Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty All Mountain vs. GS


cysiu

Rekomendowane odpowiedzi

Dotychczas jeżdżę na nartach SL i poszukuję drugiej pary nart do:

- średniego i długiego skrętu na twardym, dobrze przygotowanym stoku, tak by można było wyciąć bardzo fajny łuk z ciekawą dynamiką, bez strachu, że nartom puści krawędź

- jazdy po źle przygotowanym stoku (muldy, grudki lodu itp, itd)

- wskoczenia (czasami) do przytrasowego, świeżego puchu

Brałbym nartę GS ale nie wiem jak poradzi sobie poza trasą oraz na trasach źle przygotowanych.

Brałbym nartę AM ale nie wiem czy da radę i frajdę z jazdy przy trochę bardziej agresywnej jeździe.

Przyglądam posty, wiadomości, opinie, porady i coraz większy mętlik w głowie mam, dlatego liczę na jakieś fajne porównanie nart AM i GS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie można mieć wszystkiego na raz i wg. mnie powinieneś kupić dwie pary nart, bo jak powszechnie wiadomo jak coś jest do wszystkiego to z reguły jest do .. niczego.

Nie mówię oczywiście, że dobra narta AM nie poradzi sobie na twardym stoku, a miększa gigantka nie pojedzie poza trasą.

Ale sam się zastanów np. zawodnicy nie jeżdżą gigantów na slalomkach i odwrotnie.

Tylko nie mówcie, że wy nie jesteście zawodnikami i was to nie dotyczy, bo tak nie jest.

Pozdrawiam! Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie mówcie, że wy nie jesteście zawodnikami i was to nie dotyczy, bo tak nie jest.

Pozdrawiam! Kamil

Nie jestem zawodnikiem i mnie to nie dotyczy. Tak właśnie jest. Jak Cysiu jest zawodnikiem to powinien mieć dwie pary nart a jak nie to wystarczy mu jedna para dobrych nart AM. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z modeli które mi przypadły do gustu a miałem możliwości testowania ;

Volk Code, Volk RTM 80, Volk V-Werks , K2 Charger , K2 Rictor, Rossi Expiriens 83

Proszę Cię o podzielenie się spostrzeżeniami z jazdy na RTM80 i Rictor.

Jakie odczułeś różnice między nimi . Jeżeli pamiętasz to podaj długości testowanych obu nart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rictory 167 (testy Austria ) miałem cały dzień, RTM 80 171 około 1,5h ( Czarna Góra ) - testowane modele 2011/2012

moje odczucia co do Rictorów na rozjechanym ,muldach super, poza trasą (obok stoku ) dają rady , ogólnie fajna narta trochę gorzej na oblodzonym z trzymaniem krawędzi.Pamiętam,że po całym dniu na Rictorach banan został ,aż do wieczora :) RTM podobne odczucia ale za krótko jeździłem.

Jeśli miałbym teraz wybierać to pewnie cena byłaby decydująca... i długość około 175

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na RTM80 jeden pełny dzień w F, w połowie marca 2012. Rano beton, narta się dziwnie zachowywała - klapanie przodem i tyłem (wiadomo rocker), skręcanie na środku dechy. Jak puściło, szła jak po szynach. Po południu w mokrym śniegu - bryji, narta super, żadnego zapadania się, spokojnie można prowadzić i nie ma z opanowaniem jej żadnych problemów. Na świeżym nie jeździłem, nie było, ale domyślam się, że tez powinna jechać, tak jak w bryji. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tobą w 100% co do Rictorów. Ja przez dwie zimy ujeżdżałem Rictory 167 cm.

Teraz nabyłem prawie nowe RTM80 dł. 171 i nie mogę się doczekać ich użycia na stoku.

Słyszałem o ich dobrym trzymaniu krawędzi na twardym i może to będzie ich lekka przewaga nad Rictorami.

Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie tematem. Zdaję sobie sprawę, że nie ma narty do wszystkiego, dlatego mimo wielu pochlebnych opinii ciągle nie potrafię się przekonać do nart AM. Chyba rozejrzę się za jakąś nartą GS. Czy ktoś mógłby podzielić się wrażeniami z jazdy taką nartą w przytrasowym puchu i trasowych nierównościach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie tematem. Zdaję sobie sprawę, że nie ma narty do wszystkiego, dlatego mimo wielu pochlebnych opinii ciągle nie potrafię się przekonać do nart AM. Chyba rozejrzę się za jakąś nartą GS. Czy ktoś mógłby podzielić się wrażeniami z jazdy taką nartą w przytrasowym puchu i trasowych nierównościach?

Tylko ,że jak czytam Forum to sporo narciarzy zaopatrzyło się w ostatnich dwóch sezonach w szerokie AM-ki ,na których to jeżdżą w przytrasowym puchu i na rozjeżdżonych, zmuldzonych stokach a nie na nartach GS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...