Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kaunertal 12.04-14.04, 3 dni na nartach. Szukamy 1-2 osób.


Rekomendowane odpowiedzi

Wyjazd planujemy z Wa-wy w czwartek wieczorem. Jeździmy na nartach od piątku (rano) do niedzieli (3 dni). Wyjazd z Austrii po nartach w niedziele ok. 15:00. Powrót do Polski nad ranem i odrazu w poniedziałek do pracy.

Koszty:

-Karnet 3 dni -- 93 E ---> http://www.kaunertaler-gletscher.at/...ehrtageskarten

-Noclegi 15-20 E OS./NOC (2 noclegi) - apartament z kuchnią.

-Koszt paliwa i ew. winiet do podziały przez ilość osób. Jedziemy Octavią w dislu

Mamy po 30 lat i nie mamy wymagań co do współuczestników

Szukamy ZDECYDOWANYCH osób z Wa-wy lub zabierzemy po trasie. Możemy jechać przez Dolny lub Górny Śląsk, a w ostateczności przez Poznań (niechętnie)

Kontakt: 793-333-736

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie pytanko - po co dymać taki kawał drogi, żeby pojeździć 3 dni na małym Kaunertalu, jak w pobliżu dwa spore ośrodki SLF i Ischgl ?

Bo po prostu może się komuś tam podoba. Ośrodek jest mały, ale bardzo sympatyczny. Ja osobiście lubię klimat malutkiego Feichten.

Mały ośrodek to i mało ludzi - tak jak dzisiaj:cheerful:

pozdrowienia z Kaunertal dla całego forum:applause:

Edytowane przez cobra
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo po prostu może się komuś tam podoba. Ośrodek jest mały, ale bardzo sympatyczny. Ja osobiście lubię klimat malutkiego Feichten.

Mały ośrodek to i mało ludzi - tak jak dzisiaj:cheerful:

pozdrowienia z Kaunertal dla całego forum:applause:

Napisz proszę coś więcej o tym ośrodku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz proszę coś więcej o tym ośrodku.

może to do nie do mnie, ale napiszę:

- dojazd: dosyć daleko od cywilizacji, z Feichten (najbliższa wioska) ok. 40 minut skibusem po urokliwej krętej drodze, najpierw wzdłuż sztucznego jeziora, a potem w górę serpentynami

- na dole czeka kanapa, ok. 2 km, ze stacją pośrednią, wzdłuż kanapy trasa z wariantami niebiesko-czerwonymi, nie za szeroka

- po wyjeździe kanapą mamy trzy opcje: orczyk z lewej, orczyk po środku i gondola po lewej

- orczyk po lewej wiedzie do jęzorka lodowca i kolejnego krótszego orczyka, w sumie dosyć szeroka trasa niebieska ok. 2 km plus jakieś warianty raz z lewej raz z prawej

- orczyk pośrodku, dosyć długi, też ok 2 km, trasa niebieska

- gondola wywozi na najwyższy punkt, ładne widoki na dolomity, trasa w dół niebiesko-czerwono-czarna w zależności czy jedziesz bardziej po prawej czy po lewej, też ze 2 km

Generalnie patrząc, to są tam 4 trasy, niektóre niezbyt szerokie. Świetne miejsce do nauki dla początkujących, albo na jeden dzień, gdy się bytuje gdzieś w pobliżu. Był to mój 5 dzień nartowania, więc jakoś nadmiernie nie nabijałem już kilometrów, a przejechałem każdą traskę po kilka razy.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pływak dobrze radzi,ośrodek urokliwy ale jako wariant dłuższego pobytu w okolicy,tak na jeden dzień.Szkoda czasu na dojazdy,no i powroty.

Jeżeli już tak chcecie lodowiec to każdy inny będzie lepszy,ja bym wybrał Pitztal,albo chociaż mekkę poskich narciarzy lat 90-tych;Kaprun :eek:

Będzie znacznie bliżej,bez korków,serpentyn,więcej tras,a lokum bez łaski znajdziecie po przyjeździe.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pływak dobrze radzi,ośrodek urokliwy ale jako wariant dłuższego pobytu w okolicy,tak na jeden dzień.Szkoda czasu na dojazdy,no i powroty.

Jeżeli już tak chcecie lodowiec to każdy inny będzie lepszy,ja bym wybrał Pitztal,albo chociaż mekkę poskich narciarzy lat 90-tych;Kaprun :eek:

Będzie znacznie bliżej,bez korków,serpentyn,więcej tras,a lokum bez łaski znajdziecie po przyjeździe.

pozdro

Na lodowcu w Kaprun byłem kilka razy zimą i raz w lipcu na nartach, więc odpada. Decyzja co do miejsca zapadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał byc Kaunertal, ale po rozważeniu za i przeciw wybór padł na Pitztal z wyjazdem dzień później, gdyż na piątek zapowiadają opady.

Planujemy wystartować z Wa-wy w piatek wieczorem. Jeździmy na nartach od soboty (rano) do poniedziałku (3 dni). Wyjazd z Austrii po nartach w poniedziałek ok. 15:00. Powrót do Polski nad ranem i odrazu we wtorek do pracy.

Koszty:

-Karnet 3 dni 104 E----> http://www.pitztaler-gletscher.at/en...ehrtageskarten

-Koszt apartamentu 15-20 E/os./noc w zależności czy pojedziemy w trzy czy cztery osoby-bierzemy dwa noclegi.

-Koszt paliwa i autostrad do podziału - lecimy oszczędną Octavią z boxem

-Jedzenie każdy we własnym zakresie. Na miejscu będzie wyposażona kuchnia, więc można zabrać swoje lub stołować się w knajpach

Zabierzemy chętnych z Wa-wy lub po trasie. Możemy pojechać przez Wrocław lub Katowice. Zapowiada się 3 dni dobrej, słonecznej pogody--->http://www.bergfex.com/pitztalergletscher/wetter/

Kontakt: 793-333-736

Edytowane przez fanatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie patrząc, to są tam 4 trasy, niektóre niezbyt szerokie. Świetne miejsce do nauki dla początkujących, albo na jeden dzień, gdy się bytuje gdzieś w pobliżu. Był to mój 5 dzień nartowania, więc jakoś nadmiernie nie nabijałem już kilometrów, a przejechałem każdą traskę po kilka razy.

I ćwiczą tam alpejczycy,przecież to jest lodowiec,a nie ośrodek ,który w sezonie proponuje powyżej 200 km tras narciarskich,tutaj chodzi o warunki,które praktycznie są przez cały rok:rolleyes::Piękne miejsce,polecam:rolleyes::widoki chyba najlepsze z austriackich lodowców,trasa samochodem też jest atrakcją:rolleyes::przez pierwsze dni:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.skionline.pl/forum/attachment.php?attachmentid=10304

prosto, prosto, a potem w lewo

To żart? Czy ktoś ci jakiś bajek naopowiadał? :)

Na moje oko jest tak, choć mogę się mylić bo nie wiem ani skąd dokładnie (Dreilanderblick?), ani nie znam godziny wykonania foto:

- foto "patrzy" na nieodległe Maseben (IT), a gdzieś w głębi może by się dało wypatrzeć Heideralm i Schöneben - czyli włoską część ośrodka Reschenpass Ski Paradise (tego od Nauders ...byliście?)

- gdyby nie góry "po trzy tysiące sztuka", to przy odrobinie wyobraźni można by wypatrzyć jakieś maleństwo w CH i w końcu Livigno (to tylko jakieś 55 km w linii prostej)

itd. ...a Dolomity raczej "poza zasięgiem" ;) Daj odpowiedź/podpowiedź :)

Edytowane przez gajowy01
Schöneben
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- zdjęcie były zrobione z punktu widokowego przy Karlespitze

- ktoś widocznie błędnie mnie poinformował, że w oddali widać Dolomity, jak to nie prawda, to dajcie znać, a poprawię opis :)

- w Schoneben byliśmy tylko turystycznie, na kilka minut

No to OK - podtrzymuję wszystko co wyżej :)

Dolomity nie tak bardzo daleko, ale całkiem poza kadrem, w lewo (update: czyli nie ten kierunek patrzenia) - do pierwszych gór należących do Dolomitów (raczej kojarzących się - od biedy masyw Brenta na Madonną di C.) ok. 70 km, reszta dalej. Może dało by radę wypatrzeć gdyby nie wielkie góry po drodze - tak po 3-3,5 tys. :)

PS. Już nie poprawiaj - bo cała ta gadka, stanie się bez sensu :)

Edytowane przez gajowy01
update:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...