Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rozbieżności w ocenach progrresora 800.


pieczara2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów.Jeżdżę od 5 lat a swe umiejętności oceniam na 5.Do dziś jeżdżę na rossignol zenith z1 ale instruktor z którym jezdziłem w ubiegłym tygodniu powiedział,że czas na zmianę.Poważnie myślałem o fischer progressor 800 -doskonała ocena na worldskitest ale na innej stronie(tesujemynarty.pl) narty oceniono bardzo słabo i dalej nic nie wiem.Myślę też o voelki rtm 84-wiem,że to inna grupa ale jestem ambitny choć do końca nie wiem jak w praktyce wygląda różnica w technice jazdy nartą allround a allmountain.Dziekuję z góry i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie narty 84 pod butem....

Ja bym się absolutnie nie zdecydował na taką nartę jako jedyną, wiedz o tym że zmusić nartę 72 pod butem do skrętu, a 84 to gruba różnica, na pewno będzie to świetna narta do jazdy po opadzie śniegu, jak trasy będą rozkopane, ale na miękko, ale nie na beton.

Jak chcesz pozostać przy jednej narcie to ja bym nie wchodził w nartę z talią powyżej 80 mm.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........Poważnie myślałem o fischer progressor 800 -doskonała ocena na worldskitest ale na innej stronie(tesujemynarty.pl) narty oceniono bardzo słabo i dalej nic nie wiem.

Tu masz wątek o tym http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/15052-Fisher-Progressor-800-%2811-12%29?highlight=progressor+800

Obecnie mam progressora 800 i jak przeczytasz powyższy wątek też miałem wątpliwości ale mi je rozwiano i jestem zadowolony z zakupu.

Edytowane przez wojmu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystam z tego tematu, chociaż moje pytanie podobne to nieco inne.

Skąd tutaj, na tym forum w dziale "sprzęt", biorą się takie rozbieżności w ocenach "stopnia zaawansowania" nart ?

Jak już jesteśmy przy fischerze to pierwsze przykłady z brzegu:

Progressor 900 rok 11/12 ocena 5-7 http://www.skionline.pl/sprzet/narty,11-12,fischer,progressor-900-flowflex-2-0,4990.html

progressor 900 rok 12/13 ocena 7-10 http://www.skionline.pl/sprzet/narty,12-13,fischer,progressor-900-racetrack,5846.html

Czyżby to była zupełnie inna narta? Wszystkie parametry i technologie są z tego co widzę takie same, nowa ma tylko inną płytę racetrack, stara flowflex, ale czy to powoduje aż taką dużą różnicę? Przecież przeskok 5-7 a 7-10 to zupełnie inna klasa nart. Jeżeli to nie jest żaden błąd to ta nowa płyta musi być jakąś niezwykła rewelacją.

Czy te dane są wyliczane na podstawie jakichś testów czy są to dane bezpośrednio od producentów?

Edytowane przez Krzych79ski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedz o tym że rzeczony przez Ciebie powyżej portal ma powiązania komercyjne, a z takowymi ciężko o obiektywną ocenę testowanych nart.

Ja jako uczestnik WST zapewniam Cię że w tym teście takie sytuacje nie mają miejsca.

Testy testami, a najlepiej przetestować na własnej skórze:rolleyes::

SB nie bądź smieszny jakie komercyjne powiązania? Akurat testowałem te narty bo brałem udział w tworzeniu tej strony byłem na wszystkich testach. Chcesz powiedzieć ze ktoś nam za to płaci że tak opisujemy narty? WST nie jest komercyjny ? posikam sie ze śmiechu zaraz po prostu nie bądź zakłamany.......

Jeżeli współpraca z NTN i wspólne testy są komercyjne to rozumiem że wg Ciebie NTN i jego testy są też tylko komercyjne?

Pisania że jest komercyjny i ciężko jest o obiektywną ocenę jest śmieszne niedorzeczne i głupie.

WST tym bardziej jest komercyjnym testem, gdzie ludzie mają popodpisywane kontrakty w dodatku wielomilionowe z firmami a klejenie czarną folią jest śmieszne- i tak każdy wie na czym jedzie.

Edytowane przez Boogie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny przypadek, ranking i jego obiektywne wyniki. Całe te rankingi mogą posłuzyć, zakładając że są jako-tako uczciwie zrobione, jedynie jako ogólna informacja. Nie wolno wyciągać wniosków że ten konkretny model narty jest lepszy od innego. Tak wyszło testującym, a jak wyjdzie Tobie, przekonasz się sam jak spróbujesz? Testowałem Voelkl RTM 77 i mnie nie pasowała, a ma wspaniałe opinie. Czy ja jestem odmieńcem? Trzeba zauważyć kto testuje narty, jakie ma oczekiwania, jaki poziom umiejętności, doświadczenie i wiedzę narciarską. Ważne jest także przygotowanie serwisowe narty- tym mozna zepsuć wszystko. Dla przykładu odniosę się do dziedziny gdzie, mozna powiedzieć, jestem dobrze zorientowany. Wszystkim się wydaje że toyota robi wspaniałe auta, a ja jeżdżę takim z biało-niebieską szachowniczka na masce,oraz takim z wężem z krzyzem w kółku, takim zajmujacym środkowe i odległe miejsca we wszelkich rankingach. Angela Merkel też ma zalety, dobrze zarabia,jest zdrowa, inteligentna, umiarkowana w stroju, tylko że mnie ona okropnie nie pasuje!:smile: Tak jak lexus hybryda z gumowym układem napędowym, kierowniczym i zawieszeniem. Najlepsza rada, nie kieruj się wynikami rankingów, patrz na nie jako na ciekawostkę. Najlepiej spróbuj i sam oceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegów.Jeżdżę od 5 lat a swe umiejętności oceniam na 5.Do dziś jeżdżę na rossignol zenith z1 ale instruktor z którym jezdziłem w ubiegłym tygodniu powiedział,że czas na zmianę.Poważnie myślałem o fischer progressor 800 -doskonała ocena na worldskitest ale na innej stronie narty oceniono bardzo słabo i dalej nic nie wiem.Myślę też o voelki rtm 84-wiem,że to inna grupa ale jestem ambitny choć do końca nie wiem jak w praktyce wygląda różnica w technice jazdy nartą allround a allmountain.Dziekuję z góry i pozdrawiam.

Na ocenę nart na danym teście wpływ ma wiele czynników. Np. stok na jakim jest przeprowadzany, warunki aktualnie panujące, przygotowanie sprzętu.

Do do nart Fischer Progressor 800, to ja osobiście polecam Ci te narty i uważam, że są bardzo dobre. Ale to moja subiektywna opinia.

Co do Voelkl RTM 84 to miałem okazję jeździć na nich trochę dłużej, w różnych warunkach i na różnych stokach, także po za trasami. Definitywnie twierdzę, że są jedne z najlepszych narty z grupy All Mountain na rynku!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Progressor 8 bardzo przyjazna narta, ja na niej jeżdziłem na testach i bardzo mi przypadła do gustu choć ja osobiście gdybym miał brać dla siebie to brałbym 9-tke, ale to moje osobiste dopasowania ze względu na wagę i jakieś tam lepsze umiejętności:)

Bedą napewno lepsze do doskonalenia nauki od tych RTM-ów. Tu SB ma rację, miałem okazję jeżdzić ostatnio na Blizzardach Magnum 8.4 (84mm pod butem) i wejście na krawędz to większy wysiłek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie wypowiedzi.Skłaniam się w stronę progressora 800,dodam tylko,że mam 183cm i 95kg.-czy to powinno mieć jakiś wpływ na wybór?Ciekawi mnie progressor 950 i 1000,jezdzi ktoś na nich?Chciałbym kupić narty na 4-5 lat i nie "nudzić" się na nich za rok czy dwa nawet kosztem początkowych trudności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam progress 9+, podobne parametry wzrostowe i wagowe (186/93). Długość 180. Są bardzo stabilne i trzymają krawędź bardzo dobrze. Jedno jest pewne - nie pojedziesz na nich jak na slalomkach :). Średni i długi skręt to ich żywioł. nNa Twoim miejscu bym przetestował przed zakupem, albo kupiłbym używki za niewielkie pieniądze - nie spodobają Ci sie sprzedasz i nie stracisz.

Edytowane przez KP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...