Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wygrzewanie butów w Warszawie ( salomon) Gdzie ?


jodek1

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...

Jak ci ściska palce to złe buty. Kapec tj to co w skorupie, ma trzymać wszystko oprócz właśnie palców. Inna sprawa ze jak luz w śródstopiu to palcami sie próbuje nadrobić.

Btw oco chodzi z tym wygrzewaniem? Może ktoś opisać proces szczegółowo? Najlepiej z autopsji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Nie zawsze ale częsta przyczyna ;-)

pozdravka

Jeżeli but nie jest za mały - o co nie podejrzewam kolegi - to jest to jedyna przyczyna. Właśnie dlatego praktycznie 100% narciarzy początkujących i średnio zaawansowanych wybiera za duże buty? Kolega kupił but dość twardy ale nie umie w nim odpowiednio stać i tyle.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A on topic to o co chodzi z wygrzewaniem butów? Tu chyba odbarczenia trzeba.

Mylisz zdecydowanie pojęcia :

są buty w nowej technologii czyli buty termoformowanlne (dokładniej skorupy) (dobierasz rozmiar, twardość oraz jeżeli jest taka możliwość, w zależności od modelu wielkość dolnej części 95 , 105 itd (("szerokość stopy")) - efekt but jest genialnie dopasowany

tutaj masz jak to wygląda na przykładzie Fishera http://www.fischersports.com/pl/Alpine/Technologie/Najciekawsze/VACUUM-FIT

Odbarczanie jest to czynność wypchnięcia w skorupie danego punktu , żeby but nie dostarczał nam dyskomfortu otarć i bólu w skorupie starego typu

Ja znalazłem serwis który mi pomógł, jest to genialna sprawa !!! po dwóch nagrzewaniach ... jest genialnie w butach 130 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mylisz zdecydowanie pojęcia :

są buty w nowej technologii czyli buty termoformowanlne (dokładniej skorupy) (dobierasz rozmiar, twardość oraz jeżeli jest taka możliwość, w zależności od modelu wielkość dolnej części 95 , 105 itd (("szerokość stopy")) - efekt but jest genialnie dopasowany

tutaj masz jak to wygląda na przykładzie Fishera http://www.fischersports.com/pl/Alpine/Technologie/Najciekawsze/VACUUM-FIT

Odbarczanie jest to czynność wypchnięcia w skorupie danego punktu , żeby but nie dostarczał nam dyskomfortu otarć i bólu w skorupie starego typu

Ja znalazłem serwis który mi pomógł, jest to genialna sprawa !!! po dwóch nagrzewaniach ... jest genialnie w butach 130 :)

Czyli udało Ci się powtórnie wygrzać skorupę i się poprawiło?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Czyli udało Ci się powtórnie wygrzać skorupę i się poprawiło?

Pozdro

Pierwsze podejście było idiotyczne: złe skarpetki, na szybko, bez ogarnięcia.

Drugie zdecydowanie na plus : przesiadłem się z grubych skarpetek na falke sg-4 (mistrzostwo) oraz przed nagrzaniem buta założyłem dwie pary "stopek" (bo tu miałem problem nie w łydce) dogrzałem .....

efekt jest idealny nic nie uwiera , buty są super dopasowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz zdecydowanie pojęcia :

są buty w nowej technologii czyli buty termoformowanlne (dokładniej skorupy) (dobierasz rozmiar, twardość oraz jeżeli jest taka możliwość, w zależności od modelu wielkość dolnej części 95 , 105 itd (("szerokość stopy")) - efekt but jest genialnie dopasowany

tutaj masz jak to wygląda na przykładzie Fishera http://www.fischersports.com/pl/Alpine/Technologie/Najciekawsze/VACUUM-FIT

Odbarczanie jest to czynność wypchnięcia w skorupie danego punktu , żeby but nie dostarczał nam dyskomfortu otarć i bólu w skorupie starego typu

Ja znalazłem serwis który mi pomógł, jest to genialna sprawa !!! po dwóch nagrzewaniach ... jest genialnie w butach 130 :)

Nie kupuje tego "dopasowywania skorupy" pompką i butów "nowego typu", są z jakiś innych materiałów niż każde inne? Jak robisz customowy but to normalnym etapem jest dopasowywanie do stopy, co uzyskuje sie na różne sposoby i zwykle nie bez odbarczania. Vacuum Fit to żadne cuda, bo czy dociskanie zmniejszy nacisk tam gdzie trzeba? Nie, dociśnie troszkę skorupę tam gdzie ma bardzo wyraźny luz (pytanie czy to zaleta z perspektywy ruchu i pracy buta w jeździe turystycznej?). Czy pompka Fishera robi cokolwiek pod stopą co w sumie jest kluczowe dla czucia buta, komfortu itd? Nic.

Jeśli ktoś ma cokolwiek mniej "idealne" stopy to nic nie zastąpi pracy fittera, lifterów, pewnie wkładki, małego odbarczania, pracy nad cantingiem i klamrami. Brzmi oczywiście mniej ładnie marketingowo ale co zrobić, działa.

PS nie mam nic do Fishera i jak każdy kibicuje nowym sposobom na dopasowywanie butów ale też nie hamletyzujmy nad efektem takiego doprasowania skorupy do nogi i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mając mocno wystające kości z obu stron stóp,odbarczałem wszystkie buty od bardzo dawna,kiedyś własnym przyrządem,potem w Austrii,gdy nie było jeszcze w Polsce,potem w Polsce a teraz wróciłem do własnego przyrządu,bo to mniej czasochłonne,niż wozić buty do poprawki,gdy na stoku dopiero wychodzi prawda...

dzięki za namiar ale..... ten serwis jest w regresie (trochę rozmawiałem).... skorzystałem i miałem wrażenie że lepiej bym to zrobił w domu z suszarką :)
Edytowane przez lski@interia.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS nie mam nic do Fishera i jak każdy kibicuje nowym sposobom na dopasowywanie butów ale też nie hamletyzujmy nad efektem takiego doprasowania skorupy do nogi i tyle

ja akurat nie mam Fisherów i nie korzystałem z tej maszyny - jednak wygląda to ciekawie - ludzie są zdecydowanie zadowoleni

technologia w Salomonie jest podobna jednak polega na wypychaniu buta rozgrzanego w miejscach w których uwiera - i to działa - nie wymaga specjalnej maszyny a dokładnie nazywa się to :

Custom Shell - Technologia zaczerpnięta z tras Pucharu Świata. Jak powszechnie wiadomo nowoczesna technika jazdy wymaga od zawodników idealnie równoległego prowadzenia nart. W związku z tym konieczne jest perfekcyjne wyczucie terenu i precyzja, która jest tak samo istotna jak siła! Jeżeli but jest zbyt szeroki uniemożliwia wycinanie dokładnych skrętów, gdy jest zbyt wąski uwiera stopę, co z kolei powoduje dyskomfort i brak czucia. Opracowany przez Salomona materiał o nazwie Kaprolene umożliwia dokładne „owinięcie” buta wokół stopy w taki sposób, w jaki technicy dopasowują buty dla najwyższej klasy zawodników. Opatentowana przez Salomona formowalna skorupa CUSTOM SHELL umożliwia idealne dopasowanie skorupy buta do kształtu stopy – łatwo pozbywamy się bólu i miejscowego uciskania! Efekt? Najwyższa jakość jazdy i komfort. Cały proces formowania skorupy odbywa się na miejscu w sklepie i zajmuje jedynie 20min.

Edytowane przez jodek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...