Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Debiut, start nowej inwestycji w Bałtowie


Rekomendowane odpowiedzi

O Bałtowie na forum już pisałem chyba milion razy...

...czy warto temu miejscu poświęcić kolejny nowy temat?

Myślę, że tak.

Tak, dlatego że w Centralnej Polsce, w województwie świętokrzyskim jest to w tej chwili, największy ośrodek narciarski. Posiadający trzy wyciągi + trzy trasy narciarskie i po Górze Kamieńsk i Telegrafie z Kielc, jest to miejsce dysponujące od dzisiaj czteroosobowym wyciągiem krzesełkowym.

1c12b28c2fe96f5cmed.jpg

Pierwsze spojrzenie na stok i pusty parking:

f07d0de7bd50a561med.jpg

Pada śnieg, temperatura -8, narciarzy na nowym krzesełku niewielu.

Bez kolejki do kasy.

Ceny:

Wyjazd krzesełkiem: 3,5zł

Cena orczyka spadła do 2,5zł.

Minus...brak kart czasowych.

Inauguracja to telewizja...nauka obsługi przez przedstawicieli producenta wyciągu.

Spojrzenie na dolną, ostrzejszą część stoku...jak się przyjrzycie, przy tv pluszak bałtowski...

543fa501ab68eb7emed.jpg

...i ujęcie z góry:

9f101b4ecaf7d064med.jpg

Połączenie starych 2 tras i dwóch wyciągów talerzykowych z nową trasą i wyciągiem:

58c2eed9a325635dmed.jpg

Górna Stacja:

88004049590c8a4dmed.jpg

Spojrzenie na płaską górną część zjazdu:

6d12538afaf0f622med.jpg

Ujęcie łagodniejszej części od dołu:

7cbaa2920b4e026amed.jpg

I to co najlepsze w nowym...

66841860ed3e9811med.jpg

Sporo świeżego opadu powoduje to, że jeździ się wolno dzisiaj. Górna część kompletnie bez adrenaliny, dynamiki...

...ale druga część - to, to co narciarze lubią najbardziej. Szybkość!

Cała trasa jest bardzo szeroka - miejscami ma ponad 100 metrów szerokości...szkoda, że to tylko ok 700 metrów długości i część bardziej stroma, to tylko połowa.

Łącznik + stary zjazd wokół lasu, daje długość ponad 800m...ale jest wąski i płaski.

W dzisiejszych warunkach nie sposób było się rozpędzić.

ef0e359293d79b6amed.jpg

Przy innej nawierzchni i śniegu...może być zupełnie inaczej i dużo, dużo lepiej.

Spojrzenie na połączenie nowego, ze starym z perspektywy tego co już było:

ee304c04db7ffc99med.jpg

Trzy godziny jazdy...trzema wyciągami, trasami - daje olbrzymią frajdę.

Świętokrzyscy, "nizinni" narciarze mogą być dumni, że od dzisiaj mają prawdziwy "kurort" narciarski...a sama Szwajcaria Bałtowska staje się na chwilę obecną Aspen Regionu.

Wieczorem wygląda to pięknie...

380c73c941afa80fmed.jpg

Jutro będę tu znowu...

pozdrawiam

marboru

Edytowane przez marboru
  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Świętach miałem okazję zawitać do Bałtowa i wypróbować tamtejsze górki. Oczywiście wyciąg krzesełkowy i nowa trasa były wówczas w końcowym etapie budowy niemniej jednak fakt możliwości pośmigania niedaleko miejsca gdzie mieszkają znajomi i których co roku odwiedzamy w tym terminie przyjąłem entuzjastycznie. Tym bardziej, że mój prawie 6 letni syn w tym roku stał się autentycznym fanem narciarstwa i możliwość pośmigania na nartach przy okazji wizyty u znajomych jest dużo bardziej atrakcyjna niż siedzenie w chałupie, granie na xboxie, nieustanna konsumpcja ciast, kaw i kotletów. . Fajnie, że powstają takie miejsca - niech sobie będą małe i niech nawet stoki będą sobie płaskie i krótkie - chciałbym zimą zawsze móc wrzucić narty na dach i jadąc do tych czy innych znajomych mieć możliwość ponartowania, poprzebywania na świeżym powietrzu, tak jak mogę sobie z rodziną skoczyć na basen prawie wszędzie w Polsce. Pierdzeniu w fotel mówimy nie !

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leniuchowaniu - NIEEEE

słuszna racja - kotlety i ciasto nalezy spalić na stoku. narty i mróz powoduja lepszy metabolizm .narty wraz z synem to lepsza więź ojca z synem.

Narty to więcej hemoglobiny dla syna .

narty to wzmocnienie ukladu mięśniowego dla TATY i SYNA ...

same zalety z tej nowej kanapy .....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawa dla inwestora!

Pamiętam dyskusję tutaj na temat sensu otwierania stacji narciarskiej z jednym krzesłem i krótkim sezonie w naszych górach... Jak widać,nawet tam gdzie gór za bardzo nie widać,ktoś widzi sens budowy czteroosobowego krzesła! :rolleyes:: Najwidoczniej narciarski biznes jest bardziej opłacalny niż na to wskazują wszelkie surowe wyliczenia dziennikarskie!Niewątpliwie ta stacja teraz prezentuję się imponująco! :applause:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam dyskusję tutaj na temat sensu otwierania stacji narciarskiej z jednym krzesłem i krótkim sezonie w naszych górach... Jak widać,nawet tam gdzie gór za bardzo nie widać,ktoś widzi sens budowy czteroosobowego krzesła! :rolleyes:: Najwidoczniej narciarski biznes jest bardziej opłacalny niż na to wskazują wszelkie surowe wyliczenia dziennikarskie!Niewątpliwie ta stacja teraz prezentuję się imponująco! :applause:

Biorąc pod uwagę to co się dzieje w świętokrzyskim, to absolutnie przeczy stereotypowi myślenia o narciarskim biznesie.

W ostatnim czasie, głównie dzięki dużym dotacją unijnym zmieniło się i to sporo. Głównie w Ośrodkach: Telegraf, Krajno, Bałtów.

Powstała nowa stacja w Konarach (to niestety daleko ode mnie)...ale może ją odwiedzę w tym Sezonie...

Powstała i rozbudowała się stacja będąca również nieopodal mnie w Kazimierzu nad Wisłą - tu również od tego Sezonu uruchomiono nowy wyciąg i nową trasę zjazdową (sprawdzę w przyszły weekend).

Podsumowując: jest u nas gdzie pojeździć! I mimo tego, że trasy są krótkie, to w sumie urozmaicone, i z punktu widzenia narciarza turysty - jest wiele do zobaczenia, co staram się zresztą na forum pokazywać :smile:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suplement

W dniu dzisiejszym, piękna cudowna zima, więc kolejny pobyt w Bałtowie.

Ludzi jak to w weekend - pełny parking...ale mimo wszystko na stokach, przy wyciągach bez kolejek. Przepustowość całego Ośrodka 4800 osób na godzinę robi swoje.

Sprostowanie: cena za wjazd kanapą 3,5zł obowiązuje w dni wolne od pracy, cena w roboczy dzień 3zł.

Parking w tym roku jest za darmo.

W ramach uzupełnienia wczorajszej fotorelacji:

Stara, płaska trasa wokół lasu

ba19ef0f46df3279med.jpg

Najkrótszy zjazd przy orczyku

bdfde28f73651f44med.jpg

Zbliżenie na przejazd z orczyka w stronę krzesełka:

2c95553523ca9319med.jpg

...prawie jak w alpach :wink:

b73cd8911e640a0dmed.jpg

Safari i zwierzęta zostały ze względu na inwestycję przesunięte dalej, za nową trasę i wyciąg:

e32cb5ea706b280fmed.jpg

Za górną stacją, dolina z malowniczym kościółkiem:

d6b7a460028f2eabmed.jpg

Dawno nie widziałem takiego sprzętu na kulig :smile:

21554f433a518428med.jpg

Mój 18 dzień na nartach w tym Sezonie zaliczam do bardzo udanych. W świętokrzyskim zima w pełni.

Edytowane przez marboru
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odwiedziłem Bałtów. Ostatni raz byłem tam ze 3 lata temu, ale nowy wyciąg krzesełkowy spowodował, że musiałem go zaliczyć. I nie żałuję że byłem w Bałtowie. Cóż, naturalne warunki terenowe nie są tu najlepsze, ale nowa trasa przy wyciagu krzesełkowym jest o wiele lepsza niz poprzednio uruchomione przy wyciagach orczykowych. Trasy przygotowane bardzo dobrze, a infrastruktura? Powinni się inni uczyć! Po pierwsze, przestronne bezpłatne parkingi! Po drugie, toalety czyste, pachnace, no i bezpłatne. Po trzecie- gastronomia, kazdy znajdzie coś dla siebie( nie jest bezpłatna:smile:). Po czwarte, inne atrakcje, mini zoo, konie, osły, ptaki, kucyki, jelenie no i dinozaury. Nie byłem u Świetego Mikołaja, nie jechałem rollecasterem, nie jechałem kuligiem, na sankach, ani kajakami czy tratwami, nie byłem w kinie. Fajne miejsce. Tu nikt nie powinien się nudzić! Nie chcę robić sztucznej reklamy, bo ośrodek jej nie potrzebuje o czym świadczy ilość aut na parkingu. A jakby coś takiego wybudować u stóp Radostowej? Pomarzyć mozna:smile:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby coś takiego wybudować u stóp Radostowej? Pomarzyć mozna:smile:

W świętokrzyskim jest sporo miejsc, w których można byłoby wybudować dużo, dużo lepszy, z dużo, dużo lepszymi warunkami narciarskimi Ośrodek. Jak na razie to możemy niestety tylko pomarzyć.

Zieloni raczej do tego nie dopuszczą :mad::

PS. Szkoda, że nie pisałeś wcześniej, że będziesz w Bałtowie, pewnie byśmy się złapali jakoś :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...