biznes. Przekonać kupującego że robi niebywały interes kupując dużo wcześniej "okazyjnie" sezonówkę za 700zł... A to że potem przez cały sezon przeklina: - na nie przygotowane trasy - na kolejki 30 minutowe do wyciągów - na nie naśnieżoną Bieńkulę i Golgotę - na zatrzymywanie całego ośrodka ze względu na wiatr i inne cuda... - na smog który jest większy niż w dużych miastach - późne rozpoczęcie i wczesne zakończenie sezonu ....to już problem kupującego Kupowanie sezonówki to kupowanie kota w worku która najczęściej kończy się próbą udowodnienia wszystkim na forum jaki to był złoty interes. Niestety przykładów na skionline było bardzo dużo...za dużo...
 7. Szczyrk to akurat anty przykład działań samorządowych. Wieczne problemy: -odśnieżanie -korki i komunikacja publiczna -smog i kompletny brak kontroli nad gospodarowaniem przestrzeni przez SMR Tam nie zapewniono kompletnie NIC żeby zadbać o interes mieszkańców i narciarzy w związku z inwestycjami na stokach Małego Skrzycznego. Szczyrk przez tych samorządowców stracił całkowitą kontrolę nad swoim skarbem jakim są góry... Cytując klasyka: "Korbielów... i Pilsko...Nie jidźcie tą drogą"
 8. Samorząd nigdy nie może powiedzieć KONIEC! Samorząd powinien: 1) Opracować koncepcję ogólną projektu 2) Określić ryzyka/możliwości (w tym ustalić czy osuwisko jest przeszkodą i w jakim stopniu) 3) Przygotować promocyjną stronę ala www.pilskomarzen.pl gdzie reklamowałby projekt 4) Promować projekt wśród inwestorów prywatnych na targach inwestycyjnych. 5) Promować projekt wśród inwestorów państwowych Sukces gwarantowany.
 9. No taaak samorząd powiedział dość obraził się i spakował klocki.... Fajni ludzie reprezentują Korbielów Wstyd!
 10. Jesli juz to Nie dla władz samorządowych Korbielowa którzy to przez tyle lat nie byli w stanie skutecznie zaangażować się w sprawę. To samorząd powinien reprezentować mieszkańców i jednoczyć strony a także przygotować koncepcje inwestycyjne dla tego miejsca tak żeby wokół kręciło się wielu inwestorów. Tutaj nie robi się nic.
 11. Jaki to problem dla SMR? Skoro potrafili przeryć połowę zbocza w kierunku Kopy w Szczyrku by stworzyć łącznik (żeby nie powiedzieć trasę na biegówki) o nachyleniu 9% Skoro potrafili poprowadzić kolej która przez połowę trasy jedzie w dół a pokonuje zaledwie 200 m przewyższenia Skoro potrafili tak zaprojektować ośrodek że przez podatność na wiatr w środku sezonu (w tym w trakcie ferii ) jest unieruchomiony częściej niż ośrodek zaprojektowany przez górników 50 lat wcześniej.... Skoro potrafili zniszczyć potencjał najsłynniejszych tras takich jak Bieńkula i Golgota... To poprowadzenie krzesła nad schroniskiem albo nawet wyburzenie schroniska (bo przecież stare i brzydkie) nie pasującego do idei nowoczesnej karuzeli to byłby dla nich pikuś. Ten projekt dla Pilska jest obrazowo tak samo absurdalny jak to co zafundował TMR w Szczyrku. Natomiast na projekcie "Pilsko marzeń" Kolej biegnie z Buczynki nie do szczytu tylko do poziomu ok Hali Miziowej. Przyglądnij się mapce. Start: Buczynka 1096mnpm Koniec: Hala Miziowa ok. 1290mnpm Co w tym zaskakującego? Idealne miejsce na łagodną trasę zgodną z naturalnym spadkiem terenu Trasa już tam z resztą jest, jedynie wymaga poszerzenia i niewielkiego wyprofilowania. W koncepcji którą nakreśliłem ośrodek jest jasno podzielony na strefy i w pełni zgodny z naturalnym potencjałem. Część główna (lewa) oparta o Gondolę - typowo nastawiona na doświadczonych narciarzy. FUNITEL zapewniający działanie ośrodka przez 99,9% sezonu niezależnie od wiatru/pogody i nie przeładowujący tras. Trasa główna o przewyższeniu ponad 700m - czyli ewenement na skalę tej części Europy z którą równa się jedynie Chopok. Możliwe organizowanie zawodów FIS wysokiego szczebla. Część po stronie Buczynki (prawa) dostosowana dla słabiej jeżdżących. Trasy krótsze i łagodniejsze. W zarysie tym - choć oczywiście tylko wstępnym/koncepcyjnym i wymagającym doszczegółowienia nic nie jest robione "na siłę" tak jak to miało miejsce w SzCyrku. Właśnie takiego typu projektu potrzebuje Pilsko.
 12. "Blisko 1,7 tys. interwencji podjęli od początku roku na stokach narciarskich beskidzcy goprowcy – poinformował dziś naczelnik Grupy Beskidzkiej GOPR Jerzy Siodłak. Podkreślił, że jest ich już więcej niż w całym poprzednim sezonie. ... Na liczbę wypadków wpływa też wzrost liczby narciarzy, którzy coraz chętniej przyjeżdżają w Beskidy, a szczególnie do Szczyrku. Ich zachowanie pozostawia wiele do życzenia. "To często nie są ludzie gór. Wielu przyjeżdża tu jak do lunaparku. Są nieświadomi zagrożeń, niebezpieczeństw. Nie znają terenu i kodeksu narciarskiego, czyli ogólnie przyjętych zasad poruszania się. Potem nierzadko owocuje to agresją. Takie zachowania niegdyś w górach były nieobecne. My jednak na nikogo się nie obrażamy. Robimy swoje i pomagamy wszystkim" – dodał. Wypisz wymaluj współczesny SzCyrk...
 13. Niesamowite zaskoczenie.... Ale z 2 strony to tradycja....Dziwnym trafem: Biura podróży oferujące wczasy latem upadają...nie w martwym sezonie (czyli zimą), a latem czyli wtedy gdy udało się zebrać jak najwięcej kasy od ludzi.... Podobniej jest tutaj z Olimpem, biuro typowo nastawione na zimę upada kiedy? a no w zimie : Alpejski sezon w pełni, największa ilość klientów a tu upadłość... Ciekawe jakie transfery pieniężne wykaże audyt w tym biurze.... @janek57 - jak najszybciej zgłoś roszczenie o zwrot pieniędzy.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...