Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Buty + narty Proszę o kilka rad.


adinml

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na początek kilka informacji.

1. Płeć - mężczyzna

2. Wiek - 38 lat (właściwie 37 i pół :tongue:)

3. Waga - 100 kg (może uda się zejść do 90kg)

4. Wzrost - 178 cm

5. Na nartach jeżdżę od ok 5 sezonów

6. Moje umiejętności wg skali forumowej to naciągane 5

7. Moje buty to - jakieś kapcie flex 70:frown::

8. Teraz jeżdżę na nartach/model Rossignol PMC Limited 162 cm

9. Preferuję styl jazdy po przygotowanych stokach - jazda rekreacyjna raczej długim skrętem

10. Upatrzyłem sobie narty : ???

11. Mój budżet sprzęt to około 2000 - jeśli mam za mało to dozbieram ;)

Proszę o poradę jakie buty wybrać, z jakim flexem no i jaka firma jest godna uwagi pod kątem wygody i trwałości (wiem, że dla różnych osób mogą to być inne buty ale może kilka podpowiedzi )

Proszę również o radę jakie narty będą dla mnie dobrym wyborem na kilka lat, biorąc pod uwagę, że wyczynowo jeździć nie będę ale wagę też mam sporą :biggrin: no i żeby jakoś specjalnie te narty nie męczyły kolan.

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Pozdrawiam Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie bardzo koledzy są zainteresowani radami, więc ja pozwolę sobie na dwa słowa. Po pierwsze buty. Nie zawracaj sobie głowy marką, to nie jest istotne.Buty muszą być wygodne i pasować do stopy. Poczytaj w necie na temat doboru i kupowania butów ( np. jest info w materiałach Makro) lub uzyskaj poradę w dobrym sklepie. Myślę, że nie powinieneś kupować butów o indeksie twardości mniejszej jak 80-90, ale też nie przesadzaj powyzej 100, bo i cena szybuje w górę, podobnie waga, a dla Ciebie nie wydaje mi się żeby były niezbędnymi. Poczekajmy, moze kiedyś "dorośniesz" i sam uznasz, że musisz mieć buty z górnej półki.

Narty. Kup sobie takie jak mam ja, head xenon xi 8. Widziałem takie o dł. 170cm w sklepie TS Trojansport w m. Berest 98 koło Krynicy (mają jeszcze sklep w N.Sączu). Są to narty praktycznie dla każdego, lekkie, przyjazne, na miękki śnieg, ale także nieżle trzymajace na twardym. Jest to model sprzed kilku lat, ale w tym sklepie były nowe, tzn, nie używane za 800 czy 900zł. Wydaje mi się, że możesz się jeszcze potargować. Jak kupisz te narty, ręczę Ci, że pocałujesz mnie w rękę w podzięce za radę:smile: Podaję Ci nr tel.( z wizytówki jaką tam dostałem podczas ostatniej wizyty w niedzielę w dn 17.02.2013), do tej firmy;18 533 12 02, 662 125 229, 602 355 989, 512 867 848, 604 279 679, mail: sklep@trojansport.pl. Powodzenia!

Edytowane przez Bumer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie myślałem nad troszkę nowszą linią nart. Ogólnie mam jakiś sentyment do marki Rossignol, może będę celował w jakiś model z tej firmy. Tylko nie bardzo wiem jaki model pod moja wagę by się nadawał?

Też 5 sezon. Ostatnie trzy to już umiarkowana ilość wyjazdów bo aż 41 do dzisiaj ,w tym 3 tygodnie w Alpach. Mam 55 na karku to trzeba trochę nadrobić stracone lata a czasu zostało nie za wiele. Mam Heady i'Peak 78 dł.177 cm z grupy AM. Narta dosyć wymagająca ,ale stabilna i dobra na każde warunki. Head to dobra marka. Dlaczego upierasz się przy Rossignolach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Ci poleciłem bo jestem pewien że bedziesz zadowolony. Takie narty kosztowały coś koło 1800zł a tam sa za 8 stówek. To atrakcyjna cena. Myślisz że konstrukcja nart to tak się zmienia na lepszą z roku na rok? Właśnie w tym roku ujeżdżałem najnowszy model Head Integrale 9, i nie zauwazyłem praktycznie różnicy pomiedzy nia a xenonem. A rossi to ja nie znam. co prawda jeżdziłem kiedyś na takich 9s kolegi, ale to było dawno i była to narta slalomowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...