Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobór nart po Fischerach Hybrid.


marjez21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poszukuję nowych nart od dłuższego czasu, jednak nie mogę się zdecydować na żadne. Jeżdżę różnie, zależy od nastroju i dnia. Lubię pojeździć szybko krótkim skrętem oraz wolniej i długim. Chętnie też zapuszczam się czasem poza stok. Obecne narty muszę wymienić, bo przy dużych prędkościach zaczynają mi drgać. Narta według mnie powinna być uniwersalna, żeby w każdych warunkach można było czerpać przyjemność. Jeżdżę dobrze, techniki już dość nabrałem, jednak nigdy do perfekcji się jej nie doprowadzi:) całe życie człowiek się uczy.

Myślałem o nartach:

http://www.skionline.pl/worldskitest/elan-gsx-waveflex-fusion-rs,testy,09-10,narty-race-mezczyzni,527.html

http://www.skionline.pl/worldskitest/speedwave-12-fusion,testy,09-10,narty-allround-mezczyzni,547.html

http://www.skionline.pl/worldskitest/progressor-8,testy,09-10,narty-allround-mezczyzni,549.html

bądź jakieś atomici

Proszę o pomoc w wyborze.

Dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elan GSX to narta typowo gigantowa, więc ją jako pierwszą odrzuciłbym - z promieniem 18 m trudno jest przejechać slalomem, a do dobrego wykorzystania tej narty trzeba większych prędkości, poza tym ta narta odpada, jeżeli chodzi o jazdę poza trasami, a na muldach będzie się na niej trudno jeździło. Coś z grupy cross powinno być dla Ciebie odpowiednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad tymi elanami myślałem tylko pod tym względem, żeby kupić i mieć typowo na stoki, a swoje obecne narty zostawić i mieć jako drugie. Z prędkościami to nie ma problemu, bo nie jeżdżę super wolno. Średnie prędkości to tak w granicach 45-60. Wiadomo zależy na ile stok pozwala i przepustowość na nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Waga, wzrost, na czym jeździłeś, ile lat, gdzie?

CO oznacza zdanie: "Jeżdżę dobrze, techniki juz dość nabrałem?" - dla mnie świadczy jedynie o tym, że jesteś absolutnym laikiem w temacie.

Wyprowadź z mnie błędu a - i koledzy również - chetnie pomożemy.

CO do porady Piotrek96 - nie czytać.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Hahaha można wiedzieć dlaczego ??

Ponieważ to bardzo uiwesralna narta o chrakterze sportowym. Całkiem fajnie spisująca się w głębszym sniegu dobrze chodząca w śmigach umożliwiająca równiez jazdę szybka. Z typową nartą gigantową nie ma wiele wspólnego poza GS w nazwie.

Dobry wybór dla sprawnego i dobrzejeżdżacego narciarza z doświadczeniem. czy dla pytającego nie wiem.

Pozdro serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ponieważ to bardzo uiwesralna narta o chrakterze sportowym. Całkiem fajnie spisująca się w głębszym sniegu dobrze chodząca w śmigach umożliwiająca równiez jazdę szybka. Z typową nartą gigantową nie ma wiele wspólnego poza GS w nazwie.

Dobry wybór dla sprawnego i dobrzejeżdżacego narciarza z doświadczeniem. czy dla pytającego nie wiem.

Pozdro serdeczne

W takim razie wszystko OK. Pomyliłem się :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ponieważ to bardzo uiwesralna narta o chrakterze sportowym. Całkiem fajnie spisująca się w głębszym sniegu dobrze chodząca w śmigach umożliwiająca równiez jazdę szybka. Z typową nartą gigantową nie ma wiele wspólnego poza GS w nazwie.

Dobry wybór dla sprawnego i dobrzejeżdżacego narciarza z doświadczeniem. czy dla pytającego nie wiem.

Pozdro serdeczne

Czyli mówisz, że narty są jako tako uniwersalne?

Jeżdżę bez kijków, bo wolę bardziej się bawić także jako tako w slalom się nie bawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Czyli mówisz, że narty są jako tako uniwersalne?

Jeżdżę bez kijków, bo wolę bardziej się bawić także jako tako w slalom się nie bawię.

Skoro jeździsz bez kijków to cofam wszystko co napisałem w temacie. Albo jesteś zaawansowanym narciarzem fun - bo tylko w takim wypadku jazda bez kijków ma sens - ale w takim razie pytanie o nartę uniwerslaną sensu nie ma.

Musisz więc dośc solidnie zweryfikowac Twoje pojęcie o narciarstwie i technice.

Pozdro

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam narty w miarę zwrotnej, posłusznej i dającej frajdę z jazdy :) nie mam czasu jednak sam usiąść dokładnie i czytać o każdej narcie. Nie chce też kupić jakiś i później sprzedawać, bo będzie mi nie pasowała.

czyli chcesz, żeby koledzy z forum odwalili za Ciebie robotę i to w dodatku za darmo :laughing:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie, bazując na Twoim opisie:

Jeżdżę różnie, zależy od nastroju i dnia. Lubię pojeździć szybko krótkim skrętem oraz wolniej i długim. Chętnie też zapuszczam się czasem poza stok. Obecne narty muszę wymienić, bo przy dużych prędkościach zaczynają mi drgać. Narta według mnie powinna być uniwersalna, żeby w każdych warunkach można było czerpać przyjemność.

i własnych doświadczeniach, mogę Ci polecić spróbowanie nart Head Chip Monster (z grupy Allmountain), które posiadam o długości 176 cm (dla Ciebie mogą być krótsze):

http://www.skionline.pl/sprzet/narty,08-09,head,chip-monster-sw,3031.html

Są to narty z rocznika 8/9, więc szukaj nowszego odpowiednika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Szukam narty w miarę zwrotnej, posłusznej i dającej frajdę z jazdy :) nie mam czasu jednak sam usiąść dokładnie i czytać o każdej narcie. Nie chce też kupić jakiś i później sprzedawać, bo będzie mi nie pasowała.

Dla mnie jesteś kosmitą chłopie i tyle. Ogarnij się pomyśl, poczytaj, pooglądaj filmy i wtedy chetnie Ci pomożemy. Narazie po prostu sie nie zabij.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam narty w miarę zwrotnej, posłusznej i dającej frajdę z jazdy :) nie mam czasu jednak sam usiąść dokładnie i czytać o każdej narcie. Nie chce też kupić jakiś i później sprzedawać, bo będzie mi nie pasowała.

Więc polecam testy na własnej skórze - wypożyczalnie - narty pożyczaj i sprawdzaj aż któraś Ci siądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...