Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

prośba o pomoc w doborze nart


jarkopolo5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę o poradę jakie deski wybrać, jeżdżę cztery sezony (na poziomie 6), dotychczas na atomic scandium mod. 2009 169cm

1. Waga 90 kg

2. wzrost 183cm

3. Wiek 40l

4. Styl jazdy raczej spokojny wyłącznie na przygotowanych trasach

5. Buty atomic hawx 80

Wstępnie wziąłem pod uwagę

1. Volkl rtm 80 2013 171cm

2. Rossignol radical 7rsc carbon 2012 172 cm

Ceny tych nart są obecnie zbliżone (1300-1600zł) zastanawiam się jednak który model będzie dla mnie lepszy (o ile wogóle są to narty dla mnie) dodam że nigdy nie jeździłem na nartach typu rocker.

Osoby znające się na rzeczy proszę o cenne wskazówki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy Twoim wzroscie i wadze sa to wg mnie za krotkie narty.

wzialbym cos -5cm max, albo i jeszcze lepiej rowne do wzrostu.

informacji za wiele nie podales. do tego te narty sa inne od siebie - voelkl to narta AM, a Rossi wezsza pod butem, narta race. obie uwazam beda dla Ciebie dobre i bedziesz zadowolony, a nam latwiej by Ci bylo poradzic gdybys napisal do jakies jazdy glownie sie sklaniasz, gdzie glownie jezdzisz itp.

Edytowane przez gregor_g4
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki gregor za podpowiedź, jeżdże głównie w Polsce i na Słowacji, nie pcham się na czarne trasy (pewnie dałbym radę ale to byłoby kalectwo i eksperyment w zakresie cierpliwości innych użytkowników stoku :smile:) Nie brałem pod uwagę nart typu race, raczej allmountain czy allround i gdzieś w opisie wyczytałem że wym. Rossignol'e są w tej właśnie kategorii (oczywiście mogę się mylić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znalazlem czegos takiego jak 7rsc , jest 7rsx :)

a to narta Race czyli cos pomiedzy slalomka a gigantka. narty allmountain przezywaja teraz boom - sa bardzo popularne. rtm to wlasnie narta z tej kategorii - ma 1cm wiecej pod butem.

korzysc z tego tytulu na pewno odczujesz w bardziej rozjezdzonym sniegu, swiezym sniegu muldach itp. czyli w warunkach jakie 90% narciarzy nazywa slabo przygotowany stok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rocker sam w sobie to wynalazek wszczepiony do nart z segmentu freeride. tam on zdaje egzamin i jest 100% zaleta (jesli jezdzimy w puchu) z takim rockerem mam doswiadczenie, ale inaczej ma sie sprawa z rockerem w nartach "trasowych". tu wiele doswiadczen nie mam, ale moje przypuszczenia sa takie ze bardziej jest to chwyt marketingowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

ps. dobre filmy (szczególnie ten drugi) :crazy:

Ja przepraszam za off-topic, ale akurat w tej wersji nie widziałem tego materiału, raczej bardziej ...surową.

Tak mnie naszło tylko - co w tym filmie robi Mölltaler? :)

Gregor, pewnie wiesz ale te wypełniacze i czołówka to z Molltka są... trochę od Tuxa daleko :)

***

...a co do nart - na moje oko, te RTMy będą wyraźnie sztywniejsze od Rossi.

Chwalą je ludzie, ale tacy raczej sporo jeżdżący i intensywnie; jak dla mnie każde Völkle mi jakoś pasują, lubię... ale nie wiem jak się sprawdzą w jeździe pasywnej (zakładam, że o taką tu chodzi).

Nie powinieneś też brać nic krótszego niż 175 cm.

Łatwiej by było gdybyś napisał: chcę się uczyć, rozwijać, robić postępy, dołożyć dynamiki itp. ;-)

Edytowane przez gajowy01
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przepraszam za off-topic, ale akurat w tej wersji nie widziałem tego materiału, raczej bardziej ...surową.

Tak mnie naszło tylko - co w tym filmie robi Mölltaler? :)

Gregor, pewnie wiesz ale te wypełniacze i czołówka to z Molltka są... trochę od Tuxa daleko :)

ten film to wersja obrobiona i puszczona w Travel Channel US. ja im posalem ten surowy material, a oni sobie go obrobili wstawili wywiady no i czolowke jaka tam mieli :)

u nich Alpy to Alpy i tyle hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a co do nart - na moje oko, te RTMy będą wyraźnie sztywniejsze od Rossi.

Chwalą je ludzie, ale tacy raczej sporo jeżdżący i intensywnie; jak dla mnie każde Völkle mi jakoś pasują, lubię... ale nie wiem jak się sprawdzą w jeździe pasywnej (zakładam, że o taką tu chodzi).

Nie powinieneś też brać nic krótszego niż 175 cm.

Łatwiej by było gdybyś napisał: chcę się uczyć, rozwijać, robić postępy, dołożyć dynamiki itp. ;-)

Nauka i postępy oczywiście tak, szukam narty łatwej w prowadzeniu na średnich przygotowanych trasach, niekoniecznie w.wym. RTM-a - choć to chyba nienajgorszy wybór.

Edytowane przez jarkopolo5
błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...