Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Droga Katowice - Olomouc ( CZ)


Roobs

Rekomendowane odpowiedzi

Nawigacja wyznacza mi tą trasę ( Wrocław - Italia) przez Katowice i Olomouc.

Pytanie, jak komfortowy jest to przejazd tzn Katowice - Olomouc. Dotychczas leciałem przez Monachium i wychodzi o jakieś 100 parę km więcej.

Przede wszystkim az do Katowic nie musisz, wystarczy do Gliwice i potem A1, trzeba tylko objechac sławny most o który utarczki trwają już chyba 4 lata ;) przez Czechy autostrada albo droga ekspresowa jak autostrada cały czas do Olomouc. Potem polecam Brno i Mikulov. Znojmo to dla tych którzy nie żałują wydanych pieniędzy na benzynę ale cieszą sie z tańszej wódki i chcą zobaczyć plastikowego smoka ziejacego ogniem no i chcą sie trochę pomeczyć na kiepskiej drodze na dojezdzie. Przez Znojmo jeżdżą wszystkie wycieczki autobusowe bo kierowca tam dostaje voucher na darmowy obiad.

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawigacja wyznacza mi tą trasę ( Wrocław - Italia) przez Katowice i Olomouc.

Pytanie, jak komfortowy jest to przejazd tzn Katowice - Olomouc. Dotychczas leciałem przez Monachium i wychodzi o jakieś 100 parę km więcej.

A czemu przez Olomouc? Nie prościej przez Monachium?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu przez Olomouc? Nie prościej przez Monachium?!

Może jedzie teraz do Wenecji, albo do któregoś z kurortów na Wenecji Euganejskiej? Na plażę, nie narty :)

W takim wypadku zdecydowanie przez Czechy i A2 przez Austrię.

Resztę opisał Jarek, ja dodam, że trzeba się zatankować wcześniej, przed wjazdem na odcinek A1 od Gliwic, bo autostrada jest ale nieskończona.

Nie ma żadnej stacji, ani ww. mostu (objazd 10 min.) - z drugiej strony jest dzięki temu darmowa :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jeździłem przez Monachium bo "od -do" to cały czas autostrada. Czasami przez Międzylesie i Wiedeń gdy odwiedzam brata. Jednak męczyła mnie droga od Wrocławia do Zabreh. Skoro Od Wrocka- Gliwice-Olomouc jest autostrada to poczemu nie :)

Przez Znojmo już nie jeżdżę chyba z 8 lat, kiedyś było tam atrakcyjnie zakupowo...ale kiedyś. Choć dostępność dobrego alkoholu trzeba pozazdrościć.

Na "przejściu" Mikulov też jest słynny i znany od lat sklepik w którym można zrobić zakupy, smoka nie ma ale kilka ojro idzie zaoszczędzić :)

Edytowane przez Roobs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...