Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pomoc zakup nowych nart po uzytkowaniu Volkl Tigershark 10 ft


szon22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę o pomoc w wyborze nart mam 195cm wzrostu waga 145kg poziom jazdy według umiejętności na skionline 7,5, 38 lat.

Obecnie posiadam narty volkl tigershark 10 ft o wysokości 182cm dokładnie te http://www.skionline.pl/sprzet/narty...mica,2618.html

Po 4 latach jazdy szukam czegoś co będzie w stanie utrzymać takiego chłopa jak ja. Obecnie jestem bardzo zadowolony.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Tylko pierwsza narta katalogowa z grupy race lub komórka. Oczywiście najdłuższa dostępna.

Pozdrowienia

Pierwsza pewnie tak ale niekoniecznie z grupy race. Najdłuższa gigantka Volki ma np tylko 185 cm co przy parametrach pytającego wygląda zgoła humorystycznie. Szukałbym w grupie Fr/Fs - tutaj jest zdecydowanie lepiej. Wybrałbym pierwszą, "wąską" np 98 mm nartę o długości powyżej 190 cm. W stajni Volkie byłaby to Mantra czy jeszcze szersza i dłuższa Katana (198 cm, 112 mm). Mantra to moim zdaniem bardzo uniwersalna narta doskonała także na twardym. Jeździłem na tych i innych podobnych nartach, także w maksymalnych rozmiarach i nie miałem problemów z ich "obsługą" mimo, ze ważę ca 48% tego co założyciel wątku.

Pozdro

Wiesiek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Być może proponowany przez ciebie wybór będzie lepszy. Nie wiemy jakie preferencje ma pytający.

Opisywany Volkl nie ma wiel wspólnego z gigantką. Zerknij na oferty Dynstara czy Rossignola na przykład. To są gigantki i o czyms podobny myślałem.

Swoja droga jak moda i marketing zawładnął katalogami. Zawsze na pierwszym miejscu w katalogach prezentowane były narty sportowe ewentualnie tzw model instruktorski - czyli najdroższy wyposażony we wszystkie mozliwe bajery - rzadko najlepszy zresztą.

Obecnie wszędzie panuje narta szeroka. Uważam to za niezłe wypaczenie.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zerknij na oferty Dynstara czy Rossignola na przykład. To są gigantki i o czyms podobny myślałem.

Swoja droga jak moda i marketing zawładnął katalogami. Zawsze na pierwszym miejscu w katalogach prezentowane były narty sportowe ewentualnie tzw model instruktorski - czyli najdroższy wyposażony we wszystkie mozliwe bajery - rzadko najlepszy zresztą.

Obecnie wszędzie panuje narta szeroka. Uważam to za niezłe wypaczenie.

Pozdrowienia

Zajrzałem i lekko się zdziwiłem u Rossignola to nawet w pierwszej chwili nie wiedziałem co to za grupy :biggrin: Gigantki rzeczywiście są w dłuższych rozmiarach ale promień powyżej 30 m (pewnie dobrze bo podawany jest dla 183 cm) jak na nartę do jazdy na krawędzi uznałbym jednak za zbyt duży - przynajmniej jak dla mnie mimo, że na stoku rzadko kiedy ktoś jedzie szybciej ode mnie. U Dynastara jest znacznie normalniej jeśli chodzi o nazwy i układ grup ale dłuższe GS także mają promienie dobrze powyżej 30 m. Czyli zong. W tym momencie grupa Fr/Fs z promieniami typu 25 m przy długich nartach jawi się całkiem interesująco. O ile kwestia szerokości nart zawsze jest dyskusyjna bo coś zyskujemy a coś tracimy przy określonym wyborze to w długości mam przekonanie, że krótka narta pogarsza jednak przekazywanie sił na śnieg . A wychodzi mi, że przy wzroście 195 cm wszystko poniżej 190 cm jest krótkie. Doradzając szerszą nartę brałem też pod uwagę ciężar pytającego - obciążenie śniegu jest u niego 2x większe jak u innych narciarzy a z doświadczenia wiem, że już przy 2 cm szerszej narcie idzie ona dużo płycej i zdecydowanie łatwiej się prowadzi na miękkim podłożu (choćby odsypach). Ogólnie pole manewru jest mocno ograniczone - jak widać ponadnormatywni mimo rozdmuchanej oferty o której piszesz nie mają zbyt dobrze...

Pozdro

Wiesiek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zajrzałem i lekko się zdziwiłem u Rossignola to nawet w pierwszej chwili nie wiedziałem co to za grupy :biggrin: Gigantki rzeczywiście są w dłuższych rozmiarach ale promień powyżej 30 m (pewnie dobrze bo podawany jest dla 183 cm) jak na nartę do jazdy na krawędzi uznałbym jednak za zbyt duży - przynajmniej jak dla mnie mimo, że na stoku rzadko kiedy ktoś jedzie szybciej ode mnie. U Dynastara jest znacznie normalniej jeśli chodzi o nazwy i układ grup ale dłuższe GS także mają promienie dobrze powyżej 30 m. Czyli zong. W tym momencie grupa Fr/Fs z promieniami typu 25 m przy długich nartach jawi się całkiem interesująco. O ile kwestia szerokości nart zawsze jest dyskusyjna bo coś zyskujemy a coś tracimy przy określonym wyborze to w długości mam przekonanie, że krótka narta pogarsza jednak przekazywanie sił na śnieg . A wychodzi mi, że przy wzroście 195 cm wszystko poniżej 190 cm jest krótkie. Doradzając szerszą nartę brałem też pod uwagę ciężar pytającego - obciążenie śniegu jest u niego 2x większe jak u innych narciarzy a z doświadczenia wiem, że już przy 2 cm szerszej narcie idzie ona dużo płycej i zdecydowanie łatwiej się prowadzi na miękkim podłożu (choćby odsypach). Ogólnie pole manewru jest mocno ograniczone - jak widać ponadnormatywni mimo rozdmuchanej oferty o której piszesz nie mają zbyt dobrze...

Pozdro

Wiesiek

Nie wiem czy dotyczy to tylko "ponadnormatywnych". Jak patrzę na oferty pod np. swoim kątem (180cm około 100kg, jakoś skręcam) to większości kolekcji musze brac narty o maksymalnej długości albo odpowiedniej nie ma. Czy jestem ponadnormtywny nie wiem ale wiem ilu większych i cięższych narciarzy znam.

KOlega pisze o jeździe na poziomie 7,5 czyli instruktorski lub bardzo do niego bliski - z żadna nartą nie powinien miec problemów.

Serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

bardzo dziękuje za informacje i porady. Chciałem nadmienić, że narty które zamierzam kupić będą użytkowane w czasie sezonu 10 dni na stokach alpejskich reszta to jednodniowe wyjazdy w 2x w tygodniu na nocne jeżdżenie (Nowa osada, Soszów) oraz sobota/niedziela Szczyrk. Więc myślę, że narty o promieniu 25-30 m raczej odpadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

bardzo dziękuje za informacje i porady. Chciałem nadmienić, że narty które zamierzam kupić będą użytkowane w czasie sezonu 10 dni na stokach alpejskich reszta to jednodniowe wyjazdy w 2x w tygodniu na nocne jeżdżenie (Nowa osada, Soszów) oraz sobota/niedziela Szczyrk. Więc myślę, że narty o promieniu 25-30 m raczej odpadają.

.....aaaale zapomniałem o czymś takim jak Rossi GS master 185cm R=23cm, myśle że ta będzie skręcała :biggrin: a na alpejskich stokach będziesz miał niezłego banana na twarzy :wink:

Co prawda jak na GS'a troche za krótka ale to nie jest 100% -wa gigantka (geometria) wiec może warto.....:)

Edytowane przez kajeran
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....aaaale zapomniałem o czymś takim jak Rossi GS master 185cm R=23cm, myśle że ta będzie skręcała :biggrin: a na alpejskich stokach będziesz miał niezłego banana na twarzy :wink:

Co prawda jak na GS'a troche za krótka ale to nie jest 100% -wa gigantka (geometria) wiec może warto.....:)

Ooo, pamiętam o niej dyskusję..., to jest ta "tania" :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem nadmienić, że narty które zamierzam kupić będą użytkowane w czasie sezonu 10 dni na stokach alpejskich reszta to jednodniowe wyjazdy w 2x w tygodniu na nocne jeżdżenie (Nowa osada, Soszów) oraz sobota/niedziela Szczyrk. Więc myślę, że narty o promieniu 25-30 m raczej odpadają.

Może jednak rozważ narty o 7 cm krótsze?

W zeszłorocznej edycji (2012/13) Volkl robił nartę Tigershark 11 FT PS o długości 175 - http://www.skionline.pl/sprzet/narty,12-13,voelkl,tigershark-11-ft-power-switch,5911.html

Tigersharka znasz, więc wiesz co jest wart :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

.....aaaale zapomniałem o czymś takim jak Rossi GS master 185cm R=23cm, myśle że ta będzie skręcała :biggrin: a na alpejskich stokach będziesz miał niezłego banana na twarzy :wink:

Co prawda jak na GS'a troche za krótka ale to nie jest 100% -wa gigantka (geometria) wiec może warto.....:)

To jest znakomita propozycja. Polecam tę nartę.

No i żadnych półśrodków z cyklu "gigantka ale za krótka" - to bezsens. na długiej narcie pojedziesz ciętym jak będziesz maiłą miejsce a jak nie to smigiem - gdzie tu problem??

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak rozważ narty o 7 cm krótsze?

W zeszłorocznej edycji (2012/13) Volkl robił nartę Tigershark 11 FT PS o długości 175 - http://www.skionline.pl/sprzet/narty,12-13,voelkl,tigershark-11-ft-power-switch,5911.html

Tigersharka znasz, więc wiesz co jest wart :)

Czyli proponujesz nartę - 20 cm do wzrostu! A jeszcze przypomnę o wadze i umiejętnościach.

Bardzo ciekawy zwrot w dyskusji - dla mnie jednak... co najmniej dziwny.

Śmiem twierdzić - wpierw geometria - później produkt.

Pozdro

Wiesiek

Edytowane przez Wujot
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli proponujesz nartę - 20 cm do wzrostu! A jeszcze przypomnę o wadze i umiejętnościach.

Bardzo ciekawy zwrot w dyskusji - dla mnie jednak... co najmniej dziwny.

Śmiem twierdzić - wpierw geometria - później produkt.

Zdaję sobie sprawę z dyskusyjności mojej propozycji, ale weź też pod uwagę, że autor wątku nie będzie wyłącznie jeździł po wygładzonych alpejskich stokach, ale także po polskich, gęsto zmuldzonych przy pomocy krótkich nartek. A wtedy narty dobrane wyłącznie pod kątem jego wzrostu oraz wagi, nie będą najtrafniejszym wyborem.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę z dyskusyjności mojej propozycji, ale weź też pod uwagę, że autor wątku nie będzie wyłącznie jeździł po wygładzonych alpejskich stokach, ale także po polskich, gęsto zmuldzonych przy pomocy krótkich nartek. A wtedy narty dobrane wyłącznie pod kątem jego wzrostu oraz wagi, nie będą najtrafniejszym wyborem.

Pozdrowienia

Wcale nie uważam, że na krótszych nartach nie da się pojechać i że czasem nawet mogą być z tego korzyści. Zważ jednak czy facetowi o wzroście 175 i wadze 100 kg poleciłbyś nartę powiedzmy 155-160 cm (jeśli nie jeździ SL).

Z zupełnie innego bieguna - prawie 2 m, "tylko" 104 mm i r-26 m.

http://www.zagskis.com/en/our-products/skis/7-h112.html

a tutaj już normalne AM a długość chyba ujdzie 186 cm, 88 mm, r-17 m

http://www.zagskis.com/en/our-products/skis/9-big.html

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zdaję sobie sprawę z dyskusyjności mojej propozycji, ale weź też pod uwagę, że autor wątku nie będzie wyłącznie jeździł po wygładzonych alpejskich stokach, ale także po polskich, gęsto zmuldzonych przy pomocy krótkich nartek. A wtedy narty dobrane wyłącznie pod kątem jego wzrostu oraz wagi, nie będą najtrafniejszym wyborem.

Pozdrowienia

Poprzedniej zimy zwiedziłem sporo polskich stoków (co najmniej kilkanaście górek na Podhalu i w Beskidach) i nigdzie nie widziałem "gęsto zmuldzonego stoku" - co najwyżej niewielkie osypy.

Po drugie dla człowieka o poziomie jazdy ponad 7 narta nie powinna miec specjalnego znaczenia a wybranie przkrótkiej narty uczyni jazdę szarpaną i niestabilną. Gość waży 140 kg.

Bierz Mastera jak masz wątpliwości. W zeszłym roku jeździłem na Masterze i jest to narta naktórej da się pojechac wszystko i po wszystkim.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

bardzo się cieszę, że dyskusja się trochę rozwija mam nadzieję że pomoże ona także innym narciarzom w moich gabarytach. Mam propozycję zakupu takiej nartki (w rozsądnej cenie) http://sportxxl.pl/narciarstwo-narty/blizzard-narty-g-force-supersonic-iq-12_13/3659/produkt/ 181cm nie wiem tylko czy to nie będzie za miękkie dla mnie.

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Witam

bardzo się cieszę, że dyskusja się trochę rozwija mam nadzieję że pomoże ona także innym narciarzom w moich gabarytach. Mam propozycję zakupu takiej nartki (w rozsądnej cenie) http://sportxxl.pl/narciarstwo-narty/blizzard-narty-g-force-supersonic-iq-12_13/3659/produkt/ 181cm nie wiem tylko czy to nie będzie za miękkie dla mnie.

Pozdrawiam wszystkich

Oj chyba coś nakłamałeś w pierwszym poście...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam wróciłem po dłuższej przerwie widzę, że dostało mi się trochę po uszach ale się tym nie przejmuję inaczej przecież bym już nic nie napisał. Po lekturze na forach i innych stronach skłaniam się do wyboru narty RACE ale myślę o czym takim: Rossi GS MASTER lub BLIZZARD R-POWER FS. Nie jestem zwolennikiem szybkiej jazdy gigantowej raczej kreci mnie jazda na krawędzi wzdłuż stoku. Poza tym przy mojej masie nie będę czarował, że moje kolana dawają znać o sobie. Dlatego może potrzebuję narty RACE bardziej wszechstronnej. Proszę dalej pisać ja jestem pokornym gościem i każdy wpis na forum od fachowca pogłębia moja wiedzę.

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty dla "ponadgabarytowych"

Witam

zwracam się z prośba do stałych bywalców forum o pisanie w tym temacie. Myślę, że więcej osób będzie zainteresowanych takim tematem.

Ja mam 43 lata poziom jazdy pewne 6,5 w skali skionline. Moje parametry 130kg i 190cm wzrostu. Preferuję jazdę długimi skrętami carvingiem od boku do boku stoku. Też sie zastanawiam nad zmianą nart obecnie moje mają 175cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...