Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Tuning nart Race by Fischer


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Mocno skrócona wersja pod względem ostrzenia.....i poza tym nic nowego

Myślę że autorom nie chodziło o przekazanie czasu ile to trwa, a moim zdaniem w takiej formie było by to zwyczajnie nudnie i praktycznie nie do oglądnięcia.

A fakt, czy pokazano coś nowego czy nie to kwestia zupełnie subiektywna, dla Cibie nic, a kto inny może być zaskoczony że prócz smarowania i ustawiania wiązań robi się z nartami coś jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że autorom nie chodziło o przekazanie czasu ile to trwa, a moim zdaniem w takiej formie było by to zwyczajnie nudnie i praktycznie nie do oglądnięcia.

A fakt, czy pokazano coś nowego czy nie to kwestia zupełnie subiektywna, dla Cibie nic, a kto inny może być zaskoczony że prócz smarowania i ustawiania wiązań robi się z nartami coś jeszcze...

...a jeżeli ktoś nieświadomy zobaczy że w parę sekund może wyprowadzić krawędz boczną tak jak jest na tym filmiku a w rzeczywistości tak nie jest ?

Nie za bardzo edukacyjne.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a jeżeli ktoś nieświadomy zobaczy że w parę sekund może wyprowadzić krawędz boczną tak jak jest na tym filmiku a w rzeczywistości tak nie jest ?

Nie za bardzo edukacyjne.....

A jak ktoś uwierzy w snute bzdurne legendy które można w sieci wyczytać o tym jak to się robi 5-6 godzin jedną parę nart żeby była dobrze zrobiona?

Nawet na szkoleniach live nie pokazuje się od A do Z tylko w skrócie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś uwierzy w snute bzdurne legendy które można w sieci wyczytać o tym jak to się robi 5-6 godzin jedną parę nart żeby była dobrze zrobiona?

Nawet na szkoleniach live nie pokazuje się od A do Z tylko w skrócie.

5-6 to owszem przesada a co do szkoleń to jedyne z którego można coś wynieść to takie na którym rzeczywiście samemu można spróbować np. ostrzenia pod okiem instruktora/wykładowcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5-6 to owszem przesada a co do szkoleń to jedyne z którego można coś wynieść to takie na którym rzeczywiście samemu można spróbować np. ostrzenia pod okiem instruktora/wykładowcy

Co to jest instruktor wykładowca od ostrzenia nart?

to jakiś tytuł naukowy?

W sumie nie słyszałem żeby jakaś uczelnia miała kierunek w tym zakresie, no ale może coś przegapiłem:wink:

A tak poza tym, to mając odpowiednie narzędzia, to naprawdę nie jest nic mega skomplikowanego naostrzyć i nasmarować narty:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest instruktor wykładowca od ostrzenia nart?

to jakiś tytuł naukowy?

W sumie nie słyszałem żeby jakaś uczelnia miała kierunek w tym zakresie, no ale może coś przegapiłem:wink:

A tak poza tym, to mając odpowiednie narzędzia, to naprawdę nie jest nic mega skomplikowanego naostrzyć i nasmarować narty:smile:

Tak, tytuł naukowy, masz racje.....:stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tytuł naukowy, masz racje.....:stupid:

No widzisz....

No to po co snjesz opowieści dziwnych treści...

Oglądając film z pierwszego postu i idąc Twoim tokiem rozumowania, zaraz ktoś dojdzie do wniosku że wystarczy ostrugać tylko jedną nartę, bo w filmie gość tak zrobił:rolleyes::

-----------------------------------------------------------------

A wracając do tematu przygotowania nart, to właśnie nabyłem coś takiego: http://www.vola.fr/eng/sports/product/tuning-machine/618.html#

image-800px-760.png

Ale na razie tylko z pudełka wyjąłem, za jakieś 2 tygodnie planuję pierwsze testy:smile:

Oczywiście pod okiem instruktora wykładowcy, czyli mnie mam papier z pieczątką, pieczątkę też sam zrobiłem z ziemniaka:tongue:

Edytowane przez SB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz....

No to po co snjesz opowieści dziwnych treści...

Oglądając film z pierwszego postu i idąc Twoim tokiem rozumowania, zaraz ktoś dojdzie do wniosku że wystarczy ostrugać tylko jedną nartę, bo w filmie gość tak zrobił:rolleyes::

-----------------------------------------------------------------

A wracając do tematu przygotowania nart, to właśnie nabyłem coś takiego: http://www.vola.fr/eng/sports/product/tuning-machine/618.html#

image-800px-760.png

Ale na razie tylko z pudełka wyjąłem, za jakieś 2 tygodnie planuję pierwsze testy:smile:

Oczywiście pod okiem instruktora wykładowcy, czyli mnie mam papier z pieczątką, pieczątkę też sam zrobiłem z ziemniaka:tongue:

Trzeba byłoby być głupim żeby ostrzyć jedną nartą. To chyba jasne że pokazał to na jednej narcie aby nie przedłużać.

Sprawa ma się inaczej w kwestii ostrzenia bo pokazując że wyprowadza kąt paroma "machnięciami" może być mylne i wydawac sie że to wystarczy ale dla Ciebie ważniejsze było że zrobił to na jednej narcie.....

Co do maszynki, to też nic nowego nie pokazałeś tylko się pochwaliłeś :stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, dokładnie mi o to chodziło żeby się właśnie pochwalić:smile:
hehe, jeśli można to ja też się pochwalę :-)Ja mam takie dwie :-p tylko w innych barwach :-p

Toko_evo_front.jpg

Jedną mam dla siebie i do prezentacji a drugą na sprzedaż :-pa wracając do filmu, to należy go potraktować jako szkoleniowy i co ważniejsze podejść do niektórych zachowań prezentera z dystansem ;-)Ręcznie jest bardzo trudno wyprowadzić dany kąt na krawędzi i czasem lepiej wykosztować się na serwis maszynowy, masz wtedy większą pewność, że dany kąt będzie na całej długości. Druga sprawa to smarowanie. Na potrzeby filmu serwisant nie szczędził na parafinie kapiąc jej dużą ilość na ślizg. W rzeczywistości potrzebujemy dużo mniej napapywania niż jest to zaprezentowane na filmie. Ale jak już wcześniej wspomniałem - to jest prezentacja a nie praktyka życiowa. pozdrawiam.

Toko_evo_front.jpg.863c16418f84a6bbda614a104f162e8f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztowało,gdzie kupiłeś?

No widzisz....

No to po co snjesz opowieści dziwnych treści...

Oglądając film z pierwszego postu i idąc Twoim tokiem rozumowania, zaraz ktoś dojdzie do wniosku że wystarczy ostrugać tylko jedną nartę, bo w filmie gość tak zrobił:rolleyes::

-----------------------------------------------------------------

A wracając do tematu przygotowania nart, to właśnie nabyłem coś takiego: http://www.vola.fr/eng/sports/product/tuning-machine/618.html#

image-800px-760.png

Ale na razie tylko z pudełka wyjąłem, za jakieś 2 tygodnie planuję pierwsze testy:smile:

Oczywiście pod okiem instruktora wykładowcy, czyli mnie mam papier z pieczątką, pieczątkę też sam zrobiłem z ziemniaka:tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, jeśli można to ja też się pochwalę :-)

Ja mam takie dwie :-p tylko w innych barwach :-p

[ATTACH=CONFIG]11119[/ATTACH]

Jedną mam dla siebie i do prezentacji a drugą na sprzedaż :-p

a wracając do filmu, to należy go potraktować jako szkoleniowy i co ważniejsze podejść do niektórych zachowań prezentera z dystansem ;-)

Ręcznie jest bardzo trudno wyprowadzić dany kąt na krawędzi i czasem lepiej wykosztować się na serwis maszynowy, masz wtedy większą pewność, że dany kąt będzie na całej długości.

Druga sprawa to smarowanie. Na potrzeby filmu serwisant nie szczędził na parafinie kapiąc jej dużą ilość na ślizg. W rzeczywistości potrzebujemy dużo mniej napapywania niż jest to zaprezentowane na filmie. Ale jak już wcześniej wspomniałem - to jest prezentacja a nie praktyka życiowa.

pozdrawiam.

Zdania są podzielone, w PS jedni serwisanci robią tylko ręcznie a drudzy tylko maszynką ale na pewno nie taką jak Ty masz i SB :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdania są podzielone, w PS jedni serwisanci robią tylko ręcznie a drudzy tylko maszynką ale na pewno nie taką jak Ty masz i SB :)

Są też takie na dysk (krążek) ceramiczny, ale cena ..... to zupełnie inna liga finansowa. Żeby taką maszynkę mieć to trzeba mieć albo dobrze prosperujący klub narciarski albo kupę kasy na swoje hobby ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są też takie na dysk (krążek) ceramiczny, ale cena ..... to zupełnie inna liga finansowa. Żeby taką maszynkę mieć to trzeba mieć albo dobrze prosperujący klub narciarski albo kupę kasy na swoje hobby ;-)

Byłem na szkoleniu gdzie mieli właśnie taką maszyne "na wypasie" ale tak jak piszesz troche :) trzeba zapłacić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz....image-800px-760.pngAle na razie tylko z pudełka wyjąłem, za jakieś 2 tygodnie planuję pierwsze testy:smile:Oczywiście pod okiem instruktora wykładowcy, czyli mnie mam papier z pieczątką, pieczątkę też sam zrobiłem z ziemniaka:tongue:
Sławek - to Ci już "chłodziwo" odpada i teraz będziesz się miał czym ogrzać przy ostrzeniu:biggrin:[ATTACH=CONFIG]11120[/ATTACH]

sb1.JPG

sb1.JPG.1f24756710742b690ffbaf318a902246.JPG

Edytowane przez wojmu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...